Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przepalone gniazdo bezpiecznika

22 Maj 2009 17:14 1857 8
  • Poziom 17  
    Dzisiaj zagladam do bezpiecznikow i moim ocza ukazalo sie cos takiego
    Przepalone gniazdo bezpiecznika
    czym to moze byc spowodowane??
    bezpiecznik o dziwo jest caly ale wokol niego wszystko stopione
  • Poziom 11  
    słabym stykiem miedzy konektorami a bezpiecznikiem
  • Poziom 17  
    Wymień całe gniazdo tego bezpiecznika. Przy takim objawie miejsce styku jest wygrzane i nawet pwyczyszczenie i podgięcie na dłuższą metę nic nie da. Powodem takich objawów jest słaby styk tak jak mówił poprzedni kolega wcześniej
  • Poziom 17  
    tzn. musze to cale rozebrac?
  • Poziom 36  
    Tak. Z tego co widzę na zdjęciu, rozebranie nie jest problemem. Możesz wyprowadzić przewody na zewnątrz i zastosować bezpiecznik na kablu (jak w starszych radiach), ale może to być zagadką dla ewentualnego następnego właściciela. Należałoby to jakoś opisać.
  • Poziom 17  
    kurcze wiem jak zrobic bezpiecznik na kablu ale nie mam pojecia jak to rozebrac:/
    boje sie ze jak sciagne ta obudowe to cos sie porozlacza;/
    a jak bede z czyms takim jezdzil moze sie cos stac?
    Bo wydaje mi sie ze jak bezpiecznik sie nie przepala to moze jest wszystko ok?
  • Poziom 11  
    w najgorszym przypadku może się coś zapalić dlatego lepiej wymień
  • Poziom 37  
    Nie wiem dlaczego, ale ja na tym nieostrym zdjęciu nie widzę uszkodzonego gniazda. Widzę, że bezpiecznik jest totalnie zdemolowany, ale o gnieździe nic nie wiemy.
    Wyciągnij te resztki bezpiecznika, zobacz na schemacie do czego to gniazdo służy - wtedy będzie wiadomo czym to grozi. A może to np. tylko zasila lampkę wewnątrz samochodu? Po co od razu panika z wymianą? Wszystko zależy.
  • Poziom 17  
    ten bezpiecznik zasila kierunki, obrotomierz i kontrolki