Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

video-sender ut-66 jak sprwdzić i zestroić??

23 Maj 2009 09:47 8670 11
  • Poziom 12  
    Witam.
    Szanowni koledzy. jestem początkującym, więc z góry przepraszam za ewentualne"głupie pytania". Dostałem videosender ut-66, z którym mam same problemy. OD początku nie potrafię go dostroić do telewizora (oraz cz-b, zrywana synchronizacja, brak głosu). Ze względu na to, iż z układami w.cz. nie miałem zbyt wiele wspólnego,zwracam się z prośbą do doświadczonych kolegów o pomoc . Czy układ jest uszkodzony, ewentualnie jak to sprawdzić ( po włączeniu sieje po kanałach),lub jak go podregulować domowymi sposobami. W chwili wolnego zamieszczę zdjęcia. Z góry dzięki za każdą pomoc
    Zdjęcia:

Ponadto w układzie wykorzystane są tranzystory, których opisu nigdzie nie znalazłem: C2570, C535C, C945. Gdyby któryś z forumowiczów znał ich odpowiedniki, będę bardzo wdzięczny...
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Przed "C" w typie tranzystora dodajesz "2S" np. 2SC2570 wszystkie tranzystory dostępne w handlu. Nie dziw się że taki "video-sender" działa jak działa, gdyż to "urządzenie" jest bardzo niskiej klasy, chyba już gorsze być nie może. Strojenie przebiega tak: ustawiasz OTV na kanale na którym masz najlepszy odbiór. Trymerem "1" ustawiasz częstotliwość na najlepszy możliwy odbiór na ustawionym kanale. Potencjometrami "2" "V" (Video) i "3" "A" (Audio)ustawiasz poziom fonii i wizji również na najlepszy odbiór i dodatkowo tak aby nie było zakłóceń na sąsiednich kanałach. Największą silę sygnału ustawiasz filtrem "S". Ale nie spodziewaj się obrazu "cud miód" i dużego zasięgu.

• Poziom 12  
    Cóż, po jakości wykonania (brak ekranów na poszczególnych stopniach)domyśliłem się, że to straszna szmira. Jednakże ciekawość nie pozwala mi wyrzucić tego do momentu, kiedy ujrzę obraz na ekranie telewizora.... (hmm, wcześniejsze plany miałem ambitniejsze). Jednakże próba strojenia nie przyniosła rezultatu (trymer nie jest opisany, literka "s" oznacza cewkę), a urządzonko sieje śmieci po kanałach i ani myśli presłać obraz nawet w bezpośrednim sąsiedztwie TV. Myślę nad ewentualną wymianą tranzystorków, czy zna może ktoś odpowiedniki?
  • Poziom 38  
    Tak "S" to cewka. Wymiana tranzystorów nic nie da. Prawdopodobnie tranzystory pracują nieliniowo lub są przesterowane, zmiana tranzystorów prawdopodobnie jeszcze wszystko pogorszy, niż cokolwiek poprawi. Tym bardziej że odpowiednik to tranzystor o takich samych parametrach tylko innego typu. W bezpośrednim sąsiedztwie telewizora mogą dochodzić jeszcze sygnały obce i z samego telewizora powodujące dodatkowe zakłócenia. Nie chciałem Cie całkiem załamywać określając to coś badziewiem, ale sam widzisz co to jest warte.
  • Poziom 20  
    Witam
    mam pytanie odnośnie tego urządzenia, na obudowie pisze CH-31 czyli jak by nie było ma to być kanał 31, ale w jakim standardzie, EU, brazylijski czy jeszcze inny?
  • Moderator
    Witam, napisz na jakim telewizorze szukasz tego sygnału i co jest w gnieździe telewizora. Na początek sprawdź zasilacz pod względem filtracji i wielkości napięcia.
  • Poziom 20  
    Testy robię na karcie telewizyjnej na której mam kilkanaście standardów rozkładu kanałów+ antena KD, odległość jakieś 3m. Zasilacz jest cacy.
  • Moderator
    Chodzi mi o zasilacz sendera, a nie kompa. Po drugie czy znalazłeś jakiś obraz na tej karcie? ale z nadajnika naziemnego lub z kablówki ma być w kolorze. Podłącz jakiś sygnał av na wejście sendera, może być magnetowid i szukaj między 30 a 40 kanałem na karcie. Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    No a ja mówię o zasilaczu do tego nadajnika - jest OK!
    Tak, karta sprawna mam 50 kanałów z kablówki w kolorze.
    Dalej mi nie odpowiedziałeś na moje zasadnicze pytanie... Poruszyłeś multum problemów wcale nie dotyczących mojego pytania.
    Napiszę jeszcze razz... W jakim standardzie ma być ten ~31CH, bo brazylijski zasadniczo różni się od europejskiego i UK.

PS: Może mnie nie rozumiesz, co mam wybrać z listy poniżej:

• Moderator
    Do młody91 moje pytania nie są do Ciebie.

Do proxxon, odpisz na moje pytania.

Moderowany przez c2h5oh:

Kolega proxxon stracił zainteresowanie tym tematem już w maju...
    Może jednak się odezwie. Skoro zależy Ci na odpowiedziach, to może spróbuj na PW?

• Poziom 12  
    Witam ponownie-faktycznie rozstałem sięz tematem już dawno (z senderem również), ale postaram się pokrótce uzupełnić braki w tym temacie- sygnału poszukiwałem na wszystkich kanałach w TV LCD LG i TV CRT SHARP. Jedyne, co uzyskałem to obraz cz/b, mocno zaśnieżony, przechylony z tendencją do zaniku. Zasilacze- impulsowy 12v o prądzie dopuszczalnym ponad 3A(pracują u mnie na nim kamery CCTV oraz zasilaczu transformatorowym ze stabilizacją napięcia o dopuszczalnym prądzie również 3A. Standart pracy sendera PAL DK
  • Moderator
    Witam, dzięki za odpowiedź. Jeśli nie masz już urządzenia, to nic nie "przećwiczymy". Dzięki i pozdrawiam.