Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan Primera 2,0TD z 2000r

Dariusz S 23 May 2009 16:18 2459 0
IGE-XAO
    Dariusz S
    Level 10  
    Witam kolegów .Mój problem wyda się wielu z Was banalny ,ale mimo to spróbuje go przedstawić .Otóż jestem posiadaczem w/w samochodu od dwóch lat.Dotychczas nie zależało mi na uruchomieniu zdalnego centralnego zamka który był oryginalnie montowany wraz z alarmem w tym samochodzie.W oryginalnych kluczach zdalnego sterowania gumki były mocno wytarte ...ale po szybkiej diagnozie w nissanie nie jest to li tylko kwestia kluczyków,ale przyczyna tkwi w centralce i alarmie,które na stan obecny nie działają do końca prawidłowo.Działa centralny zamek otwierajacy wszystkie drzwi gdy otwieram zamek drzwi z kluczyka oraz przestaje mrygać dioda immobilajzera. Ale jak już wczesniej nadmieniłem nie działa sterowanie zdalne a alarm szaleje -dlatego podobno jak mawiał sprzedawca został odłączony.Otóż w zwiazku na wysokie koszty w serwisie nissania(gdzie taka naprawa wyceniana jest na 1500zł) postanowiłem zakupić nowe zdalne sterownie z centralka ,bo zależy mi tylko na zdalnym otwieraniu drzwi a nie na alarmie.Proszę określić gdzie znajduje się oryginalny centralny zamek w samochodzie i właściwie czy wymiana będzie polegała na załączeniu przewodów nowej cenralki w miejsce starej i to wystarczy by zdalne zadziałało,a może są jakieś "KRUCZKI" o których powinienem wiedzieć.(kody itp sprawy)
    Podkreślam ,że zakupiłem centalkę w Trojce na wolumenie typ PSZ-02 SPY TASTING HIGH-TECH LIFE.W załączonej instrukcji powiedziane jest ,że centalka umożliwia :a.sterowanie dwoma minusami/b.sterowanie dwoma plusami/c.sterownie zamka pneumatycznego/d.sterowanie jednym siłownikiem.Ponieważ zajmuje się nieco elektronika w wymiarze napraw TV i sat. a także w montażu tv.sat. mam nadzieje po podpowiedzi w montażu zdalnego sterowania w/w marki poradzę sobie .Zaznaczam ,że nie posiadam schematu elektrycznego ogólnej instalacji elektrycznej i elektronicznej Nissana więc trudno by mi było szukać gdzie co jest.Proszę o podpowiedź. Z góry dziękuje.
    mój mail. darski1964(malpa)o2.pl
  • IGE-XAO