Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE32B650 napisy do filmów jak wczytać

24 Maj 2009 14:00 58657 23
  • Poziom 10  
    Witam
    kupiłem TV Samsung LE32B650 i nie wiem jak otworzyć napisy w filmie które są w pliku .Txt
    proszę o sugestię
  • Spec od monitorów
    Film w jakim pliku ?
    -avi, mpeg....

Z AVForum
    min. http://www.avforums.com/forums/lcd-televisions/965150-samsung-b650-owners-thread-21.html
    http://www.avforums.com/forums/lcd-televisions/965150-samsung-b650-owners-thread.html

Cytat:
    On file reproduction on 40B650 ( panel AA02, Slovakia)

It was played with USB a broom in NTFS 500Gb

avi, divx - all that was palmed off played, even HD with h.264 inside, non-standard files with Qpel and GMC was therefore was checked

Ts - all was played including crude written from the companion in Mpeg 2 and H.264, was not played VC1 in ts - just those 300 Spartans that I asked

mkv - it was played all but besides files with VC1, any bitrat"s and volumes (max. was 37 gb), rewind by places worked normally, places in general no works

mpg - all was played

wmv - all was played to 1080p but on old files there was no sound (wmv7 and 8 - them and without a sound plays)

m2ts - Does not see in general, it was necessary to try to rename but there was no computer near at hand

mp4 - All was played that was sd And HD

Sound tracks are not switched, subtitles in mkv are not shown, it is possible to disconnect interpolation

Może nowy wsad firmware pomoże dla S serii В650 i В750
    Link

lub tutaj http://dump.ru/file/2490892
    Chassis : N68A
    Model :
    LE32B55* LE37B55* LE40B55* LE46B55*
    LE32B65* LE37B65* LE40B65* LE46B65* LE55B65*
    LE32B57* LE37B57* LE40B57* LE46B57*
    LE32B67* LE37B67* LE40B67* LE46B67* LE55B67*
    LE40B62* LE46B62* LE52B62*
    LE40B75* LE46B75* LE52B75*

wsad dla B65 ( T-CHL7DEUC-1005.3)
    www.sendspace.com/file/79nte3

!!! Najpierw poczytaj (zanim wezmiesz się za upgrade firmware)
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1317110.html

ciekawostka http://smlabs.net/tsmuxer_en.html
  • Poziom 10  
    samsung obługuje formaty napisów:
    .txt format klatkowy
    .srt format czasowy
    .psb format czasowy
    .aas format czasowy

temat zamykam
  • Poziom 2  
    Napisy wczytuja sie same ale bardzo czesto nie dzialaja lub stale sie spozniaja i to jest prawdziwy problem.

Macie na to jakies rozwiazanie.

Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    jaka wersja oprogramowania w TV?
  • Poziom 1  
    Napisy tylko w formacie "str" i problem znika. Program do konwersji program STR Wersja v1.0. Sam miałem ten problem po zmianie z txt na str jest dobrze.
  • Poziom 2  
    Programem Subtitle Workshop wkleić napisy do filmu i po problemie a zajmuje to dosłownie kilka sekund. Do tego można sobie ustawić napisy według własnego uznania.
  • Poziom 9  
    Plik z napisami musi mieć taką samą nazwę co film tyko rozszerzenie txt.
  • Poziom 1  
    Witam też mam telewizor Samsung i także mam problemy z otworzeniem Napisów do filmu. Sciągnołem Subtitle Workshop ale nie wiem w jakim formacie zapisac duzo tych formatów jest i nie wiem który ;/ Proszę o pomoć ! :)
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam tv Samsung Le40c550. Napisy konwertuje na .srt, lecz nie mam polskich znaków (wyświetla chyba tylko "ó"). Da się temu jakoś zaradzić czy po prostu trzeba usuwać polskie znaki z napisów?
  • Poziom 9  
    Posiadam Samsunga LE37B651 i nie mam problemów z wczytywanie napisów, ale jak ktoś zauważył napisy muszą mieć taką samą nazwę co plik, a jeśli chodzi o spóźnianie się napisów to w pierwszej linijce dodajcie taki wpis {1}{1}25 jeszcze nie testowałem, ale podobno pomaga.

Ja mam inne pytanko, czy istnieje jakiś sposób, na zmianę kolorów napisów na żółty, bo jak oglądam z białymi, to na białym tle nie widać ich wcale. Czy da to sie zrobić np. za pomocą dodania jednej linii, lub jakiegoś znacznika? Tak, żeby trwało to kilka sekund, a nie bawić się programami.
  • Poziom 9  
    Witam. Mam Samsunga LE46A756 oprogramowanie 2008/10/23_001008.
    W jaki sposób uruchomić wyświetlanie napisów z pendrive?
    Próbowałam już plik avi, napisy w formacie srt, txt, ass, str i nie wyświetlały się.
    Może trzeba gdzieś włączyć jakąś opcję w telewizorze?
  • Poziom 2  
    Ja dodałem w pliku.txt to: {1}{1}25 i śmiga idealnie, samsung B600 zmieniony na LB700
  • Poziom 15  
    Telewizor to nie komputer i nigdy nie będzie czytał wszystkich filmów z napisami.
    Kombinowałem na swoim Samsungu serii C i doszedłem do wniosku, że lepiej nabyć odtwarzacz multimedialny np: :
    Patriot Box Office Multimedia Player Full HD 1080p, lub inny model.

Funkcje takiego odtwarzacza to:

# Odtwarzanie filmów
    # muzyki i zdjęć - LAN (RJ-45)
    # muzyki i zdjęć z urządzeń USB

Obsługiwane formaty:

# AVI
    # BMP
    # DAT
    # DivX
    # FLV
    # H.264
    # IFO
    # ISO
    # JPEG
    # M2TS
    # MKV
    # MOV
    # MP3
    # MP4
    # MPEG 1
    # MPEG 2
    # MPEG 4
    # MPG
    # PNG
    # RA
    # RM
    # RMVB
    # SRT
    # SSA
    # SUB
    # TP
    # TS
    # VOB
    # WMA
    # WMV9
    # Xvid

Interfejsy zewnętrzne:

# 1 x cyfrowe wyjście optyczne audio
    # 1 x HDMI
    # 1 x RJ-45 (LAN)
    # 1 x wyjście wideo (RCA)
    # 2 x RCA (wyjście audio)
    # 3 x USB 2.0

Szerokość: 140 mm
    Głębokość: 145 mm
    Wysokość: 38 mm

# Dźwięk: DolbyDigital
    # DTS surround
    # Full HD 1080p
    # Możliwość zainstalowania wewnętrznego 2,5 dysku SATA HDD/SSD
  • Poziom 9  
    Witam,
    Mam wileki problem. Wymieniłem telewizor na nowy LE40C650 , specjalnie do tego kupiłem również dysk samsunga 650 gb. Przeformatowałem go na ntfs. Czyta dysk bez problemu. Odtwarza wszystkie pliki nawet wieksze od 4gb. Również bez problemu wczytuje pliki z napisami, ale niestety wszystkie sa opóźnione.
    Nie pomaga:
    - ręczna regulacja opóźnienia napisów, jak już nastawie, że w danym momencie jest ok to po kilku minutach robi sie opóźnienie i znowy trzeba regulować i tak naokrągło,
    - ściągnięcie programów: subedit i subtitlew workshop dzieki, którym przerobiłem pliki na *.srt, dalej jest opóźnienie
    - dodanie do pliku.txt : {1}{1}25 , nic nie zmieniło
    Dodam tylko, że ten sam film odtwarzany na kompie z napisami txt lub srt nie ma żadnych opóźnień
    Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego bardzo ważnego dla mnie problemu.
  • Poziom 9  
    waldus1961 napisał:
    Programem Subtitle Workshop wkleić napisy do filmu i po problemie a zajmuje to dosłownie kilka sekund. Do tego można sobie ustawić napisy według własnego uznania.

Witam,
    Mam zainstalowany program Subtitle WorkShop, ale niestety nie wiem jak wkleić napisy. Proszę o pomoc.
  • Poziom 2  
    Ja mam Samsunga LE37B650 i mój sposób na napisy to:
    Otwieram plik .txt z napisami, w którym zamieniam wszystkie polskie znaki na normalne, następnie odpalam SubEdit-Player w którym, wczytuje przerobione napisy i eksportuje do .srt .
    100 % Gwarancji że napisy będą działać. Przypominam, że nazwa filmu i pliku srt muszą być te same.
  • Poziom 2  
    Wszystkie samsungi OD V 6 czytaja polskie znaki zeby tak było trzeba najpierw odpalic film z pendrive napisy do filmu musza byc w formacie srt o identycznej nazwie co film na pilocie tv wchodzimy w tools ,napisy, kodowanie,ustawiamy na europa środkowa ta funkcja w tv jest widoczna dopiero kiedy uruchomimy film powtarzam FUNKCJA JEST WIDOCZNA DOPIERO PO URUCHOMIENIU FILMU
    txt z napisami mozna zmienic na srt w best player w mgnieniu oka odpalamy film w best player klikamy na gorze na napisy i wciskamy exportuj do formatu SRT i gotowe
  • Poziom 9  
    Rozkminiłem co zrobić, żeby napisy były zsychnronizowane z video!

Mam Samsunga model LE40C650, i niektóre napisy do filmów były rozsychronizowane, niektóre wyświetlały się za późno, niektóre za wcześnie.

Problem był w tym, że Samsung sam nie potrafi sprawdzić jaki jest framerate filmu (albo coś w ten deseń). W napisach w formacie klatkowym (kiedy zmieniamy format z .txt na .srt zmieniając rozszerzenie) należy w pierwszej linii dodać wpis:

{1}{1}29.97

Gdzie 29.97 to framerate filmu. W poprzednich postach był przykład z 25
    {1}{1}25

To dla flmów z framerate 25. Analogicznie dla innych wartości framerate.

Działa super.

Pozdrawiam!
  • Poziom 2  
    Witam,
    U mnie zamiana .txt na .srt zadziałała - napisy nie mają opóźnień.
    Ale pojawia się drugi problem - po około 50-60 minutach na kazdym filmie jaki bym otworzył napisy przestają się wyświetlać ( na komputerze jest wszystko w porządku).
    Napisy konweruje za pomocą Subtitle Workshop.

Ktoś się spotkał z takim problemem?
  • Poziom 1  
    Witam

W moim samsung'u serii Le rozwiązałem problem z napisami sposobem ukazanym przez użytkownika Tosiek44 w innym temacie na elektrodzie.
    Sposób jest świetny, prosty i bardzo szybki. Należy jedynie zaopatrzyć się w programy:
    Subtitle Workshop
    AviSub

Cytat:

"Jeśli wasz odtwarzacz obsługuje DivX, to za pomocą AviSub dodacie napisy w ok. 5min. Dodaje on napisy jako osobny strumień (tak jak w pliku avi rozpoznawany jest dźwięk i obraz, jako dwa osobne strumienie). Wyższość takich napisów na tymi "wtopionymi" w film jest taka, że możecie je w każdej chwili wyłączyć, a sam proces łączenia napisów z filmem trwa krócej."

szczegóły jak to zrobic tutaj
  • Poziom 2  
    Witam raz jeszcze,
    Wystarczyło zaktualizować firmware w SAMSUMNGU i problem zniknął - nie ma żadnych problemów z napisami.
    Pozdrawiam.