Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer 10" do małej obudowy zamknietej

25 Maj 2009 09:07 3923 27
  • Poziom 12  
    Witam
    Szukam jakiegos nieduzego subwofera do nieduzej obudowy zamknietej
    pojemnosc obudowy to ok 12-15 l.
    Czy da sie cos dobrać z 10"?
    A moze lepiej zastosowac lepszej jakosci 8"?
    Kwota do wydania na głosnik to ok 500zł

Wzmacniacz to Audison Lrx 4300 - daje 150 RMS na suba.

Pozdrawiam
    Pawels
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Aż się prosi zaproponować Intertechnika MDS-08 .
    Do zdobycia na znanym portalu.
  • Poziom 21  
    MTX T5508-04 w malutkiej closed daje bardzo przyjemny bas. Przetestowane w Mustangu Cabrio na wzmacniaczu Emphaser i w asyście głośników Rainbow SAX265.20.
  • Poziom 13  
    Ja bym pomyślał nad RE-10 S4
    Zalecane obudowy zamkniete: mała-9,9L , optymalna-14,1L
    Wiec idealnie do twojej obudowy
    i jeżeli masz wzmacniacz Audison Lrx4.300 to on ma 210Wrms w mostku przy 4Ohm wiec będzie dobrze kontrolował głośnik
  • Poziom 12  
    A jeszcze nie zaznaczyłem że mam ok 16 cm miejsca na głebokosc w obudowie.... a z tego co wiem musi być miedzy głosnikiem a obudowa przestrzeń ok 5 cm.
    I czy liczy sie objetosc obudowy z watą wytłumiajacą czy pustą?
  • Poziom 22  
    rudymi napisał:
    Ja bym pomyślał nad RE-12 S4
    Zalecane obudowy zamkniete: mała-9,9L , optymalna-14,1L
    Wiec idealnie do twojej obudowy
    i jeżeli masz wzmacniacz Audison Lrx4.300 to on ma 210Wrms w mostku przy 4Ohm wiec będzie dobrze kontrolował głośnik

Chyba chodzi o RE-10 S4, zapomniałeś dodać jeszcze, że w Polsce niedostępny :( Pozostaje tylko wersja D4
  • Poziom 13  
    Cytat:
    Chyba chodzi o RE-10 S4

zgadza się chodziło mi o głośnik 10", już poprawiłem
    Cytat:
    zapomniałeś dodać jeszcze, że w Polsce niedostępny :( Pozostaje tylko wersja D4

nie rozumiem wpisałem w google.pl "re re10 s4" i znalazłem dwa sklepy które sprzedają te głośniki
  • Poziom 22  
    A jak zadzwonisz do któregoś to Ci powiedzą, że nie ma. Tego głośnika nie ma już kilka miesięcy nigdzie. I nie wiadomo kiedy dostawa do Polski będzie i czy w ogóle będzie.
  • Poziom 12  
    A co myslicie o tego typu glosnikach:
    Rockford Fosgate P3SD410
    Carpower PULSAR-10
    μ-Dimension RM 210 SL

Sa troszke drozsze ale moze warte zachodu....
  • Poziom 13  
    Jestem szczęśliwym posiadaczem głośnika RE Audio RE10 S4 i muszę napisać że faktycznie nie do zdobycia jest już ten głośnik. Dzwoniłem m.in. do ESSY i okazało się że tych głośników już nie będzie. 210 W RMS to mało mocy jak na ten głośnik. Kontrola może i owszem będzie ok ale i ciśnienie będzie mniejsze (jeżeli w ogóle można nazwać to ciśnieniem).
  • Poziom 12  
    Chyba jednak skupie sie na 8" głośniku.
    Bo chyba z tego wzmaka łatwiej taski wysterować i latwiej zrobic obudowe malą niz do 10"
    Jak liczyc pojemnosc obudowy do glosnika?
    Pustą czy z matami wytlumiajacymi?
    Bo zabieraja one trochę pojemnosci.

I coraz bardziej mysle o u-dimension RM 208 SL
    Wystarczy mu obudowa zamknieta 10l
    Idealnie wejdzie mi w koło zapasowe zamiast jakiegoś nędznego BOSE który mazda daje...
    http://www.u-dimension.pl/nasze_produkty/index.php?id=9&kid=9
  • Poziom 22  
    Ten głośnik ma tylko 3,5 mm Xmax. W closed to nie pograsz nim za głośno.
    Poza tym wysokie Qts. Według mnie będzie mulił nawet w zamkniętej i nie wierzę, że dobrze zagra w tak małej obudowie, on potrzebuje dużej skrzyni.
  • Poziom 12  
    Nie potrzebuje bardzo glosnego suba...
    Nie chce jechac po ulicy i na kazdych switałach przyciszac radio bo wszyscy beda patrzeć jak dudni samochód.
    Chce tylko uzupełnic bas w systemie (z przodu gra MB Quart PFV216)
    Moge w sumie wydac wiecej kasy na np JL AUDIO 8W3V3-2 la e nie wiem czy jest sens... ten tesz zagra w nieduzej obudowei ok 10l....
  • Poziom 22  
    Wiesz co wrzuciłem z ciekawości w Win ISD. I nieciekawie to wygląda, w 10 L zejście kończy się na 55 Hz (no to można przeboleć, bo w samochodzie niższe częstotliwości sie podbiją)
    Wytrzymałość mocowa... 30W
    Group delay... 8 ms , to dużo jak na closed i 8"
  • Poziom 11  
    Co do RE 10 S4 mogło by to zagrać, ale poza rynkiem wtórnym nie ma co tego szukać, głośnik już nie jest produkowany. Informacje od polskiego dystrybutora (essa)
  • Poziom 23  
    u mnie pracuje w niecałych 8 litrach
  • Poziom 12  
    Niestety z RE w sprzedazy sa tylko RE Audio RE-8 D4
    To jest 2x 4 Ohm
    jak to sie podlącza do wzmacniacza?
    Czy dobrze rozumiem ze potrzebuje na to 4 kanały?
    Czy wystarcza mi dwa ?
  • Poziom 22  
    Na to potrzebujesz dwa kanały, ale stabilne do 2 ohm w mostku. Niestety Twój Audison jest stabilny chyba tylko do 4 ohm, więc musiałbyś spiąć w szereg cewki na 8 ohm. Wtedy dostarczysz tylko połowę mocy, więc nie ma sensu dawać ten głośnika do tego wzmacniacza.
  • Poziom 12  
    To co mozna kupić przyzwoitego z glosników 8" do niewielkiej obudowy zamknietej?
    Zeby wzmak to pociagnął (w instrukji podaja że wzmak po zmostkowaniu ma 210w przy 4 ohm....)
    Kwota głosnika do 500 zł
  • Poziom 10  
    ukashec napisał:
    Na to potrzebujesz dwa kanały, ale stabilne do 2 ohm w mostku. Niestety Twój Audison jest stabilny chyba tylko do 4 ohm, więc musiałbyś spiąć w szereg cewki na 8 ohm. Wtedy dostarczysz tylko połowę mocy, więc nie ma sensu dawać ten głośnika do tego wzmacniacza.

Co ty gadasz jeżeli głośnik ma 2x4Ω a wzmacniacz pracuje stabilnie przy 4 omach to jego wzmak sie do tego nadaje
  • Poziom 22  
    Tak tylko że głośnik dostanie max 110W w tym wypadku. Do normalnego słuchania starczy, ale jak zechce troszkę głośniej to braknie mocy. Chyba, że kolega nie ma zamiaru głośniej słuchać to może być. Kontrola będzie dobra, bo wzrośnie 2-krotnie DF wzmacniacza przy obciążeniu 8 ohm
  • Poziom 30  
    yaesufth napisał:
    ukashec napisał:

Co ty gadasz jeżeli głośnik ma 2x4Ω a wzmacniacz pracuje stabilnie przy 4 omach to jego wzmak sie do tego nadaje

Chyba nie sugerujesz, żeby podłączyć każdą cewkę pod osobny kanał? :D

Cytat:
    To co mozna kupić przyzwoitego z glosników 8" do niewielkiej obudowy zamknietej?
    Zeby wzmak to pociagnął (w instrukji podaja że wzmak po zmostkowaniu ma 210w przy 4 ohm....)
    Kwota głosnika do 500 zł

Audio System HX08SQ, jeśli sub ma uzupełniać przód, jeśli ma też kopnąć to hertz es200 sprawdzi się lepiej
  • Poziom 23  
    Weź RM-208SL, będziesz happy o ile chcesz granie a nie łupanie
  • Poziom 12  
    Bardzo głośno nie potrzebuje słuchać...
    Ale przydałoby sie żeby sub spełniał swoją funkcję dawał troche basu.
    Wzmak przy 4 omach daje 65 w na kanał.
    A co myslicie o głośnikach:
    MTX thunder 5508-04
    JlAudio 8W1v2 -4
    Rockford fosgate P2D48
  • Poziom 10  
    cursor napisał:
    yaesufth napisał:
    ukashec napisał:

Chyba nie sugerujesz, żeby podłączyć każdą cewkę pod osobny kanał? :D

Cytat:
    Kwota głosnika do 500 zł

Audio System HX08SQ, jeśli sub ma uzupełniać przód, jeśli ma też kopnąć to hertz es200 sprawdzi się lepiej

No a czemu by nie ? Sygnał zsumowac i podłączyc po jednym kanale na cewke ? Jeżeli nie można tak to wyjaśnij mi prosze dlaczego.
  • Moderator CarAudio
    Może użyjesz opcji "szukaj", bo kilka tematów było o tym?
  • Poziom 12  
    A powiedzcie mi jeszcze tylko jedna rzecz.
    Czy to prawda ze 10 l w skrzynce jest duzo lepiej niz 10l w tubie?
    Bo chcialem to wpuscic w koło zapasowe a tam zdecydowanie bardziej pasuje mi tuba.
    czytałem gdzieś ze tuba zniekształca dzwiek...