Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satfinder dla amatora. Czy taki miernik za 20 zł wystarczy?

22 Maj 2009 08:46 2893 13
  • Poziom 8  
    Witam

Chcę kupić tanie urządzenie do znajdowania sygnału. Jestem amatorem i poszukuję czegoś, co będę używał tylko w momencie gdy pojawią się problemy z odbiorem C+ z paroma kanałami w HD.
    Na rynku jest od groma urządzeń już za 20 zł, co myślicie o nich? Czy dla osoby, która potrzebuje czegoś takiego tylko a wyłącznie na własny użytek zda to egzamin?
    Z góry dziękuje za odpowiedź.
  • Poziom 28  
    Witam. Uważam, że prostym i tanim miernikiem sygnału można ustawić w miarę poprawnie antenę. Potrzebna jest tylko praktyka, czyli trochę ćwiczeń bo łatwo się zniechęcić. Pozdrawiam.
  • Poziom 33  
    O tak, jak na początek ten miernik dla Ciebie wystarczy.
  • Poziom 23  
    Ja uważam że jak nawet to kupisz to i tak tym nie ustawisz anteny. Ciężko się na takim sprzęcie ustawia antenę a przede wszystkim bardzo ciężko HB bo jest bardzo blisko Astry a taki miernik ma ogromna czułość. Lepiej poprosić kogoś z rodziny żeby patrzał się w TV a ty lekko po milimetrze kręcisz anteną.
  • Poziom 8  
    No tak robiłem do tej pory, ale czasami traciłem bardzo dużo czasu na takie ręczne ustawienia.
    Dlatego pomyślałem o urządzeniu typu satfinder i teraz w końcu już nie wiem, czy to urządzenie pomaga, czy wprost przeciwnie..?
  • Poziom 35  
    Dla średnio inteligentnej osoby mającej dwie ręce ustawienie anteny za pomocą takiego prostego urządzenia nie może stanowić żadnego problemu.
    Dla amatora jest pomocny i na pewno przyspiesza ustawienie anteny.
  • Poziom 8  
    No to jeszcze jedno pytanie ;)

Czy lepiej kupić ów miernik diodowy, czy ze wskaźnikiem wychyłowym poziomu sygnału, bo tak się to chyba nazywa.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    A czy jest duża różnica między satfinderami z zakresem częstotliwości 950-2500 Mhz a 950-2150 Mhz?
    Czy mam się czymś takim w ogóle sugerować?
  • Poziom 34  
    awakeman napisał:
    A czy jest duża różnica między satfinderami z zakresem częstotliwości 950-2500 Mhz a 950-2150 Mhz?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Konwerter_satelitarny

Konwerter satelitarny
    Ma za zadanie dostarczenie sygnały SAT do odbiornika/odbiorników. Realizuje to za pomocą przesunięcia i wzmocnienia sygnałów odbitych od lustra anteny z zakresów 10,7 – 11,7 i 11,7 – 12,75 GHz w zakres pierwszej pośredniej częstotliwości satelitarnej (950 – 2150 MHz).
  • Poziom 8  
    Doominus napisał:
    awakeman napisał:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Konwerter_satelitarny

Konwerter satelitarny
    Ma za zadanie dostarczenie sygnały SAT do odbiornika/odbiorników. Realizuje to za pomocą przesunięcia i wzmocnienia sygnałów odbitych od lustra anteny z zakresów 10,7 – 11,7 i 11,7 – 12,75 GHz w zakres pierwszej pośredniej częstotliwości satelitarnej (950 – 2150 MHz).

Ale ja się nie pytam o konwerter lecz o satfinder'a, a poza tym cały czas nie wiem jaka jest różnica pomiędzy 950-2150 Mhz a 950-2500 Mhz...
  • Poziom 35  
    Kup jakiegokolwiek satfindera i nie przejmuj się cyferkami.W tym przypadku nie mają one znaczenia.To nie jest miernik tylko zwykły wskaźnik który nic nie mierzy tylko wskazuje najsilniejszy sygnał nie wiadomo do końca jakiej dokładnie częstotliwości.
    PS.
    Z tego co wiem to wskaźnikowe są bardziej awaryjne.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Temat zamykam zakładający otrzymał już mnóstwo odpowiedzi , które już także były poruszane na forum.
    Pozdrawiam i życzę dużo cierpliwości w ustawianiu anten SAT - GKVIDEO