Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Siemens SE25M850EU/52 pobiera caly czas wode

23 May 2009 16:57 7671 8
  • Level 9  
    Witam!

Mam problem. Otóż moja zmywarka pobiera cały czas wodę i nie zamyka zaworu. Dopiero, gdy pływak od nadmiaru wody sie podniesie wypopowuje nadmiar i dalej pompa pompuje wode. I tak wkółko. Dlatego moja zmywarka nie startuje programu. Bym już miał problem rozwiązany, gdyby nie to, że niewiem gdzie znajduje się czujnik od odpowiedniego stanu wody. Na rys. w miejscu numer 7 powinien znajdować się czujnik stanu wody. Ale go tam nie ma. I niewiem co jest odpowiedzialne za ta informacje.

I jeszcze jedno, gdzie sprawdzic symbol zmywarki? Bo nie moge znalesc!

Z gory dziekuje! Pozdrawiam!

Moderated By skryn:

Załącznik usunąłem, załadowałem zdjęcie w postaci obrazka. Proszę następnym razem korzystać z TEj instrukcji.

Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • SterControlSterControl
  • Helpful post
    Level 1  
  • Level 9  
    E-nr mojej zmywarki to: SE25M850EU / 52 . Dziekuje za pomoc w odnalezieniu go. Ale pozostal problem ze zmianem nazwy tematu, gdyz pisze że nie moge go zmienić gdyz został zmieniony przez moderatora. I prosze o pomoc ze zmywarka, gdyz jest mi bardzo potrzebna (moj syn ma komunie sw. i bedzie pelno naczyn do zmycia ) Z gory dziekuje! Pozdrawiam!
  • SterControlSterControl
  • Moderator of Home appliances
    Uszkodzony kontaktron lub zablokowane śmigiełko z magnesem w przepływomierzu. Zaznaczyłem na rysunku.

• Level 9  
    Dobra, przepływomierz gra bo ja lekko dmuchne słychać jak śmigiełka się kręcą. Tyle, że nie wiem jak działa kontaktron. Czy powinno być przejście na nim czy to normalne ż jak sprawdze go miernikiem to nie ma przejścia (wygląda jak spalony bezpiecznik, bo ten drucik wyglada na urwany) Czy coś psoce i tak własnie ma byc? I cały czas niewiem co z ta zmywarka. Myślałem, że winą jest jakiś pływak od stanu wody ale takiego tu nie ma! Pozdrawiam!
  • Admin of household appliances group
    barthez994 wrote:
    wygląda jak spalony bezpiecznik, bo ten drucik wyglada na urwany

Czyli do wymiany .
  • Level 9  
    No tak, tyle że na środku a z tego co przed chwila sobie czytałem to kontaktron wyglada na urwany ale pod pewnm polem magnetycznym te druty na siebie nachodza, ale moze to szczegoł.... Ale dzięki za myśl, kupie chyba nowy bo to nie droga sprawa (na allegro.pl do 5zl chyba dostane taki) A może być coś takiego, że te magnesy na śmigiełkach mogą być zużyte albo jakoś zniszczone? (na przepływomierzu)
  • Level 20  
    barthez994 wrote:
    A może być coś takiego, że te magnesy na śmigiełkach mogą być zużyte albo jakoś zniszczone? (na przepływomierzu)

magnesik nigdy się nie zepsuje tylko kontaktron - zobacz czy na panelu nie świeci się kranik ?
  • Level 9  
    Na panelu sa tylko 2 diody od soli i od plynu nablyszczajacego i ekranik z liczba czasu ktory pozostal do ukonczenia mycia. Zaden kranik sie nie pali ;/ Wezwałem hydraulika, ale on rozkłada ręce i niewie o co chiodzi w mojej zmywarce, czy ja kupiłem wynalazek? Proszę o pomoc, co by mogło przeszkadzać w zamknięciu zaworu czy tam wyłączeniu pompy w celu zaczęcia mycia! Pozdrawiam!