Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Primera 2,0TD z 2000r

Dariusz S 23 Maj 2009 16:18 2174 0
    Dariusz S
    Poziom 9  
    Witam kolegów .Mój problem wyda się wielu z Was banalny ,ale mimo to spróbuje go przedstawić .Otóż jestem posiadaczem w/w samochodu od dwóch lat.Dotychczas nie zależało mi na uruchomieniu zdalnego centralnego zamka który był oryginalnie montowany wraz z alarmem w tym samochodzie.W oryginalnych kluczach zdalnego sterowania gumki były mocno wytarte ...ale po szybkiej diagnozie w nissanie nie jest to li tylko kwestia kluczyków,ale przyczyna tkwi w centralce i alarmie,które na stan obecny nie działają do końca prawidłowo.Działa centralny zamek otwierajacy wszystkie drzwi gdy otwieram zamek drzwi z kluczyka oraz przestaje mrygać dioda immobilajzera. Ale jak już wczesniej nadmieniłem nie działa sterowanie zdalne a alarm szaleje -dlatego podobno jak mawiał sprzedawca został odłączony.Otóż w zwiazku na wysokie koszty w serwisie nissania(gdzie taka naprawa wyceniana jest na 1500zł) postanowiłem zakupić nowe zdalne sterownie z centralka ,bo zależy mi tylko na zdalnym otwieraniu drzwi a nie na alarmie.Proszę określić gdzie znajduje się oryginalny centralny zamek w samochodzie i właściwie czy wymiana będzie polegała na załączeniu przewodów nowej cenralki w miejsce starej i to wystarczy by zdalne zadziałało,a może są jakieś "KRUCZKI" o których powinienem wiedzieć.(kody itp sprawy)
    Podkreślam ,że zakupiłem centalkę w Trojce na wolumenie typ PSZ-02 SPY TASTING HIGH-TECH LIFE.W załączonej instrukcji powiedziane jest ,że centalka umożliwia :a.sterowanie dwoma minusami/b.sterowanie dwoma plusami/c.sterownie zamka pneumatycznego/d.sterowanie jednym siłownikiem.Ponieważ zajmuje się nieco elektronika w wymiarze napraw TV i sat. a także w montażu tv.sat. mam nadzieje po podpowiedzi w montażu zdalnego sterowania w/w marki poradzę sobie .Zaznaczam ,że nie posiadam schematu elektrycznego ogólnej instalacji elektrycznej i elektronicznej Nissana więc trudno by mi było szukać gdzie co jest.Proszę o podpowiedź. Z góry dziękuje.
    mój mail. darski1964(malpa)o2.pl
  • IGE-XAO