Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przełącznik świateł mijania - drogowych Punto II

Hrabol 21 Maj 2009 23:47 3227 2
 • #1 21 Maj 2009 23:47
  Hrabol
  Poziom 25  

  Witam,
  Niedawno nabyłem Punto II i zaniepokoił mnie taki problem, gdy była zima i zmieniałem światła mijanie na drogowe, światła mijania gasły i świeciły tylko drogowe, po zmianie pozycji wyłącznika załączały się najpierw mijania i po około sekundzie drogowe gasły dosyć logiczne, natomiast teraz jest już ciepło i gdy zmieniam z mijania na drogowe to świecą się jedne i drugie, a tak być nie powinno, zauważyłem też robiąc próby wieczorem jak jest zimniej, że wyłączenie świateł mijania występuje ale po kilku takich szybkich przejściach w pewnym momencie świecą się mijania i drogowe. Pytanie gdzie jest kontroler który tym steruje? (bo pewnie w nim padł jakiś kondensator lub rezystor ewentualnie jakiś zimny) Czy w przełączniku zespolonym tak jak kontroler pracy wycieraczek? Czy może w innym miejscu?
  Dziękuję za odpowiedzi.
  Pozdrawiam

  0 2
 • #2 22 Maj 2009 09:21
  Michu10
  Poziom 32  

  Sterowanie światłami nadzorowane jest jest przez body computer po lewej stronie w kabinie zaraz za skrzynką bezpiecznikową. Problem będzie leżał raczej po jego stronie, zasila on sygnałem masy odpowiednio dwa przekażniki jeden od świateł mijania , drugi od drogowych. Przekażnik od mijania masz w skrzynce bezpiecznikowej po lewej stronie w kabinie właśnie przed body, a od drogowych w skrzynce w komorze silnika ( R1 i R2 )

  0
 • #3 22 Maj 2009 09:34
  Hrabol
  Poziom 25  

  Wielkie dzięki,
  przekaźników się doszukałem bo myślałem, że jest to zrobione na jednym przekaźniku z podtrzymaniem, a widzę, że będzie niezła zabawa. Dam znać o efektach ale dopiero gdzieś pod koniec przyszłego tygodnia, bo teraz nie mam na to czasu.
  Pozdrawiam

  0