Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Iveco-problem z czujnikiem ciśnienia doładowania

24 May 2009 16:46 9110 7
  • Level 10  
    Witam,
    jestem właścicielem Iveco 35C15 2,8l pojemności.
    Mam problem z turbiną. Stwierdziłem, że sama turbina działa przyczyną nieprawidołowości jest czujnik(zawór) ciśnienia doładowania. Nie dochodzi do niego prąd i nie wiem czy powinien tam dochodzić prąd po odpaleniu silnika czy jest inaczej sterowany. Przewód od wtyczki łączącej się z komputerem do samego czujnika jest sprawny. Co może byc przyczyną niesprawności? Czy można podłączyć do tego zaworu prąd z innnego źródła?
  • Level 28  
    zgnite kable na belce z przodu
  • Level 10  
    Mógłbyś bardziej wyjaśnić sytuację? O jakie kable chodzi? ta przy kompie? Kabel łączeniowy czujnik z kompem jest sprawny.
  • Level 32  
    Chodzi mu o przewody łączące zawór z ecu, skoro piszesz że je sprawdziełeś to zakładamy że zrobiłeś to poprawnie. zawór twój dostaje impuls sterujący bezpośrednio z ecu w zależności od obrotów , temp. zasysanego powietrza, ciśnienia w kolektorze. Jeśli nie ma wysterowania to nie pochodzi ono z ecu. po włączeniu zapłonu masz tam mieć napięcie.
  • Level 10  
    Po właczeniu zapłonu napięcia nie ma. Mogą to być czujniki? np temp czy ciśnienia? to od ich pracy zależy sprawność zaworu regulującego pracą turbo? jeśli nie działaja to nie ma tam napięcia? czy nie ma napięcia z jakiegoś innego powodu?
  • Level 28  
    nie czujniki sprawdż wiązkę przewodów od czujnika do ecu
  • Level 10  
    To rzeczywiscie było połączenie z czujnikiem(zaśniedziała wtyczka) teraz czujnik po uruchomieniu zapłonu ma 5V a po przygazowaniu 12V czyli wszystko jest prawidłowo. Moim zdaniem chyba mam uszkodzony sam zawór ponieważ turbina nadal nieładuje powietrza. Sprawdzałem na połączeniu bezpośrednio bez czujnika to przewód od IC robi się twardy ten sam test z zaworem powoduje że przeód jest miekki. Czy wymiana tego zaworu(ponad 500zł) pomoże?
  • Level 32  
    Nawet jeśli będzie ok pod względem zasilania to nie znaczy że będzie dobrze w kwestii pneumatyki. Podłącz pompkę próżniową to będziesz wiedzieć czy jest sprawny, przewody, szczelność