Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

włacznik awaryjnych Golf IV 1.9 TDI

wanti 25 Maj 2009 09:32 3015 3
  • #1 25 Maj 2009 09:32
    wanti
    Poziom 8  

Witam.
    Jestem posiadaczem Golfa IV z 2001 r z silnikiem 1.9 TDI (110KM). Mam problem z włacznikiem awaryjnych, co jakiś czas wydaje odgłosy - pykanie jakby właczały się kierunkowskazy, ale sprawdzalem nie właczają sie. Po skręceniu np w prawo kierunek się wyłacza ale za chwile slychac to pykanie. Jest to strasznie irytujące, doprowadza do szału.
    Mam jescze problem z czujnikiem otwierania drzwi od strony kierowcy nie zapala sie lapka w drzwiach i oświetlenia kabiny. Bardzo proszę o o porady i jak mam sie za te usterki zabrać. Pozdrawiam

• #2 25 Maj 2009 09:39
    carrot
    Moderator Samochody

To nie jest wina wyłącznika awaryjnych, tylko wajchy przy kierownicy, smar w niej zaczyna przewodzić pod wpływem startych opiłków pochodzących ze styków. Trzeba rozebrać, przemyć benzyną ekstrakcyjną i przesmarować.
    Drugi problem, to uszkodzony mikroswitch w zamku drzwi kierowcy

• #3 25 Maj 2009 09:49
    wanti
    Poziom 8  

Dziękuje za szybką odpowiedz.
    Rozumię że czujnik w zamku jest do wymiany czy cały zamek? Nie wiem czy warto to rozbierać żeby mieć światełko.
    I jeszcze pytanie o wajche kierunków, cięzko ją wyciąnąc, jak rozebrac?

Z góry dziekuję za podpowiedz.

• #4 25 Maj 2009 10:12
    alpha01
    Poziom 21  

Co do switcha w zamku to raczej element niewymienny a zatem szukaj drugiej kasety zamka.Z przełącznikami wiąże się konieczność zdjęcia kierownicy a dla kogoś nieobeznanego z zagadnieniem wypięcie airbagu to nie taka szybka sprawa.Jak już to zrobisz reszta to luzik.pamiętaj o zablokowaniu tasiemki poduszek.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME