Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips DSR 6201 HD z C+, czy warto?

22 Maj 2009 09:24 22717 8
  • Poziom 9  
    Noszę się z zamiarem wymiany mojego Thomsona na Philipsa DSR 6201 HD. Zdecydowałem się na to ponieważ chcę odbierać parę kanałów w jakości HD.
    Moje pytanie jest skierowane do użytkowników tego dekodera, czy daje on radę, czy jest sens?
    Pamiętam, że jeszcze półtora roku temu śledziłem to forum i ludzie mieli problemy, ze zwykłymi kanałami SD. Ponoć gubiły one kolory i jakość obrazu była o wiele lepsza na zwykłych dekoderach, nie HD. Wyszedł jakić lepszy upgrade?

Do tej pory posiadam pakiet podstawowy Cyfry+ z opcją dodatkową Canalów+. Zadzwoniłem do cyfry i tu miłe zaskoczenie, dają mi 50% zniżki na pakiet podstawowy i 30% na opcję Canal+. Mam swój talerz 90 cm i obliczyłem sobie, że płacąc teraz bardzo podobne pieniądze będe mógł dołączyć sobie 5 kanałów HD i wynajem właśnie Philipsa DSR 6201.

Bardzo proszę o radę i opinie. Pozdrawiam.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 31  
    Bywa z nimi różnie. Zależy na jaki trafisz. Bywają awaryjne. Przy najmie dekodera masz gwarancję więc jak coś się dzieje to wymieniają Ci na nowy. Teraz do tego tunera dostępna jest nowa wersja oprogramowania, która umożliwia odbiór telewizji cyfrowej [naziemnej]. Niestety są obecnie kłopoty ze współpracą tego tunera z telewizorami Panasonic i LG poprzez złącze HDMI. Niebawem usterka zostanie naprawiona.

A jak trafisz na dobry egzemplarz to będziesz zadowolony przez lata....
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 9  
    Czy ktoś z Was ma ten dekoder, jak się sprawuje?
  • Warunkowo odblokowany
    Jak każdy inny od C+.Trzy razy już wymieniałem i narazie jest ok.Porostu Philips niedopracował sprzętu a programiści zawalili sprawę.
  • Poziom 15  
    Mam ten tuner od 2-3 tygodni no i nie jest najgorszy, ale ma na razie swoje wady. Nie wiedzieć, dlaczego gubi nieraz wyszukane kanały, czyli po wyszukaniu wszystkich po przełączaniu na inne kanały nagle okazuje się ze np. TVP1 nie jest dostępny (czarny ekran). Po ponownym wyszukaniu wszystko jest OK. Nie wiem czy to jest wina słabego sygnału DVB-T, ale nie ściąga mi wszystkiego. Kanały w MPEG2 widać ładnie, ale te nadawane w MPEG4 to już nie łapie w ogóle. Może to jest wina anteny. Nie sprawdzałem, bo nie mam czasu a tak aż bardzo na NTC mi nie zależy. Nieraz nawet na kanałach z oferty Cyfry wywala na środku napis o nieznanym systemie kodowania albo, że sygnał z anteny jest za słaby, mimo że przed 5 sekundami było git a inne kanały z tego samego transpondera są OK i odbierają. Po kilku przełączeniach kanału jest ok. Mam nadzieje ze to jest wina softu i poprawią go jakoś w najbliższym czasie. Na razie mam soft 61/DTT i są takie dziwne rzeczy. Na poprzednim sofcie tego nie zaobserwowałem, ale też nie bawiłem się tunerem z tym starszym softem długo, więc mogłem nie zauważyć błędów. Jak wyeliminują z softu błędy to powinno być git, ale nie wiadomo, kiedy to nastąpi??
  • Poziom 9  
    Mój TV nie obsługuje MPEG4, czy w takim razie nie brac tego dekodera?
  • Warunkowo odblokowany
    Sam masz swoje kryteria!Sam decyduj co chcesz mieć!Takich pytań się nie zadaje(brać czy nie).
    Zaraz moderator to usunie.
    Masz pełną opinie na temet sprzętu i musisz sam sobie odpowiedzieć na to pytanie!!!
  • Poziom 15  
    awakeman napisał:
    Mój TV nie obsługuje MPEG4, czy w takim razie nie brac tego dekodera?

Twó TV nie musi obsługiwać MPEG4. Ważne, że tuner obsługuje ten standard. Ja mam tv CRT 32" i kanały HD sa wyraźnie lepszej jakości niż inne programy SD. Szczerze to zastanowił bym się jeszcze raz jakbym przetestował tego Philipsa wcześniej. Mam nadzieje, że jak poprawią soft to będzie dobrze.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Temat zamykam .
    Opinie o które Kolega zakładający temat pytał otrzymał , a decyzja należy do niego.