Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu-Siemens Amilo L1300 - naprawa uszk. przetwornicy

22 Maj 2009 09:38 1521 1
  • Poziom 17  
    Witam.
    Panowie jak kazdy potrzebuje pomocy jak i ja teraz. Mam w naprawie lapka Fujitsu-Siemens Amilo L1300 który cirpiał na zanik podświetlania raz sie włączało raz nie. Podczas sprawdzania wyciągnołem wtyczki od matrycy. Gdy już skączyłem ogledziny podłaczyłem lapka do zasilania. Potem mój błąd wsadziłem wtyczki od matrycy gdy bylo podpiete zasilanie. Teraz efekt jest taki że cyka mi przetwornica i nie chce sie załączyć. Podejrzewałem kontroler W 83L950d bo grzeje sie stabilizator 3.3V. Po wymianie kontrolera nadal to samo. Panowie co mam dalej zrobić żeby to zadziałalo. Za wszelkie porady wielkie dzięki.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 15  
    Hmm możliwe że uszkodzeniu uległ jakiś transil albo kondensator. Grzejący się stabilizator sugerowałby zwarcie. Sprawdzić tranzystorki (czy triaki/tyrystorki -w zależności od tego jak tam zastosowano), pod kątem zwarcia i kondensatory smd, to na początek. Czy Inwerter bez podłączonej świetlówki też się grzeje? Podaje jakieś napięcie na wyjściu? Cykanie przetwornicy może być spowodowane tym, że próbkuje, napotyka na zwarcie i wyłącza napięcie, potem znowu próbuje i tak w kółko.