Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra 2.0 DTI czy to padnięta uszczelka? A może coś innego

klazon 22 Maj 2009 08:23 4181 4
  • #1 22 Maj 2009 08:23
    klazon
    Poziom 9  

Witam
    2 tygodnie temu kupiłem autko Vectra B 2.0DTI
    Od kilku dni walczę ze znikającym płynem chłodniczym.
    Na dzień dzisiejszy wiem, że płyn wywalany jest tylko i wyłącznie przez zbiorniczek wyrównawczy- brak innych wycieków w układzie chłodzenia. Jak jeżdżę po mieście spokojnie to ubytek prawie niezauważalny, ale jak trochę go pogonie to zauważyłem, że wokół zbiorniczka mokro i poziom płynu radykalnie spada. Po przejechaniu tak dynamicznie trasy około 60km muszę dolać około 1 litr płynu.
    Na pierwszy rzut oka to uszczelka, ale dziwne jest to, że ani płynu w oleju i odwrotnie brak oleju w płynie. Spaliny są suche nic nie dymi.
    Czy możliwe jest tak "delikatne" uszkodzenie uszczelki, że dopiero jak jest mocno obciążony to wali spalinami w ukałd chłodzenia? Z temperaturą silnika też nie ma jakiś dziwnych historii.

Co jeszcze mógłbym sprawdzić?

Czy jest jakaś różnica w objawach pękniętej głowicy, a uszkodzonej uszczelki?

1 4
  • #2 22 Maj 2009 08:42
    koand19
    Poziom 13  

A węże z płynem chlodniczym nie twardnieją za mocno?Jak tak to znaczyłoby,że są delikatne przedmuchy spod uszczelki głowicy :-(
    Miałem podobne objawy w vw 1,9td okazalo się,że jest delikatny przedmuch spod uszczelki,wymiana pomogła.Druga sprawa to może być cieknąca nagrzewnica warto sprawdzić pod dywanikami.

0
  • #3 22 Maj 2009 08:55
    Robewit
    Poziom 25  

Różnicy w objawach nie ma, żeby stwierdzić cz to uszczelka, czy głowica. Obawiam się, że pozostaje tylko demontaż głowicy i dokładne oględziny jej i uszczelki. Jest możliwe, że to tylko uszczelka wymaga wymiany, ale może być "skrzywiona", lub pęknięta głowica. To co teraz napiszę to nie fachowy sposób, ale możesz spróbować jeszcze dokręcić głowicę i jeśli objawy ustąpią to przynajmniej można obstawiać na uszczelkę, którą i tak wypadałoby wymienić. Po za tym teraz chyba wiadomo dlaczego autko było na sprzedaż.

0
  • #4 22 Maj 2009 08:57
    klazon
    Poziom 9  

Nagrzewnica prawdopodobnie w porządku. W kabinie sucho.
    Co do węży to robią się twarde, ale to określenie twarde jest mało precyzyjne - powiedzmy są twarde jak butelka średniogazowanego napoju.

Autko z Niemiec - zapewne kosmiczny koszt naprawy tam.
    Po za tym super stan, aż byłem zdziwiony że wyrwałem taki eglemplarz (a tu lipa)
    http://www.allegro.pl/item608889605_vectra_2_0_dti_xenon_sport_z_niemiec.html

0
  • #5 24 Maj 2009 21:16
    klazon
    Poziom 9  

Podjąłem decyzję.
    Zwalam głowicę i licze na to , że to tylko uszczelka.

Dam znać jak się skończyło.

2