Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 307 2,0 HDI 2002r.-odciecie?

21 Maj 2009 20:30 3647 8
  • Poziom 24  
    Na czym zrealizować odciecie w tym aucie aby auto nie łapało błedów. Preferowałbym cos innego niż 12V po zapłonie.
  • SterControl
  • Poziom 20  
    Myślę ,że plus 12 po zapłonie (zasilanie wtórne sterownika wtrysku).
  • SterControl
  • Specjalista - Alarmy Samochodowe
    gzresieknysa jak już coś piszesz to pisz konkrety gdzie jakie kolory kabli itd.
  • Poziom 20  
    Carrier bardzo chętnie napisze konkretnie ,który kabelek ciachnąć jak autor postu przynajmniej poda typ wtrysku, Siemens, Bosch?
    2.0 HDI niewiele mówi.

Pozdrawiam!
  • Poziom 24  
    carrier oczywiście ma rację, aczkolwiek gzresieknysa jest trochę usprawiedliwiony bowiem faktycznie nie podałem rodzaju wtrysku, a jak się zdążyłem zorientować są tam stosowane cztery wersję. Niestety nie dysponuję taką wiedzą bowiem klient kontaktując się ze mną telefonicznie nie był zorientowany w tej materii.
    Prosiłbym więc kolegę o podanie informacji które posiada do różnych wersji, na pewno przydadzą się użytkownikom forum i mi w tym konkretnym przypadku.
    Mam jednak wrażenie po zapoznaniu się ze zdobytą dokumentacją ze trudno będzie zrealizować w tym aucie taki rodzaj odciecia jaki proponuje gzresieknysa.Mimo to czekam niecierpliwie na propozycje.
  • Poziom 20  
    System SID801 siemens -złącze czarne pin C 3 (+APC czyli 12v po zapłonie) ,złącze szare piny E3 F2 F3 (+12V po przekaźniku mocy)

System Bosch EDC15C2 -pin 69 (+12V po zapłonie z BSM) piny 1 i 29 (+12V po przekaźniku podwójnym)

System SID803 z Fap i bez Fap złacze szare piny J3 K2 K3 (+12v po przekaźniku głównym)

Jest jeszcze Bosch na 3 złączach ale nie mogę znaleźć dokumentacji.
    Mowa o pinach sterowników silnika.

Jeśli chodzi o Boscha to najpewniej dać elektrozawór zwroty, bosche mają elektryczną pompę wstępną w baku.
    Siemensy są na układzie podciśnienia więc elektrozawór nie wchodzi w grę. Najlepiej odcięcie zrobić ze zwłoką dla właściwego zapisu parametrów po skończonej jeździe(Power Latch).
    Mam nadzieję ,że się komuś przydadzą te informacje.
    Pozdrawiam!
  • Poziom 24  
    gzresieknysa dzieki wykonałeś dużo dobrej roboty, choć z punktu widzenia instalatora sensowniej jest podawać kabel-kolor -numer (francuzy) i lokalizacja. Podawanie numeru pin-u wiąże się często z rozłączaniem akumulatora, wyciąganiem złącz a to duży problem.
    Mimo to wielkie dzieki.

Moderowany przez sharp:

Czy problem został rozwiązany? Jeśli tak, to proszę się tym rozwiązaniem podzielić na forum - będzie dla potomnych. Jeśli jednak kolega pragnie zachować to dla siebie to proszę nie filozofować i nie pouczać osób, które rozwiązują za kolegę jego problem.

• Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    norbert.s. ma całkowitą rację , podając po numerach pinów jest pewniej,
    bo złącza sterowników zazwyczaj nie są tak często modyfikowane jak wiązki. Po za tym często bywa tak ,że przewód zmienia kod po przejściu przez złącze i z jednej strony jest to np. 1232 a z drugiej inny bądź z dopiskiem A, B...
    Zresztą powiem jeszcze tak ,że w peugotach nie ma problemu z rozłączeniem sterownika, wszystko jest na wierzchu. Owszem trzeba odczekać kilka min. aby sterowniki się "dogadały" ale to chyba nie problem bo można w tym czasie "piwko wypić " :D

Pozdrawiam !