Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WESTRA SW-300-2808 30CM Czy będą nadają się do altonów110?

globus1987 23 Maj 2009 18:54 3175 4
  • #1 23 Maj 2009 18:54
    globus1987
    Poziom 29  

A więc tak zakupiłem altony 110 do małego pokoju.(W dużym stoją kolumny na głośnikach visatona).i Może opowiem od początku.Wymieniłem gdwt 9/70 bo były chyba nadpalone teraz są nowe.Średnie tony są w idealnym stanie.Niskotonowe były na jakiś zammienikach tzn.Membrany nie były orginalne zawieszenie co prawda na piance ale uznałem ze lepiej je wymienic bo ogólnie zregenerowane był w sposób żałośny nie zagłębiając się w temat.Znalazłem tanio głośniki WESTRA SW-300-2808 30CM 120W 80HM.Wyglądem przypominają GDNY 30/100 i z tego co czytałem to chyba ich odpowiednik tylko troche mocniejszy.W jednym z postów użytkownika elektrody co pisał,jak mu odp tonsil odnosnie jego pytania co to za głośniki do protonsilu to właśnie odp ze to odpowiednik 30/100.Z tego co wiem siedziały w jakiś altonach HX 160 lub coś w tym stylu na eksport(pierwsze słysze)..Kolumny wygłuszyłem porządnie bo te resztki z tego fabrycznego wygłuszenia były nie do przyjęcia.I chciałbym spytać znawców czy te głośniki to dobry wybór powiem tak grają swietnie ale chodzi mi czy gdn 30/80/2 lub 4 mogły by zagrać lepiej?? podkreśle iż te naprawde grają świetnie i potęznie.Teraz co mnie czeka to napewno wymiana bass-reflexów na takie same lecz zaokrąglone z dwóch stron no i bez tych siatek które są niezbyt.Chce jeszcze wymienić kable w całej kolumnie tzn.sredni i wysoki na 1,5mm a bass przynajmniej na 2,5mm bo te kable przypominające(telefoniczne) to wiadomo żenda i oszczędnośc aha i chcę jeszcze wymienić terminale głośnikowe na porządne.Ogólnie chodzi mi o opinie na temat głosników niskotonowych czy był to dobry wybór czy czsem 30/80 nie były by lepsze.I co jeszcze ewentualnie mozna zrobić aby ulepszyć kolumny.

Dodano po 5 [minuty]:

https://obrazki.elektroda.pl/70_1243097558.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/59_1243098277.jpg
    To jak wyglądają.

http://www.dobar-zvuk.hr/hi-fi/westra/hkm/basevi/SW-300-2804-8.pdf

A to ich parametry oczywiście głośniki są 8ohm.

0 4
  • Pomocny post
    #2 27 Maj 2009 14:50
    bibi717
    Poziom 21  

Parametry mają bardzo podobne. Tonsil ma wyższą skuteczność i niższą częstotliwość rezonansową.
    Myślę że możnaby było się pobawić z tymi głośnikami ale na Twoim miejścu wybrał bym Tonsile.

0
  • Pomocny post
    #3 27 Maj 2009 14:55
    parish
    VIP Zasłużony dla elektroda

To jest tonsil, tylko zagraniczna wersja GDN'a 30/100/11. Spokojnie możesz je instalować, jeśli oczywiście nie masz pod ręką oryginalnych GDN 30/80/2 lub 4.

0
  • #4 27 Maj 2009 15:42
    Dani66
    Poziom 30  

Tak, to to samo co Tonsil.

0
  • #5 27 Maj 2009 16:11
    globus1987
    Poziom 29  

Dzięki wszystkim za odpowiedzi w moim temacie .Parish12 Czyli to to samo co gdn 30/100 tylko że ten ma nominalnej 120w a takto sie pewnie nie róznią?? może też troszke mocą maksymalną?? jeśli orientujesz się jaką ma ta westra.Z tego co załważyłem ma grubsze przewody znamionowe (te idące do cewki) miałem 30/100 i ta westra gra lepiej i jest mocniejsza powiem tak w altonach gra świetnie i potęznie.Oczywiście głośniki siedzą już w altonach.Zapłaciłem za nie 100zł za 2 sztuki także uważam że,to okazja a są w idalnym stanie.Zawieszenie jak nówka wszystko orginał zawieszenie dolne jak i górne wygląda barzo dobrze widąć ze ktoś o nie dbał a z tego co rozmawiałem z osobą która mi je sprzedała twierdził że, były bardzo mało używane wiadomo normalnie bym w to nie uwierzył każdy tak zachwala to co ma na sprzedaż ale te głośniki chyba naprawde były mało używane a jak były to chyba ktoś delikatnie się z nimi obywał.Pozdrawiam Globus1987

0