Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pomoc w rozdzieleniu TVsat na 10 telewizorów wraz ze sprzęte

oszi22 22 May 2009 20:21 5402 13
 • #1
  oszi22
  Level 10  
  Witam wszystkich wiem że ten temat był już poruszany nie raz i nie dwa ale i tak chciałbym zapytać i poprosić o pomoc, ponieważ jestem laikiem w tej kwestii. Chciałbym rozdzielić sygnał Tvsat na 10 telewizorów posiadając jedną czaszę z pojedynczym konwerterem jak to zrobić (schemat) i jaki sprzęt dobrać nie patrząc na ich kwoty, chodzi mi o dokładne modele tunerów, konwerterów itp. Z góry dziękuję za pomoc .
 • #5
  kajron
  Level 29  
  TUTAJ poszukaj w gogle kwestia ile przeznaczasz na ten cel dałem tylko przykład
 • #6
  Doominus
  Level 34  
  Cyfra podchodzi bardzo liberalnie do podziału uprawnień w obrębie jednego lokalu/domku. Po prostu to się im opłaca bo większość ludzi wybiera ich platformę ze względu na podział. Rozwiązanie w 100% legalne.


  Obecnie podział uprawnień w C+ opiera się na kilku rozwiązaniach :

  Spliter > czyli coś takiego Po Kablu lub Radiowo.
  Zamontowany kablowy wygląda mniej więcej tak . Czyli w głównym module znajduje się karta abonenta , z modułu wychodzą kable do sztucznych kart w dekoderach. Oczywiście do dekoderów trzeba też niezależny* sygnał sat doprowadzić czyli montaż konwerterów : twin(2),quad(4),octo(8 ).
  Spliter można kupić na allegro lub w salonie C+(jeśli oferują , najczęściej mają te drogie radiowe po 400 parę złotych).

  >Multirom , nowy wspierany przez C+ sposób podziału. Za dodatkowy odbiornik płaci się 5zł. Rozwiązanie jest wprowadzane na życzenie osób które chciały coś takiego wspartego przez C+. Może być trochę upierdliwe bo co 6 godzin dodatkowa karta musi się spotkać z naszą główną kartą. Jeszcze nie jest wprowadzone ale jest już w broszurach C+. W każdym rozwiązaniu dekoder musi mieć dostęp do niezależnego sygnału sat.

  Po RS232 > czyli przy pomocy przedłużacza myszki(stary typ). Niektóre (Linboxy są chyba specjalnie przystosowane do tego)tunery można ze sobą połączyć tym kablem. Jeżeli mamy więcej niż dwa potrzebny jest hub com1. W jednym tkwi karta i leci obsługa na resztę tunków.

  Po lanie > dekodery z karta sieciową , wymagany router , rozwiązanie podobne jak przy RS232.

  Sharing > jak po lanie tylko stosuje się różne rozwiązania : tuner serwer,komputer serwer , router serwer.

  C+ można odbierać na tunerach do niej przystosowanych i na PC (Karta sat + urządzenie do czytania kart abonenckich najczęściej phoenix. Jeśli karta jest w wersji HD a komp ma BluRay to robi nam się małe centrum multimedialne ; nie mówię już o możliwości nagrywania programów). Więc możecie kupić praktycznie dowolny sprzęt.

  Przy podziale jest duża wygoda : żonka ogląda swoje , my swoje , dzieciaki swoje (no jeśli mamy 3dekodery i telewizory :P)

  Uwaga każde rozwiązanie lepiej(sharing,lan) lub gorzej(spliter,RS232) umożliwia podział uprawnień poza jednym lokalem. W takim wypadku cały interes staje się nielegalny!

  Platformy które można dzielić :
  > TNK tak samo jak C+ ale ze względu na śmieszny abonament raczej mało opłacalne
  > Polsat w szczególnych wypadkach jeśli wyrwiemy klucze parujące z dekodera (jest 6 typów takich dekoderów , już dawno nie ma ich w dystrybucji). Drogie rozwiązanie(zakup nowych tunerów po ok 400zł) i skomplikowane i chyba nielegalne.
  >N-ka > na spliterach z obsługa systemu conax , w Nce część programów jest parowanych czyli nie obejrzy się na innym tunerze niż oryginalny. Te nie parowane można podzielić między kilka tunerów. Rozwiązanie bardzo nie pewne bo lista parowanych kanałów nie jest stała.

  *Niezależny sygnał sat , każdy dekoder potrzebuje oddzielnego kabla , nie ma możliwości podziału sygnału SAT z jednego konwertera na kilka tunerów. Są oferowane w sprzedaży rozdzielacze ale się nie sprawdzają! mogą też uszkodzić instalację. Są też przelotki LOOPy w tunerach mają wspólna wadę z rozdzielaczami : Tylko jeden tuner steruje konwerterem i reszta tunerów jest zmuszona odbierać programy tylko z tego transportera na który ustawił główny tuner.
  Najlepiej stosować konwertery wielowyjściowe , przy dużych instalacjach stosuje się multiswiche (kaskadowe ich łączenie pozwala na obsługę do 800 i więcej dekoderów(sic!) z jednej anteny (sic!)).
  Są też konwertery dwó-satelitowe monoblocki (dwie trąbki) pozwalają na odbiór z HotBird i Astra , wymagana średnica anteny 80-90cm ; przy innych rozmiarach stosuje się zez (właściwie zez jest lepszy od monoblocka).

  Jeżeli w ścianie mamy już poprowadzony kabel a chcemy drugi niezależny dekoder potrzebujemy zestawu konwerter twin + konwerter multiband(sumuje dwa sygnały sat i po jednym kablu przesyła do rozdzielacza sygnału->w zestawie) rozwiązanie drogie 400zł + 40zł twin.
 • #7
  oszi22
  Level 10  
  czyli jak to najlepiej zrobić ? czekam na gotowy pomysł by móc to wszystko uruchomić. Jeśli użyję konwerter quatro i multiswitch to będę musiał dokładać jeszcze tunery przy każdym tv? czy już wystarcza same kable od multiswitcha?
 • #9
  oszi22
  Level 10  
  ok. o koszty się nie martwię tylko o jak najlepsze dobranie sprzętu do siebie. Mogłbyś mi podać jakieś modele sprzętów do takiej instalacji i jak powinien wyglądać schemat instalacji :).
 • #10
  Doominus
  Level 34  
  Przecież czytałeś.

  A schemat to najzwyklejsza gwiazda , tak połączysz dekodery z multiswichem , tak połaczysz dekodery ze splieterem albo w samodzielną sieć , napisałem dosć sporo o rozdziale coś sobie wybierz . W przypadku linboxów lub dekoderów z kartą sieciową odpada spliter tylko trzeba kupić router.

  Dodano po 2 [minuty]:

  A tutaj tadam SCHEMAT twojej instalacji :D
  Pomoc w rozdzieleniu TVsat na 10 telewizorów wraz ze sprzęte
  Chyba jesteś na tyle kumaty żę kompy to dekodery a po środku multischwich ?
 • #11
  oszi22
  Level 10  
  dzięki wielkie za pomoc.
 • #14
  GKVIDEO
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Temat zamykam Kolega
  oszi22 wrote:
  dzięki wielkie za pomoc.

  i wg regulaminu p. 10.2 powinien to zrobić tylko pewnie sobie o tym zapomniał.
  Co do pytań które Kolega oszi22 zadawał moim zdaniem i tak sobie z tą instalacją nie poradzi to już nie jest zamontowanie zwykłej anteny satelitarnej tutaj trzeba wykazać się wiedzą zarówno teoretyczną jak i praktyczną.
  Dlatego proponuję wezwać kogoś kto się na tym zna i na pewno będzie to mniej kosztowało niż instalacja wykonana przez samego siebie podpierając się tylko odpowiedziami uzyskanymi z forum.
  To tyle z mojej strony , pozdrawiam GKVIDEO