Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zlecę projekt i wykonanie płytki drukowanej

kris669 23 May 2009 12:18 1833 5
Altium Designer Computer Controls
 • #1
  kris669
  Level 19  
  Zlecę zaprojektowanie i wykonanie płytki drukowanej przetwornicy impulsowej na podstawie schematu. Układ nie jest skomplikowany, schemat narysowany jest odręcznie, ale wszystko jest czytelne. Udzielę wszystkich niezbędnych informacji, o które zapyta wykonawca. Najlepiej aby wykonawca był z Krakowa lub okolic (można się wtedy spotkać i przedyskutować wszystkie szczegóły).
  Na schmemacie wszystkie wzmacniacze operacyjne mają wyprowadzenia jak zwykły LM741 (dla formalności podaję na schemacie symbole). Dopuszczam możliwość wykonania niektórych połączeń przewodami (np. zasilanie ukladów scalonych w celu minimalizacji ilości ścieżek). Na schemacie oznaczyłem też numerami punkty, które muszą być ze sobą połączone. Potencjometry P1, P2, P3 i P4 mają być przyłączone kabelkami do płytki (przełącznik też). RK1 i RK2 to "podkówki". Wszystkie wzmacniacze operacyjne zasilone z zacisku +Vcc. Pozostałe szczegóły wyjaśnię, jeśli będzie to konieczne, mogę też przekazać wszystkie podzespoły tu użyte w celu ułatwienia narysowania ścieżek. Tranzystory przy nóżkach 10 to D1207. Zaciski Z1, Z2, G1, G2 to przyłącza przewodów. Tranzystory MOSFET to BUZ11 (diody mają zintegrowane).
  na rezystor pomiarowy 10 mΩ trzeba przewidzieć ok. 10 cm miejsca (długości). Wydajność prądowa układu to 20 A przy napięciu max. 12 V, więc trzeba to wziąć pod uwagę projektując szerokość ścieżek.
  Proszę o kontakt na priv lub e-mail lub "namiar" na firmę, która to może wykonać. Na każdym etapie wykonania będę do stałej dyspozycji wykonawcy, udzielę informacji, mogę przyjechać, pomóc :) Oczywiście odpowiednio $$ :)
  Oto schemat:
  Zlecę projekt i wykonanie płytki drukowanej

  Proszę o korzystanie z przycisku Zlecę projekt i wykonanie płytki drukowanej przed wysłaniem postu. Błędy ortograficzne/ gramatyczne nie będą tolerowane, regulamin pkt 15.
  "Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"
  Nie kasować wpisów moderacyjnych!
  Proszę to poprawić.
  [_P_]
  Contact the author of the topic by Private Message (PM icon).
 • Altium Designer Computer Controls
 • #2
  pmiko
  Level 12  
  Witam.
  Mógłbym się podjąć wykonania takiego projektu. Na PW proszę o szczegółowe informacje m.in. dotyczące terminu realizacji.
  Przy okazji, OP07 nie będzie działał w takim układzie, potrzebne jest ujemne napięcie (wiem z własnego doświadczenia, też używam tych wzmacniaczy). Napięcie nie musi być symetryczne, ale wartości + i - zasilania muszą być zbliżone. Wystarczy przetwornica zbudowana na 7660 (prostsza) lub na RS232. Pozdrawiam
 • Altium Designer Computer Controls
 • #3
  bjonix
  Level 12  
  pmiko wrote:
  Witam.
  Mógłbym się podjąć wykonania takiego projektu. Na PW proszę o szczegółowe informacje ..........................
  ....................................Wystarczy przetwornica zbudowana na 7660 (prostsza) lub na RS232. Pozdrawiam


  7660 ? i to wysteruje 20A przy 12V

  co to jest RS232 ?

  pozdr
 • #5
  _PREDATOR_

  VIP Meritorious for electroda.pl
  Przypominam, że to dział Ogłoszenia i Biznes Elektronika!
 • #6
  kris669
  Level 19  
  Ogłoszenie już nieaktualne.