Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw gitarowy 2 heads + głośnik

21 Maj 2009 22:58 783 2
  • Poziom 9  
    Witam!
    Dzisiaj wpadłem na pomysł mojej pierwszej konstrukcji DIY. Mianowicie zamierzam kupić gotową końcówkę mocy i zrobić przedwzmacniacz w osobnej obudowie, czyli coś w stylu dwóch headów. Końcówka, którą dałem na przykład to 2x100W i tym momencie zaczynają się moje pytania:
    1) czy jeśli "rozczepię" sygnał wychodzący z przedwzmacniacza i taki podłącze do kanału lewego i prawego, a później 2 kanały wychodzące razem znów złącze to uzyskam zamiast 2x100W 1x200W?
    2) jakie trafo zastosować do samego przedwzmacniacza?
    3) i na końcu jaki głośnik pod to podczepić?

Z góry dzięki za odpowiedzi!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 29  
    jezeli zrobisz preamp stereo to odpowiedz masz prosta. Ale zadaj sobie najpierw pytanie czy Ci to potrzebne. Jezeli bedziesz uzywac stereo efektów czy procesorów efektów itp to mozna pomyslec.
    Jezeli w wiekszosci przester i hardkory to nie ma wogóle sensu wystarczy mono.
    Co do glosników aby to brzmialo trzeba zastosowac typowe gitarówki i tu nie ma lekko nie da sie po kosztach. cena glosników 2x12 to od 550zl w góre...
    celestion lub eminence.
    Moja rada. Zamiast 2x100w tranzystora lepiej zrobic lampowy koniec mocy i preamp np 50W spokojnie wystarczy. tylko do lampy trzeba juz troszke umiec grac gdyz lampa jest szczegółowa.
  • Specjalista - oświetlenie sceniczne
    Cytat:
    a później 2 kanały wychodzące razem znów złącze

Nawet tego nie próbuj! Tylko spalisz sobie wzmacniacz...
    Żeby zrobić z 2x100W 1x200W musisz jeden sygnał odwrócić w fazie i podać na drugi wzmacniacz.
    Wtedy głośnik podłączasz między wyjścia obu wzmacniaczy.

Poczytaj o połączeniu wzmacniacza w "mostek"