Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panel sterujący KPZ WAAGEN 51E-7

23 May 2009 10:33 10781 7
  • Level 24  
    Witam
    Mam problem z ustawieniami i odczytaniem błędu na mierniku wagowym z panelem sterującym KPZ 51E-7 w wadze KPZ Waagen, wyświetlany błąd ( ------ )nie jest opisany w tabeli błędow ,podejrzewam że oznacza on brak ustawień fabrycznych i uszkodzoną lub wyczyszczoną pamięć .
    Podczas prób kalibracji cała procedura przebiega bez zastrzeżeń do momentu powrotu do trybu ważenia wtym momencie program się zawiesza na komunikacie Weigh ( po zatwierdzeniu i zapisaniu wartości z kalibracji powinna się wyświetlić masa wzorca np 1000 kg )
    Braki w ustawieniach mogą być zawarte w funkcji F1 ale nie wiem jak zaprogramować i co zmienić ,
    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Proszę uzupełnić tytuł postu- zgodnie z regulaminem pkt.11 [dzimi]
  • Level 12  
    Podstawowym miernikiem w KPZ jest chyba 51E-8. Czy 51E-7 jest poprzednikiem tego panelu? Mniejsza o to jak pamiętam w 51E-8 komunikat ----- oznacza, że przy włączeniu nie jest stabilne zero (zero płynie). Może nie wyrażam się fachowo, ale chyba wiesz o co chodzi.

Możesz spróbować zwiększyć filtr.

Sprawdź przewód do tensometru i podłączenie tego przewodu.

w najgorszym wypadku do wymiany jest tensometr.
  • Level 24  
    Witam, co do diagnozy błędu to masz rację , problem był z odczytem wartości zera ponieważ został uszkodzony przetwornik analogowo cyfrowy i nie było danych do odczytu. Jeżeli natomiast chodzi o symbolikę to 51E-7 jest montowany w wózkach paletowych ,a 51E-8 w głowicach z ABS w wagach pomostowych ale elektronika jest taka sama. To co zostało jeszcze do rozszyfrowania to sposób na ustawienie funkcji F-1 (zakres ,działka, punkt dziesiętny ) tyle wiem że akurat w tej funkcji są te parametry programowane. W tej funkcji jest dużo wartości do zaprogramowania ,ale nie mogę dopasować poprawnych wartości i wychodzą dziwne wskazania. Jak ktoś miał styczność z tymi panelami to proszę o podpowiedź
    Dziękuję i pozdrawiam
  • Helpful post
    Level 12  
    Co do oznaczeń to możesz mieć rację. Specyfikacji F1 nigdy nie ustawiałem, ale mam nadzieję, że załącznik w tym pomoże.
    Attachments:
  • Level 24  
    Witam, teraz już wszystko poprawnie działa
    Dziękuję koledze i pozdrawiam
  • Level 11  
    Witam
    Mam problem z tym typem wózka, a mianowicie po podłączeniu 4 czujników waga nic nie wskazuje (prawdopodobnie uszkodzony czujnika ale nie wiem jak to sprawdzić), natomiast jeżeli są podłączone jedynie 3 czujnik waga wskazuje błędną wartość. Proszę o podpowiedź jak sprwdzić czujnik oraz co może być przyczyną takich wskazań wagi.

Pozdrawiam
  • Level 24  
    Witam, najprościej czujniki sprawdzisz wchodząc w tryb odczytu w działkach wew. F7 i kolejno podpinając tensometry sprawdzisz jak wskazują , powinno być od 24000 do 27000 działek dla sprawnego tensometru bez obciążenia wideł ( poprawny punkt zero dla pustej szali) , różnice kilku działek nie mają większego wpływu na poprawność wskazań , ale przy setkach należy wymienić belkę na sprawną
  • Level 2  
    Witam
    Czy jest możliwość otrzymania od Was instrukcji serwisowych do mierników 51E-7, 51E-8 byłbym bardzo wdzięczny
    Pozdrawiam