Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

xerox WorkCentre M24 prążki na wydruku

mi_dz 22 May 2009 14:25 1530 3
    mi_dz
    Level 10  
    Witam,
    WC M24 drukuje lekkie prążki prostopadłe do kierunku druku. Problem dotyczy czarnego koloru, najbardziej widoczny jest w miejscach, gdzie raster tworzony jest tylko z czarnego tonera. Amplituda regularnych prążków to ok. 1,5 mm. Nie jest to wina fotoreceptora, bo po zamianie tegoż drukuje tak samo. Co może być tego przyczyną?

Załączam skan, ilustrujący przypadłość:

xerox WorkCentre M24 prążki na wydruku
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    sebastianskiba
    Level 10  
    nie jest to developer i xerografik unit-
    CZY TO JEST SCAN CZY WYDRUK Z KOMPA ? ? ?

1 sprawdz błedy na maszynie przeanalizuj do czego referują??

2 płyta ESS ma słaby kontakt do któregoś podzespołu np skaner, dimm, nvm, mcu, sdram

3 lub słaby kontakt high voltage do bębna a może developera

4 (NVM coraption) !!!!!!!! jeżeli to nie pomoże ostatecznie wykonaj dc301 NVMinitialization IOT i ewentualnie IIT IPS
    potem ustaw maszynę maxsetup, ATCsensors na developerach - wsadz je poprawnie jeżeli nie znasz liczbę z ATC sensorka na każdym z developerów KCMY, registration color balance IIT (dużo ustawień część nvm settings znajdziesz w szufladzie 1 z boku.

daj znać jak ci poszło???
    Damian1253
    Level 21  
    Błędów raczej nie będzie bo jak rozumiem drukarka drukuje, więc uważa ze wszystko jest OK.
    Ja osobiście sprawdził bym w pierwszej kolejności wywoływaczkę, w szczególności ustawienie noża i czy na napędach wywoływaczki i bębna nie ma jakiegoś bicia. Dodatkowo do sprawdzenia rolka 1BTR. To najłatwiej sprawdzić bo wszystkie są takie same więc można ją zamienić z innym kolorem. Ale to najmniej prawdopodobna przyczyna.
    pozdrawiam
    mi_dz
    Level 10  
    Dziękuję za posty.
    Sebastian, wyraźnie przeceniłeś moją wiedzę i umiejętności - jakbym rozumiał, co piszesz, to naprawiałbym drukarki, a nie pytał o te prążki :) Jestem tylko skromnym użytkownikiem m24.
    Drukarka nie wypisuje komunikatów o błędach, drukuje tylko z tym felerem.
    Co do załączonego skanu ilustrującego problem, to jest to skan wydruku pliku testowego z kompa.
    Spróbuję pogmerać w maszynie tak, jak radzi Damian.

Pojawił się w niej kolejny problem, mianowicie bliska konieczność wymiany "belt cleaner" i "second bias roller" - obawiam się, że koszt tego przekroczy znacznie wartość całej maszyny, ale o tym napiszę w osobnym wątku.