Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia CK-1W brak wyciszenia radia

sipret 21 May 2009 18:27 1212 6
    sipret
    Level 9  
    witam
    mam problem z wyciszeniem radia ccr 2006 w oplu. Podłączyłem zestaw gł. m. CK-1W jak w instrukcji, lecz przy połączeniu telefonicznym brak MUTE. Jeżeli łączę na krótko masę i mutę - rozmowę słychać w głośnikach oraz radio przestaje grać więc tak jak powinno być.

I jak obejść tą "ręczną" metodę? Ma ktoś pomysł?

Naczytałem się o zastosowaniu przekaźników itd. lecz nie znalazłem w jaki konkretny sposób ten przekaźnik (typ, nazwa) wstawić w kable.
    oj przydałaby się mini instrukcja- jaki przekaźnik, gdzie podłączyć itd. byłbym wdzięczny i myślę, że nie tylko ja.
    Spacewalker
    Level 32  
    Ale podłączyłes "mute" z zestawu do radia? Jesli tak, to oscyloskop i sprawdz czy jest jakis przebieg sygnału jak telefon dzwoni....
    sipret
    Level 9  
    tak kabelek MUTE jest podłączony do radia. Przy zwarciu z masą działa jak powinno, (pisałem wyżej). Niestety oscyloskopem nie dysponuję :(
    Zakładając, że brak tego sygnału przy rozmowie, można coś z tym zrobić?
    wasylwek
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Sprawdź czy w HF pojawia sie poziom masy na kabelku mute podczas połączenia(miernik najlepiej z piszczkiem), jezeli nie to zestaw trafiony i jego trzeba "oblukać".
    sipret
    Level 9  
    gdzieś wyczytałem w necie, że ten zestaw HF (CK-1W) nie radzi sobie ze wszystkimi typami radia.
    A co do centralki, sprawdzał ją elektronik i niby jest OK.
    wasylwek
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Dopóki nie znajdziesz w zestawie poziomu masy podczas połaczenia telefonicznego nie będziesz miał tej funkcji.
    sipret
    Level 9  
    wygląda na to, że centralka nie podaje masy na kabel MUTE przy połączeniu tel. czy też jego braku na masie nic się nie zmienia - stała wartość :( chyba pozostanie tylko zewnętrzny głośnik.