Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wybrać TV - Porady wskazówki

21 Maj 2009 16:15 3846 2
  • Poziom 9  
    Witam postaram sie podać parę przydatnych rad przy zakupie LCD
    1. najważniejsze TV LCD nie są przeznaczone do odbioru sygnałów analogowych przez tuner czyli Siatkówka kablówka A wiec jeżeli zamierzasz podłączyć pod analogowy sygnał i nie planujesz używać TV jako monitor lub nie używasz czesto pod DVD to absolutnie odradzam!!!! Lepiej kupić 100Hz CRT kineskopowy. Ostatnio sie rozglądałem można kupić nowy 100 Hz 28'' za 400 pln. Lub dobry używany.
    2. Tylko LCD nie plazma (wystarczy zostawić plazme na godzine na jednakowym obrazie i zostają przebarwienia) plazma wypali sie po 5 latach użytkowania i zeżre tyle prądu co żelazko
    3. Do sygnałów SD czyli wszystkie kanały nie HD max w rozsądnej jakość to 37''
    4. przekątna obrazu dobrać tak by oglądać co najmniej z 4* takiej odległości czyli 42'' czyli mniej więcej 42'' 4,2 m od tv dla sygnałów SD czyli 576 linii nie jest prawdą że czym większy TV tym lepiej
    5. DVD podłączyć przez COPMONET CMP lub HDMI jeśli takiego nie masz to zainwestuj 100 pln w DVD a poczujesz różnice :D
    6. HD redy czyli 1368*768 wystarczy do kanałów HD z Ntv czy Cyfra i tak większość kanałów HD to tak na prawde HD redy czyli 720 linii jedynie TVP HD nadaje na 1080 a HD redy lepiej obsłuż taki obraz bo jest nie przeskalowany
    7. MPEG4 fajna sprawa warszawa i okolice można za darmo odbierać TVPHD i Polsat sport HD i wszystkie standardowe programy w cyfrowej jakości
    8. Warto sprawdzić jak obsługuje i jaki rozdzielczości z PC bo może spokojnie służyć jako monitor przez VGA lub HDMI z DVI w kompie
    Dla HD Redy powinien odsługiwać VGA 1368 764 wtedy obraz bedzie igła wszelkie przeskalowania psują i to bardo obraz
    9. Podawany kontrast to tylko i wyłącznie marketing a max jaki moża wyciągnąć to 1:2000 realny
    10. Lepiej żeby nie miał HDCP to zabezpieczenie dla Bllu Ray przed kopiowaniem tak wiec jak ma nie obejrzysz przegrywanej płyty jak ma HDCP
    11. D-TV bez MPEG4 kompletnie nie użyteczne u nas w Polsce
    Wiem co mówię bo pracowałem kilka przy produkcji TV

Generalnie jak wybieracie sie po LCD warto wziąć laptopa Kabel VGA i podłączyć TV który chcemy kupić
    Zciągnąć http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22&id=259&Nokia+Monitor+Test+2.0
    Zwrócić uwage na odcienie szarości muszą być szare wszelkie przebarwienia świadczą o tym że TV został źle zestrojony możnapoprosić o inny egzeplaż tego samego TV
    Ocenić poziom czerni i bieli
    Oraz jasność
    Odwzorowanie kolorów

Marka ma znaczenie ale TV nie markowy może być kopią jakiegoś markowego z tej samej fabryki na tych samych częściach

Warto zainwestować kilkaset złoty w ubezpieczenie od uszkodzeń w tym meczenicznych np na 5 lat koszy chyba ok 20 % wartości ale po pięciu latach może nam się przypadkiem " zdażyć wypadek uszkodzić matryca a wtedy musimy dostać sprzet nie gorszy niż kupiliśmy tak wiec za 5 lat mamy nowy TV :d
    To by było na tyle jak by ktoś miał jakieś pytania to piszcie postaram sie pomóc
    pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Według danych jakie są dostępne zdecydowanie LG
    ponieważ

Samsung rozdzielczość 1024 768 a wiec proporcje 4:3 nie wiem jak to wygląda w praktyce ale na pewno będzie jakieś zachwiane proporcji obrazu a poza tym jak podłączysz do kompa to przy takiej rozdzielczości będziesz musiał siedzieć w odległości co najmniej kilku metrów
    Ja zdecydowanie wybrał bym z tych dwóch LG ale rozejrzał bym sie za jakimś samsungiem ale LCD
    Widziałem samsungi serii 5 i 6 FULL HD i super sobie radzą z obrazem tak z AV jak i HDMI czy PC

Ważne jeszcze jak ma być expoatowany TV ile czasu dziennie pod jakim złączem itd.
    Znalazłem tak na szybkiego http://www.2w1.pl/produkt-samsung-le40b550-11...um=cpc&utm_campaign=2009-05&utm_content=11916
    Generanie jakość obrazu bardziej zależy od źródła niż TV

LG mnie troche razi bo widziałem jak wygląda ich produkcja i wszystko jest po łepkach na szybkiego mają dobrą technologie ale czasami gorzej z wykonaniem ale to tak od kuchni i nie musi byc rgułą
    co do samsunga to widziałem u paru osób i jakoś nie znalazłem za specjalnych wad
    pamiętaj że to tobie ma sie podobać
    pozd