Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus A6000 - migająca i przygasająca matryca

janos26 22 Maj 2009 20:49 2861 3
  • #1 22 Maj 2009 20:49
    janos26
    Poziom 2  

Witam!
    Chciałbym się zapytać czego może dotyczyć mój problem.Otóż o d jakiegoś czasu dzieją się dziwne rzeczy z moim laptopem:
    1.Miga matryca,kilkakrotnie sama wygasła i słychać w niej jakby syczenie.
    Grzeje się bardzo w prawym dolnym rogu (tam gdzie jest godzina) do tego stopnia że w miejscu gdzie są minuty zegarka jest dosłownie czarna plama.Miejsce to jest bardzo gorące.

2.Pokrywa zbiera wszystkie dźwięki jakby była cała wielkim mikrofonem.Slychać z głośników kiedy sie w nią puka stuka,a nawet zbiera uderzenia w klawisze przy pisaniu na klawiaturze.Po zakryciu palcem mikrofonu w obudowie występuje sprzęganie.

3.W środku w laptopie w gnieździe gdzie umieszcza się słuchawki świeci się jakaś czerwona dioda, która nigdy wcześniej się tam nie świeciła.

Ogólnie cuda wianki.Nie wiem co się dzieje.C

0 3
  • Sklep HeluKabel
  • #2 22 Maj 2009 21:43
    toya123
    Poziom 10  

Od końca:
    Ad.3. Masz włączone wyjście optyczne, które jest zespolone z gniazdem jack, Pewnie wgrałeś pełne sterowniki albo włączyłeś opcje wyjścia cyfrowego

Ad.2. Masz włączoną opcję Mic Boost w mikserze dźwięków, - w urządzeniach odtwarzania wycisz mikrofon i będzie po problemie.

Ad.1. Syczenie to największy problem jaki masz. Pochodzi ono alo z przetwornicy wysokiego napięcia która zaraz padnie, albo masz uszkodzoną izolację w przewodach wysokiego napięcia od przetwornicy do świetlówki matrycy. Generalnie popraw to (jeśli umiesz) bo może się pojawić łuk elektryczny pomiędzy przetwornicą i/lub kablami a elektroniką matrycy i wtedy laptop stanie się wspomnieniem.

A tak na marginesie to plama powstaje na skutek rozgrzania przetwornicy lub łuku między kablami.

Mam nadzieję że rozjaśniłem :-)

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 22 Maj 2009 22:00
    xerwis
    Poziom 15  

Kolega ma racje trzeba przypatrzyć sie przewodowi ukrytemu pod maskownicą matrycy i maskownica zawisu, tam jest problem ale może być to również uszkodzenie samej świetlówki , dźwięk może byc z mikrofonu jeżeli w tym notku jest w matrycy równiez związany z uszkodzoną elektryka zasilajacą matryce jeżeli jeden z przewodów zasilających (zasilacz w/N (inverter)) gdzieś przebija to może robić dużo różnych efektów specjalnych wraz z uszkodzeniem zasilania na płycie głónej szybka reakcja jest jak najbardziej wskazana
    pozdro
    DD

0
  • #4 24 Maj 2009 23:29
    janos26
    Poziom 2  

Dzięki za wszystkie informacje. Niestety sam sobie z tym nie poradze. Z tego typu elektronicznymi naprawami mam tyle wspólnego co z lotami na księżyc więc wizyta w jakimś serwisie pewnie mnie czeka.Zobaczymy co tam mi powiedzą i czy wogóle będzie mi się to opłacało naprawiać.Ta plam robi się coraz większa i chyba już trochę uszkodziła się matryca w tym miejscu bo jest nieco ciemniejsza nawet od razu po włączeniu komputera. Wogóle ten ASUS to bubel i nigdy już nie kupię laptopa tej firmy.
    Pozdrawiam!

0