Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Błąd E5 Termet minimax

Paweł 99 22 May 2009 00:07 12064 9
    Paweł 99
    Level 2  
    Mam kocioł Mini Max i wyświetla mi się symbol E5. Po włączeniu kocioł szumi, pompa pracuje, a w każdym razie ją słychać, lecz nie włącza się iskrownik i piec się nie zapala tylko wyrzuca błąd E5. Wg. instrukcji to uszkodzenie czujnika przepływu wody użytkowej, ale serwisant spiął kable od czujnika i dzieje się to samo więc stwierdził, że to uszkodzony sterownik (nowy + wymiana 900 zł). Czy ktoś miał taki problem, czy może być inna przyczyna takiego zachowania, a jeśli nie to może ktoś wie gdzie można kupic np. regenerowany sterownik. W moim piecu jest sterownik DIGITAL DOMAIN, ale podobno może być też innej firmy. Proszę o pomoc.
    Paweł 99
    Level 2  
    Ludzie poradźcie coś. a może ktoś mógłby mi podesłać schemat ideowy takiego sterownika jego oznaczenie to 900.20.00.00 Help me Please!
    mirrzo

Moderator on vacation ...
    Po schemat uderz do producenta. Na pewno go nie dostaniesz. Jak poczytasz dokładnie stronę autoryzowanych serwisantów Termet swojego województwa, to zobaczysz ...
    serwisant73
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Co ja widzę...Sugerujesz koledze samodzielną naprawę sterownika...Nie wierzę!A jeszcze nie dawno "zjechałeś"mnie za pewną sugestię.
    Nie należy samemu dokonywać napraw sterowania urządzeń gazowych.Ten sterownik odpowiada za bezpieczeństwo twoje i rodziny.
    serwisant73
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Sorry,przeoczyłem "nie".
    Paweł 99
    Level 2  
    Fajnie sobie pogwarzyliście tylko dla mnie z tego nic nie wynika. Pytałem czy może być inna przyczyna uszkodzenia niż sterownik. A co do schematu sterownika jest dostępny w internecie, tyle że dotyczy sterownika firmy Testar, a ja mam Digitala, która to firma ich już nie produkuje i zmieniła nazwę. Od serwisanta wiem, że Testar naprawia uszkodzone sterowniki, więc pomyślałem, że być może są gdzieś na rynku takie po regeneracji, niestety ten serwisant o takich nie wspominał. Jeśli ktoś może pomóc to bardzo proszę.
    Paweł 99
    Level 2  
    OK. nie nazwałbym tego konkretną poradą. W każdym razie temat zamknięty, bo nauczony własnym doświadczeniem i programem "Usterka" poprosiłem innego speca od urządzeń gazowych i okazało się , ze to jednak czujnik uległ uszkodzeniu tylko że autoryzowany serwisant Termetu sprawdzając czujnik zwierał ze sobą kable ale te prowadzące do czujnika zamiast tych, które idą do sterownika. No cóż nobody is perfect:D