Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter Peugeot Speedfight 100cc pinout

24 Maj 2009 23:30 15154 12
  • Moderator Samochody
    Witam, mógłbym kogoś prosić o zrobienie zdjęcia i umieszczenie na forum modułu zapłonowego?? Konkretnie chodzi mi o pinologie, bo klient przyprowadził takiego, z obcięta wtyczką od modułu, bo jakiś wcześniejszy specjalista chciał założyć moduł od hondy dio, obciął fabryczna kostkę i próbował łączyć przewody. Klient przyszedł do mnie z takim modułem
    Link
    , i mam problem jak co i gdzie połączyć bo nie posiadam schematu.

Peugeot speedfight 2001 rok 100cc.
  • Pomocny post
    Admin Sprzętu Medycznego
    Jaki jest moduł bo link z allegro już nie działa. Wstaw fotkę i kolory obciętych kabli. To postaram się podpowiedzieć.
  • Moderator Samochody
    Sorki, źle link wkleiłem. Już działa.

Kolory kabli.

Czerwony - plus
    Czarny - plus po stacyjce
    Niebieski- dioda
    Żółto niebieski - sygnał z impulsatora
    Żółto czarny - do cewki WN
    Zielony - Masa

• Pomocny post
    Admin Sprzętu Medycznego
    To powinno Tobie pomóc.
  • Moderator Samochody
    Dzięki, o to chodziło ;]
  • Moderator Samochody
    Jeszcze jedno pytanko, Jaką rezystancje powinna mieć cewka zapłonowa w tym skuterze? bo ta ma koło 1 oma i jak mam jeden koniec do masy a drugim impulsywnie dotykam plusa to iskry brak.
  • Pomocny post
    Admin Sprzętu Medycznego
    Muszę Cię zmartwić, albo pocieszyć Na pierwotnym powinno być 0,5 Ω do 1Ω, wtórne 4,7kΩ do 6kΩ
    A poniżej rysunek z podanymi indukcjami.
    Jak nie ma iskry to może masz przebicie w cewce, lub rezystor w fajce walnięty. Albo banalna sprawa to brak masy!
  • Moderator Samochody
    No właśnie teraz pytanie czy w takim przypadku przez dotykanie plusa aku iskra powinna być? czy dopiero po module, który podnosi napięcie? Moduł będę miał w czwartek, dałem za niego kupę kasy i nie chcę go uszkodzić, np zwartą cewką.
  • Pomocny post
    Admin Sprzętu Medycznego
    Podłączając 12V (szybko, krótkotrwałe dotykanie plusem) powinno wyindukować WN na wyjściu. W podobny sposób działa moduł elektroniczny.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Muszę zmartwić Was obu, że takie postępowanie w przypadku cewki WN od zapłonu CDI grozi jej spaleniem. 12V / 0.36 R = 33.3 A !!!. Taką cewkę można sprawdzać tylko podłączając kondensator ok. 1uF naładowany do ok. 50V lub też przy innym zapłonie CDI. Przy cewkach od zapłonu TCI też należy uważać na ich małą rezystancję uzwojenia pierwotnego.

PS. ostatnio znalazłem sposób na założenie dużo tańszego modułu DC-CDI...
  • Pomocny post
    Admin Sprzętu Medycznego
    Tak masz rację można spalić cewkę i to praktycznie każda nie tylko tą o niską rezystancją. Jeśli to robi się w miarę umiejętnie (szybkimi ruchami) to nie powinno się uszkodzić. Przynajmniej ja do niedawna tak robiłem i nie udało mi się uszkodzić cewki. Obecnie mam zrobiony bardzo prosty układzik na tyrystorze wyzwalany prostym generatorem.
  • Moderator Samochody
    BANANvanDYK napisał:
    Muszę zmartwić Was obu, że takie postępowanie w przypadku cewki WN od zapłonu CDI grozi jej spaleniem. 12V / 0.36 R = 33.3 A !!!. Taką cewkę można sprawdzać tylko podłączając kondensator ok. 1uF naładowany do ok. 50V lub też przy innym zapłonie CDI. Przy cewkach od zapłonu TCI też należy uważać na ich małą rezystancję uzwojenia pierwotnego.

PS. ostatnio znalazłem sposób na założenie dużo tańszego modułu DC-CDI...

Wiem wiem, poprzednia cewka była rozpruta, kupiłem druga, taką samą z wyglądu, niestety gość w sklepie nie był wstanie powiedzieć czy ta cewka jest na 12 czy 6 volt i do jakiego to jest zapłonu.

Mam tylko nadzieje ze nie uszkodzi mi tego modułu sterującego.

PS szkoda ze wcześniej nie napisałeś o tym rozwiązaniu https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6510922#6510922
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Problem rozwiązałem jakieś dwa tygodnie temu. Nie mam w ogóle czasu siedzieć na takich dużych forach jak elektroda.pl... Sposób opisałem na innym forum. Tymczasem mam już kolejnego Peugeota w naprawie, tym razem z jakimś modułem TCI od samochodu.

Cewka nie powinna uszkodzić Ci modułu.