Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

volvo v50 1,6diesel 2005r ciśnienie oleju

24 Maj 2009 12:30 4100 11
  • Poziom 9  
    volvo v50 1,6diesel 2005r 185000 km po rozgrzaniu silnika zapala sie kontrolka cisnienia oleju na wolnych obrotach czy to koniec silnika czy wada volvo
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Na początek sprawdź ciśnienie oleju.
  • Poziom 9  
    obawiam sie ze sprawdzenie cisnienia oleju to formalnosc auto zaczelo dymic na niebiesko pytam czy warto naprawiac silnik czy szukac uzywanego to moje pierwsze volvo i nie wiem jakie sa koszty remontu znalazlem silnik
    za 2500zl. bez osprzetu moze to jest lepsze wyjscie
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Wydaje mnie się że koszt naprawy ciśnienia samego nie wyniesie 2500zł chyba o wiele mniej . Posprawdzaj wszystko ciśnienie sprężania i ciśnienie oleju potem podejmiesz decyzję
  • Poziom 9  
    Masz racje kolego zaczne od podstawowych pomiarów potem zobaczymy ile ten silnik jest wart
  • Poziom 9  
    jako ciekawostke dodam,ze dzwoniłem do serwisu i podpowiadają aby wymienic olej na właściwy czyli castrol 0W-30 moze pomóc
  • Poziom 20  
    Z tym olejem nic pewnego to jest syntetyk i bardzo rzadki
    posprawdzaj kolego te ciśnienia może to tylko czujnik oleju jest udszkodzony
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    To silnik od francuza ten sam co w maździe, fordzie, peugeocie i volvo to możesz zalać gęstszy, stosowany przez w/w producentów, a takowe stosują.
  • Poziom 20  
    Jeszcze nie wiemy jakie jest ciśnienie oleju i nie można mówić o oleju jaki można zastosować
  • Poziom 9  
    wymieniłem olej, zalałem mu HPX 20W/60 taki fiatoski olej do styranych silnikow na razie jest dobrze pojezdze z miesiąc zobacze czy zda egzamin na dluższą mete
  • Poziom 20  
    Bardo gęsty olej stosuje się do padniętych układów smarowania
  • Poziom 15  
    Witam

Z tym olejem to przesada Za gęsty. A przede wszystkim to czy turbina nie puściła oleju uszczelnieniem i dlatego kopci na niebiesko.

Jeżeli to faktyczny przebieg to raczej turbina, sprawdzić czy nie ma oleju w przewodach dolotowych i czy nie ma na wydechu.

pozdrawiam