Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Integra 64 a kontrola dostępu

zuliar 21 May 2009 19:25 2276 6
Optex
 • #1
  zuliar
  Level 10  
  Witam,jak wykonać na tej centrali kontrole dostępu do trzech stref(3 oddzielne wejścia)aby rozbrojenie i zazbrojenie strefy odbywało się kartą.Myślałem o zastosowaniu ekspandera CA-64 SR(3 sztuki)problem mam taki,że zazbrojenie odbywa się przez przytrzymanie karty dłużej a mnie interesuje załączenie alarmu przez ostatnią wychodzącą osobę(monitorowanie kart będących w danej strefie).
  Dodatkowo czy jako dodatkowy stopień weryfikacji użytkownika można użyć czytnika linii papilarnych,jeśli tak to jak to poustawiać?Pozdrawiam
 • Optex
 • #2
  dijej
  Level 17  
  nie wiem czy dobrze zrozumiałem
  chcesz aby 1 wchodząca osoba rozbrajała alarm
  a ostatnia osoba aktywowała alarm w strefie ?
 • Optex
 • #3
  crunky
  Level 32  
  Z tego zrozumiałem że chcesz aby alarm nie zazbrajał się jeśli jest jeszcze ktoś w pomieszczeniu (strefie) z kartą przy sobie?
 • #4
  bartez132
  Level 18  
  czyli to musi byc scisle powiazane z stworzeniem w zasadzie kontroli czasu pracy w fimie , zakldadzie, biurze... kazda pspba ktora wychodzi (nawet na papierosa) musi korzystac z czytnika taak ?
 • #5
  zuliar
  Level 10  
  Generalnie tak system powinien pamiętać czy ktoś znajduje się jeszcze w danej strefie.Pomoc techniczna Satela stwierdziła,że ostatnia wychodząca osoba przytrzyma dłużej kartę a tym samym zazbroi alarm,a chciałbym żeby to system robił automatycznie(bo inaczej ostatni musiałby być 100% pewien,że jest ostatni).
 • #6
  bartez132
  Level 18  
  powiem tak jest to do zrobienia tylko trzeba by troche pomyslec... integra ma takie funkcje jak sprawdzanie przy zalaczeniu (przytrzymaniu karty) czy moze zalaczyc sytem , czy np zalaczy tylko wybrane strefy czujki... poczytaj troche o funkcjach jakie daja reakcje wejscia/wyjscia wejsc ... Poczytaj dokladnie instrukcje.. do satela nie dzwon on sami nie wiedza co tak naprawde ta integra potrafi ... ja mam stworzony system na kartach w taki sposob ze jesli ktos przylozy karte i wychodzi z domu to system zalacza sie w calosci a jesli ktos nie otworzy drzwi wejsciowych to system zalacza w czuwanie tylko kontaktrony i czujniki szkla i sam blokuje czujki ruchu... mysle ze jak dobrze pomyslisz to tez to zrobisz
 • #7
  suworow
  Admin of Property security
  Wydaje mi się że od strony technicznej jest to do zrobienia. Czytnik kart ( niekoniecznie systemowy satela) + linia licznikowa dopisane do niej wyjście, a z tego wyjącia wysterowana linia uzbrajająca/ rozbrajająca. Do tego jeszcze pewnie jakiś timer i pare innych ustawień..Rozważanie czysto teoretyczne nie sprawdzałem tego i nie nie mam ochoty poniewaz moim zdaniem to niezbyt trafny pomysł w praktyce mogący przynieść więcej szkód niż pozytku. Argumentów przeciw jest wiele. Czy brałes np pod uwage co sie stanie gdy jeden z uzytkowników nie przyłozy karty.?