Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SGW 15N60 spawarka BESTER 140A

adamtomasz75 21 Maj 2009 14:28 3993 8
    adamtomasz75
    Poziom 13  
    Witam szukam tranzystorów do spawarki BESTER 140A-o oznaczeniu SGW 15N60/15A/600V obudowa TO247
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo. Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda
    adamtomasz75
    Poziom 13  
    Dziękuję za odpowiedz czy mogę użyć każdego z tych tranzystorów;SGW 30N60HS-30A,600V,250W IXSH 45N120-75A,1200V,300W BUP 313-1200V,32A,200W(co do tego ostatniego to nie wiem jakiej jest polaryzacji?)
    Ogólnie te BESTER coś słabe-chińczyki produkują już wszystko.Nawet transformatorki nie zalakowane nie mówiąc już o druku z elektroniką żadnego lakeiru ochronnego.Pozdrawiam
    adamtomasz75
    Poziom 13  
    Te uszkodzone były 15A,600V więc i tak o wiele słabsze.A co znaczy chwilowe przebicie?
    Ciz
    Specjalista elektronik
    Np. uszkodzenie izolacji na zwojach.
    normann76
    Poziom 12  
    Witam. Post już trochę przeterminowany ale może ktoś jeszcze zetknąć się z tym problemem. Też naprawiałem taką spawareczkę dokładnie bester 140 in jako zamiennik włożyłem irg4pc30kdpbf zakupione w TME. Wybór padł dlatego że są to tranzystory IGBT o zbliżonych parametrach, nieco gorszych. Należy pamiętać że przy tego typu tranzystorach chcąc włożyć tranzystor o większych dopuszczalnych prądach wkładamy tranzystor o większych pojemnościach, co może skutkować nawet uszkodzeniem stopnia sterującego, parametry takie jak dopuszczalny prąd i napięcie to nie wszystko. W tym akurat przypadku może nie miało by to szczególnego znaczenia bo chyba tranzystory sterowane są z transformatorka ale na wszelki wypadek chciałem zastosować elementy o zbliżonych parametrach. Poza uszkodzeniem tranzystorów, przy każdym z nich na 99% ulegają uszkodzeniu dwie diody zenera 18v 0.5W znajdujące się pod radiatorem które też oczywiście należy wymienić przed podłączeniem do sieci. Po naprawie spawarka śmiga jak należy.

pozdrawiam