Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Avensis za dużo pali gazu

BC313 23 May 2009 22:11 3610 4
    BC313
    Level 17  
    Witam. Posiadam auto Toyota Avensis combi 1,6 110KM 1999r. Wiem że powinienem znać dane układu zasilania gazem zadając to pytanie, ale chodzi mi o dane orientacyjne odnośnie spalania gazu. Wiem jedynie że instalacja posiada mikser gazowy na układzie dolotowym powietrza. Samochód spala mi średnio 11l gazu, na 38 l zbiorniku przejeżdżam ok 320km. Na benzynie nie próbowałem ponieważ kupiłem tą toyotę zagazowaną i wykorzystuję tańsze paliwo. Przebieg samochodu 220 000 km, olej trochę ubywa. Jeżeli uważacie że za dużo to co może być tego przyczyną, na co powinienem zwrócić uwagę. Za porady z góry dzięki.
  • Helpful post
    coverled
    Level 13  
    Ile lat ma instalacja gazowa? Przy starszym parowniku warto pomyśleć o wymianie membrany. Regulacja i sprawdzenie szczelności instalacji. Luz na zaworach wydechowych, przy jeździe na gazie szybciej wypalają się gniazda zaworów wydechowych. Druga sprawa to styl jazdy i prędkość z jaką poruszamy się i rzeczy o których nie muszę wspominać czyli ciśnienie w ogumieniu, zablokowane hamulce itp
  • Helpful post
    Maher
    Level 21  
    Wydaje mi się że 11litrów to dobry wynik przy tej wadzę samochodu, mi corolka spala średnio koło 10litrów (na trasie zejdzie poniżej 8 , a po mieście z klimą to i 12 spali).
    BC313
    Level 17  
    Gaz był montowany w 2002r. Nie wiem czy od tamtego czasu ktoś do niego zaglądał. Luzy zaworowe nie dawno regulowane, hamulce są ok nie blokują, jazda to przeważnie do 100-11okm/h, nie ważne czy to jazda po mieście czy w trasie, poniżej 10l nie schodzi. Dzieje mi się coś takiego - przy włączeniu na automatyczne przełączanie benzyna gaz, jak samochód jest zimny np zimą chociaż niekoniecznie może to być ranek wystarczy że dotknę delikatnie pedał gazu a on mi się przełącza na gaz, co jest dość kłopotliwe bo nie osiągnął temperatury i lubi zgasnąć. W lecie lub gdy samochód jest nagrzany do normalnej temperatury muszę zrobić znacznie większą przygazówkę do ok 3500 obr/min żeby się przełączył na gaz. Nie wiem czy jest to do ustawienia gdzieś w sterowniku gazu, czy może do wymiany jakiś czujnik.
  • Helpful post
    Labobas
    Level 17  
    Co do ilosci gazu spalanego to......moze ciut wiecej niz potrzeba,ale nie spodziewaj sie super wyniku,bo avensis troche wazy,a silnik 1.6 troche ma malo pary,zeby to jakos rozbujac.Musi wiecej sily wlozyc w rozpedzenie auta.Ja mam kombi w mondeo i 2.0 i spalanie mam na Twoim poziomie:)