Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak przegrać wszystkie dane z windowsem z dysku na drugi

21 Maj 2009 21:47 6063 20
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    Nie wyjdzie, a w każdym razie w sposób taki, by wszystko, po tej operacji, zadziałało od ręki.
    Żaden program do tworzenia i przenoszenia obrazów nie będzie w stanie spełnić warunku zachowania na dysku docelowym danych obecnych.
    Teoretycznie xcopy załatwi sprawę, ale znowu zapewne odezwą się braki zgodności numerkologii typu SID itp.
    Chyba, że - SapyDM - użyłeś skrótu myślowego pisząc "dysk", a mając na myśli partycje (istnienie więcej niż jednej) i operację między starym, a nowym na jednej tylko nowego.

Wracając do opisu - najbliższe postulowanemu rozwiązanie wydaje się wyglądać tak:
    Utworzenie, przy pomocy kreatora transferu plików i ustawień, kopii danych do przeniesienia - postawienie świeżego systemu na "nowym" dysku (z zachowaniem bieżącego układu partycji i danych na nim) - import (w/w kreatorem) zachowanych danych.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    SapyDM napisał:
    Chciałbym odzyskać te dane które miałem na nowym dysku było ich nie wiele. Jednak był na nim już windows oraz kilka ważnych dla mnie rzeczy.
    Ludzie jak mam odzyskać dane z nowego dysku które straciłem?
    Powiem krótko i w miarę łagodnie, po użyciu HD Clone (jak sama nazwa mówi do klonowania dysków)
    nie masz szans na odzyskanie danych z tego dysku (nowego), na który zrobiłeś kopię / klona.
    Dane zostały nadpisane.

Trzeba było przed użyciem w/w oprogramowania zapoznać się z jego dziłaniem, co on zrobi i do czego służy, np. tu jest opis działania => Wykonanie kopii posektorowej programem HDClone
    To była dość kosztowna nauczka - niewiedzy.
  • Spec od pamięci masowych
    SapyDM napisał:
    Mi chodzi o przekopiowanie całego starego dysku do nowego (Wszystkie dane), a nie jedną partycję.
    Ludzie jak mam odzyskać dane z nowego dysku które straciłem?

Z powodzeniem do skopiowania całej zawartości dysku mogłeś użyć bootowalny CD:EASEUS Disk Copy
    Co do odzysku obawiam się, że te dane zostały nadpisane i raczej ich nie przywrócisz. Poczytaj o DMDE na tym forum i przy jego pomocy zobacz czy znajdzie utracone pliki z tego nowego dysku.
  • Specjalista HDD Recovery
    Każda kopia posektorowa kopiuje każdy bit 1:1 dysku źródłowego na dysk docelowy i nie istotne co się w tym bicie mieści czy jest to 00 czy 01 zawsze jest skopiowane dlatego po wykonaniu takiej kopi nadpisuje się całą zawartość dysku docelowego.
  • Poziom 31  
    Miałeś poprostu użyć programów backup-owych np. Acronis True Image albo Acronis disk direktor (chyba) utworzybyś sobie obrazy oraz dysk botowalny a potem przerzuciłbyś zawartosc tam gdzie tylko chcesz, ale teraz to juz musztarda...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wystarczy tej dyskusji. Wszystko co było do powiedzenia w temacie zostało powiedziane. Dalsza dyskusja nie wróży nic dobrego.
    Zamykam.

P.S. SapyDM temat nie zamykam Tobie na złość niestety dalsza droga rozwiązania Twojego problemu narusza już postanowienia regulaminu i zasad działu i niestety nie możemy Ci udzielić konkretnej pomocy wskazując do jakiej firmy sektora DR masz się udać aby rozwiązać swój problem tu już musisz działać samodzielnie.