Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera Sony DCR-TRV 140E nagrywa czarny obraz z mrówkami

24 Maj 2009 16:32 1793 2
  • Poziom 20  
    Witam
    Proszę o pomoc w diagnozie problemu z moją kamerą. Otóż po dłuższym okresie nieużywania (ok 3-lata) kamery SONY DCR-TRV140E Digital8, chciałem nagrać filmik i okazało się, że kamera odmówiła posłuszeństwa. Na wizjerze i ekranie podczas nagrywania - jest tylko czarny obraz z białymi "mróweczkami". Inne funkcje działają - mogę odtwarzać wcześniej nagrane materiały, akumulator działa prawidłowo, kamera przewija kasetę. Jak obserwuję obiektywie to widać jak pracuje "zoom".

Pozdrawiam

Do moderatora. Proszę o wydłużenie pola temat, ułatwi to wpisanie wymaganych informacji.
  • Poziom 11  
    Po długim okresie nieużytkowania może to wskazywać na jakość połączeń taśmami (flexsami) wewnątrz kamery.W innym przypadku na przetwornik CCD.
  • Poziom 20  
    Dzięki za pomoc k37, lecz problemem w kamerze okazała się migawka której listki dość ciężko się poruszały. Silniczek nie miał siły ich otworzyć. Po wymontowaniu migawki i wielokrotnym przesunięciem listków palcem migawka zaczęła pracować.
    Mam pytanie do specjalistów, czy te listki powinny być smarowane oraz czy można je wyczyścić szmatką nasączoną spirytusem.
    Pozdrawiam