Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner TV USB - Pinnacle - Magnetowid

Rapid.HEx 22 Maj 2009 21:08 3188 4
  • #1 22 Maj 2009 21:08
    Rapid.HEx
    Poziom 8  

Witam,
    Na początek napiszę, iż czytałem tutaj sporo tematów na temat kart telewizyjnych, ale wciąż mam kilka wątpliwości.

Otóż noszę się z zamiarem kupna tunera tv.karty telewizyjnej (jak zwał tak zwał) do laptopa. Najlepiej na złączy PCMCIA.

Służył mi on będzie głownie do zgrywania kaset VHS na DVD. Czasem chciałbym też podłączyć do niego moją kablówkę (cyfrowa Vectra).

Pytania (proszę się nie śmiać :P):

- Po co do tych tunerów (zarówno analogowych jak i cyfrowych) dołączane są antenki? Jest realna możliwość abym odebrał jakiś sygnał z przyzwoitą jakością? Fajnie by było, oglądać TV z dala od domu i internetu. Mieszkam w Rybniku, woj. Śląskie.

- W opsie jednego z tunerów cyfrowych, wycztałem, że posiada "antenę do cyfrowej telewizji naziemnej". Co to znaczy?

- Jakim kablem miałbym podłączyć magnetowid do tunera? Czincze wystarczą?

- Jakim kablem miałbym podłączyć domową telewizję kablową, aby czasem nagrać jakiś program na dysk twardy? Posiadam tuner cyfrowy z Vectry.

- Ah ja głupi! :P Zapomniałem o najważniejszym. Jaki tuner polecicie do ja wiem... 150zł? AverMedia, Mediony...?

Byłbym wdzięczny za szybką odpowiedź ;)

0 4
  • Pomocny post
    #2 22 Maj 2009 21:11
    Dj Haker
    Poziom 35  

Cytat:
    - Jakim kablem miałbym podłączyć magnetowid do tunera? Czincze wystarczą?

Witaj. Więc odpowiem na to pytanie.

Kabel S-Video - Euro (Scart) z audio 5m

Kabel S-Video do połączenia komputera z telewizorem, magnetowidem lub kamerą przez euro-złącze (scart), oraz podłączenie dźwięku stereo (stereo jack). Długość: 5 m.

Link do aukcji usunąłem, regulamin p. 10.11 [mat_ed]

Życzę miłego zgrywania.

0
  • #3 22 Maj 2009 21:53
    Rapid.HEx
    Poziom 8  

Perfekcyjnie, czekam na kolejne odpowiedzi.

0
  • Pomocny post
    #4 22 Maj 2009 22:03
    salmon
    Moderator - Sieci, Internet

Spróbuję odpowiedzieć na resztę...

Rapid.HEx napisał:

- Po co do tych tunerów (zarówno analogowych jak i cyfrowych) dołączane są antenki? Jest realna możliwość abym odebrał jakiś sygnał z przyzwoitą jakością? Fajnie by było, oglądać TV z dala od domu i internetu. Mieszkam w Rybniku, woj. Śląskie.

Jeśli będziesz znajdował się w sensownej odległości od stacji nadawczej (dla prostej "drutowej" antenki to jakieś kilka-kilkanaście km przy obecnie stosowanych mocach nadawania), to owszem, odbierzesz coś, co da się oglądać...

Rapid.HEx napisał:

- W opsie jednego z tunerów cyfrowych, wycztałem, że posiada "antenę do cyfrowej telewizji naziemnej". Co to znaczy?

Od pewnegi już czasu działają testowo naziemne stacje nadawcze DVB-T, niedługo zresztą jak dobrze kojarzę przejdą z wersji "beta" do "release" :P, jeśli znajdujesz się/znajdziesz w zasięgu takiej stacji, to będziesz mógł odbierać programy w wyższej niż standardowa jakości.

Rapid.HEx napisał:

- Jakim kablem miałbym podłączyć domową telewizję kablową, aby czasem nagrać jakiś program na dysk twardy? Posiadam tuner cyfrowy z Vectry.

Jeśli to jest tuner cyfrowy, to nie widzę innej sensownej możliwości jak chinch/s-video.

Rapid.HEx napisał:

Jaki tuner polecicie do ja wiem... 150zł? AverMedia, Mediony...?

Dawno nie kupowałem tunera - ale jak sądzę radość z korzystania tak jak dawniej w dużej mierze zależy od jego chipsetu i dopracowania software'u ;) Ogólnie porównać trzeba oferowane wejścia, możliwości, itp. Co do firm - bynajmniej kiedyś dobre były AverMedia, Pinacle, Leadtek Winfast, LifeView, ATI..Czym nie neguję innych firm, możliwe, że też są niezłe :P

0
  • #5 15 Lip 2009 14:40
    Rapid.HEx
    Poziom 8  

Ok, odkopię swój temat. Zaopatrzyłem się w tuner Pinnacle Hybrid Pro USB model 330e. Działa całkiem spoko. Obraz z kablówki jest znośny ;)

Ale nie o tym chciałem pisać. Czas się zabrać za zgranie VHS na DVD.
    Otóż mój stary magnetowid posiada jedynie złącza cinch: audio i video. Tuner natomiast ma wejścia s-video i minijack. Czym to połączyć? Znajdę taki kabel chinch -> svideo+jack?

0
  Szukaj w 5mln produktów