Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot boxer hdi jak jest ciply niechce zapalic

24 Maj 2009 17:07 1933 3
  • Poziom 10  
    witam tak jak w temacie jak jest cieply niechce zapalic a jak zimny to zapala od szczalu ale nawet jak slonce swieci na auto to niechce zapalic wymienilem pompe wtryskowa i swiece i nadal to samo mozecie mi doradzic co to moze byc dziekuje z gory
  • Poziom 39  
    Objawy moglyby wskazywac, ze ktorys z wtryskiwaczy przepuszcza paliwo. Gdy jest zimno a paliwo geste - przepuszcza mniej, przy rzadszym cieplym paliwie przepuszcza wiecej co objawialoby sie wlasnie w sposob jak opisujesz. Sprawdz wiec przelewy wtryskiwaczy. Procedura byla wielokrotnie opisywana na tym forum i latwo ja znajdziesz.

Podobne objawy moglyby tez dac usterki czujnika obrotow walu badz czujnika polozenia walka rozrzadu. Jednak do ich sprawdzenia potrzebny bylby co najmniej miernik uniwersalny z funkcjami samochodowymi. A najlepiej to oscyloskop lub diagnoskop z pomiarem parametrow biezacych.

Trzecia mozliwosc to taka, ze przy wymianie pompy HP nie wcisnales dokladnie konektora we wtyczke regulatora wysokiego cisnienia. Te wtyczki nie zawsze dobrze tam pasuja i nieraz trzeba im pomoc w zablokowaniu opaska. Taka wtyczka moze przerywac zaleznie od nagrzania badz ochlodzenia silnika.

Sprawdz to wszystko i opisz efekty.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    ok dziekuje sprawdze tak jak mi napisales a silnik jest 2 l hdi