Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sagem D10T uszkodzony wyświetlacz?

sutetsu 24 Maj 2009 17:51 4955 10
    sutetsu
    Poziom 10  
    Witam mam problem z telefonem jak w temacie.
    problem jest taki, że wyświetlacz nie wyświetla wszystkich znaków, czyżby uszkodzeniu uległ wyświetlacz czy może coś innego?
    Zrobiłem zdjęcie jak to wszystko wygląda ( wyświetlacz powinien wyświetlać same 8 a wyświetl tak jak widać). Prosiłbym bym o jako takie zdiagnozowanie usterki czy to się jeszcze opłaca robić, czy kupić drugi.

Sagem D10T uszkodzony wyświetlacz?
    W.Wojtek
    Specjalista od telefonów
    Jak po rozebraniu i docisnięciu i przemyciu styków taśmy(gumki przwodzacej-taka beleczka pasiasta pod wyświetlaczem) z płyta głowna i /lub wyświetlaczem nie pomoze to wywal to. Do kosza.
    mat666666
    Poziom 12  
    Chłopie gdzie ty taki wynalazek dorwałeś tak jak wyżej nawet nie ma części do tego :) hmm chyba pora zmienić telefon
    sutetsu
    Poziom 10  
    Cytat:
    Jak po rozebraniu i docisnięciu i przemyciu styków taśmy(gumki przwodzacej-taka beleczka pasiasta pod wyświetlaczem) z płyta głowna i /lub wyświetlaczem.......

Też na początku myślałem, że wyświetlacz podłączony jest za pomocą "gumeczek" myślałem, że gdzieś spadł czy coś i się przesunęły, niestety jak go rozebrałem zobaczyłem , że wyświetlacz jest podłączony za pomocą taśmy także zruszyć nic się nie mogło.

P.S może dodam coś takiego, że jak wcisnę pierwszą cyfrę to wyświetla Ok, z każdą następną "kontrast" cyfr słabnie. może to jednak nie wyświetlacz
    mat666666
    Poziom 12  
    Nie opłacalne jest naprawianie tego telefonu po za tym nic nie zrobisz domowymi sposobami nawet nie ma części do takich modelów już kup nowy i bd miał spokój
    W.Wojtek
    Specjalista od telefonów
    Tak jakby cześci do innych telefonów były..
    To obecnie sprzęt jednorazowy. Działa-uzywac.
    Nie -wyp.walić.
    1748580
    Poziom 2  
    posiadam juz kilka lat taki tel. i nigdy na niego nie narzekałem może akumulatorek ci pada??
    W.Wojtek
    Specjalista od telefonów
    Ni eakumulator.
    To ta tasiemka. Jak nie pomoże przygrzewanie to do kubła.
    trig
    Poziom 15  
    Odkleiła się taśma łącząca lcd z pcb , typowe dla sagema jak i np. siemensa , naprawialne w 90 % , tylko trzeba mieć maszynkę do klejenia taśmy.
    wiech
    Poziom 14  
    Wystarczy lutownica o mocy ok 30W z regulacją temperatury.Ustawić ok 200 C i przegrzewać tasiemkę przez podwójnie złozoną kartkę papieru.Robić to uważnie , niezadługo i w 95% wyswietlacz pracuje poprawnie