Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer nie uruchamia się

21 Maj 2009 20:16 1308 4
  • Poziom 10  
    Witam. Komputer sie wyłączył i juz nie da sie go włączyć. Podmieniałem zasilacz, grafike ,RAM(wszystko na 100% sprawne). Bez efektu . Reset BIOSU również nic nie daje.Kondensatory są w porzadku. Uruchamiałem na biurku poza obudową 0 efektu cały czas czarny ekran a monitor na czuwaniu. Nie ma żadnych dźwięków z głośniczka systemowego jedynie wentylator na procesorze startuje. Jedyny objaw jaki jest to jak wyjmę pamięć słychać pikanie , są to bardzo szybkie pojedyncze piknięcia coś jakby dzwonił budzik elektroniczny. non stop dopóki nie wyłącze zasilania, Jak wyjme samą grafike jest cichutko tylko po wyjeciu pamieci taki jest objaw. Czy to oznacz koniec płyty lub procesora? Niestety nie mam na podmiane.

Gigabyte GA-8IP775-G
    Celeron D 2.4
    512 RAM kingsoton DDR1
    Radeon 9550

Pozdrawiam i z góry dziękuje za kazdą podpowiedź
  • Poziom 31  
    Marka i model zasilacza?
    Napięcia w porządku (sprawdź miernikiem)?
  • Poziom 10  
    Zasilacz jest na 100 % sprawny, zakladałem do drugiego komputera i działa bez problemów ( modecom 500W), a do tego niedzialajacego podpinalem zasilacz od dzialającego komputera i nie ma zmiany. Tak jak pisalem w 1 poście nie jest to na 100% wina zasilacza, bez pomiarow ale na logike nie ma mowy o uszkodzeniu zasilacza. W miedzyczasie wyjąlem procesor, wymienilem paste przeczysciłem. Na płycie ani na procku nie widać zadnych upaleń itp. bez efetku a wiec chyba powoli trzeba sie pogodzic z uszkodzeniem PG lub procesora. Tylko dziwia mnie te piski, nie pasują do żadnego z beepow BIOSu (phoenix).
  • Poziom 20  
    Beepy złe bo płyta uszkodzona..Wyjmij wszystkie podzespoły..zrób reset BIOSU.Włóż tylko pamięć i zobacz czy słychać beep oznaczający brak karty graficznej(wiem ze pisałeś że jest cicho-ale zastosuj sie do mojej wskazówki-reset bez żadnych podzespołów)).Jeśli go nie ma masz odpowiedz-uszkodzona PG.
  • Poziom 10  
    Dzięki za zainteresowanie tematem. Czy ten reset robić też przy wyjetym procesorze? PZDR. W zalączniku beep o ktorym pisałem.
    Załączniki: