Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

vw passat 2001 problem z hamulcami abs

SanchosX 23 May 2009 20:15 7089 11
    SanchosX
    Level 12  
    Mam problem z hamulcami w passacie.
    Najpierw pociekł tylny zacisk hamulcowy. Wymieniłem go na drugi i zabrałem się do odpowietrzania. I zaczęły się schody gdyż brak jest hamulca na tylnym lewym kole oraz przednim prawym ( czyli jedna sekcja ). Pedał wpada w podłogę
    Te dwa koła blokują się dopiero po 4 naciśnięciu hamulca.
    Wiem że jest powietrze w układzie ale szczerze powiedziawszy prócz pompy abs-u nie wiem gdzie ono mogło by być.

Czy ktoś podpowie jak spróbować odpowietrzyć blok abs-u
    kwansterp
    Level 22  
    Musisz od nowa odpowietrzyć, zacznij od najdalszego koła względem pompy ABS-u.
    SanchosX
    Level 12  
    już próbowałem od najdalszego czyli TL
    endriu233
    Level 21  
    Przy ABS odpowietrzanie rozpoczyna się od przednich kół, lub za pomocą VAG-a.
    kwansterp
    Level 22  
    VAG nic nie pomoże jak w przewodach powietrze.
    alum07
    Level 14  
    dzień dobry
    twój problem to ciekawa sprawa.z opisu usterki wynika że naprawdę praydało by się użyc VAG(w niektórych modelach aby odpowiedtrzyć hamulce należało zablokować abs w układzie otwartych zaworów-miom zdaniem należałoby tego spróbować)lub ewentualanie próbować odnależśc na abs-ie przewody które prowadzą do kół zapowietrzonych i sprobować je odpowietrzy przy korpusie abs(normalinie jak przy kołach)a dopiero pózniej koła-lub odnależść bepiecznik od abs wyjąć go i odpowietrzać koła(to próbował bym na końcu)
    SanchosX
    Level 12  
    powietrze wydaje mi się że jest w bloku abs-u. ( dziwne odgłosy )
    próbowałem odpowietrzyć przy pompie.

jak zablokować zawory vag-iem ??
    S_E_M_I
    Level 11  
    Witam!
    Jak odpowietrzałeś auto? Przy włączonym silniku czy przy wyłączonym?
    Co pierwsze zrobiłeś po wymianie? Włączyłeś silnik czy odpowietrzyłeś układ?
    Wiem, że to dziwne pytania, ale być może uda mi się pomóc.
    Pozdrawiam!
    Daniel
    SanchosX
    Level 12  
    wymieniłem zacisk i go odpowietrzyłem następnie wyjechałem i okazałosię że pedał hamulca wpada w podłogę :(
    endriu233
    Level 21  
    Pedał wpada ci w podłogę podczas jazdy czy na postoju.
    SanchosX
    Level 12  
    ok dzisjaj spojrzałem własnym okiem na zacisk i ... okazało się że ma on odpowietrznik u dołu !!!!!
    zdjąłem i odpowietrzyłem go normalnie i jest ok.