Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BSOD 0x0000000A podczas uruchamiania systemu Windows

23 Maj 2009 11:58 2733 18
  • Poziom 13  
    Witam, od wczoraj mam problem z laptopem HP, włączając go zatrzymuje się na pierwszym ekranie z napisem HP Centrino dalej nie idzie, wcześniej wyskoczył blue screen z kodem 0x0000000A (0x89DF23F8, 0x00000002, 0x00000000, 0x80500CD8), ktoś podejrzewa w czym problem?
  • Poziom 13  
    pamięci? dysk? ciężko powiedzieć. spróbuj wyłączyć splash screen (ekran z logiem HP) w biosie ("quick boot" czy cos podobnego) i zobaczyc co zwraca POST.

ew. odepnij dysk i/lub podmien pamieci, jezeli mozesz, i zobacz czy sie cos zmienia i ew. jakimi komunikatami rzuca.

pzdr.
  • Poziom 13  
    już zaczął przechodzić POSTA ale blue screeny wyskakują w trakcie logowania do systemu lub w trakcie jego działania, nie wiem czy nie będzie coś nie teges z BIOS'em płyty. W jaki sposób można przeprowadzić upgrade biosu na laptopach HP? bo nigdy tego nie robiłem
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Zacznij od przetestowania pamięci w programie Memtest. Błąd może oznaczać uszkodzoną pamięć.
  • Poziom 13  
    mój poprzednik ma rację: błąd może oznaczać uszkodzoną pamięć. ponadto uszkodzony może być też dysk, czy ew. kondensatory na płycie. pomijając kwestie sterowników to najczęstsze powody występowania BSODów.

do testów pomocna może się okazać płytka "hiren's boot" - iso do znalezienia w sieci. znajdziesz tam też wymieniony przez mojego poprzednika program memtest86+

Moderowany:

Ostrzeżenie za polecenie skorzystania z nielegalnego oprogramowania.

• Poziom 13  
    Sprawdzałem pamięć spod BIOSU w laptopie i nic nie wykrył, spróbuje jeszcze włożyć inną kość jak załatwię jakąś na zmianę.

-----------------------------
    Usługi informatyczne
  • Poziom 43  
    Cytat:
    Sprawdzałem pamięć spod BIOSU...

Napisz jak sprawdziłeś pamięć spod Biosu.
  • Poziom 32  
    Moje sugestie są następujące : w pierwszej kolejności należy wykluczyć awarię sprzętu poprzez zapoznanie się i zastosowanie do obszernych porad znalezionych w necie pod hasłem 0x0000000A w tym w bazie forum.
  • Poziom 13  
    mat_ed napisał:

Napisz jak sprawdziłeś pamięć spod Biosu.

w jednej z opcji jest sprawdzanie dysku "check disk" i "check memory" właśnie tam sprawdzałem
  • Poziom 43  
    Sprawdź w programie Memtest jak już wcześniej pisałem, a nie w biosie.
  • Poziom 10  
    Ale jak ma sprawdzic w mem test jak jemu sie komp wogole nie wlacza ? Sproboj wlozyc plytke z windowsem i sprobowac naprawic moze jakis wirus cos porobil z plikami systemowymi
  • Poziom 43  
    fidley napisał:
    już zaczął przechodzić POSTA ale blue screeny wyskakują w trakcie logowania do systemu...

Tak więc Beneksz czytaj uważnie, a dopiero później się wypowiadaj.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Cześć,
    może kolega ściągnie sobie - jak to wcześniej zaproponowano - z internetu na innym komputerze obraz płyty Hirens BootCD, wypali go na CD i spróbuje - jeśli ruszy - skorzystać z zawartych tam narzędzi do prawdzania hardware'u. Pozdrawiam.

Moderowany:

Do spółki z karol 85 otrzymuje kolega ostrzeżenie za polecenie skorzystania z pirackiego oprogramowania.

• Poziom 43  
    vogelek23 - Twoje konkluzje nie muszą być słuszne. Bez trudu można znaleźć przykłady błędu sprzętowego "znikającego" w trybie awaryjnym.

Poza tym 0x0A, w zdecydowanej większości wypadków, odnosi się do sytuacji problemów już w tym wątku wskazanych do "przećwiczenia" i nie ma powodu, kolejne "przede wszystkim" dodawać do tej listy przed wykonaniem przez Autora tego co Mu zalecono wcześniej.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Z pamięcią - zapewne, z dyskiem - prawdopodobnie, ale już z grafiką - być różnie może.
    Dlatego miałem wątpliwość co do pierwotnej treści.
  • Poziom 13  
    dziękuję koledzy za pomoc i sugestie, ściągnąłem program "Debugging tools for windows", zgrałem (przez live cd ) minidump tworzony podczas bluescreena i odczytałem plik zrzutu powyższym programem - efekt - wywala "memory_corrupted" wymieniłem RAM i wszystko póki co śmiga, jeszcze raz dziękuję za porady, pozdrawiam

-----------------------
    usługi informatyczne