Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SUB 9.1 CLASSIC - Czy to dobry wybór?

25 Maj 2009 10:00 4337 9
  • Poziom 15  
    Witam wszystkich jestem początkującym na tym forum i mam następujące pytania:
    -mam takie pytanie odnośnie tego subwoofera: znalazłem na youtube taki filmik: http://www.youtube.com/watch?v=t7BTpCh3RUs chodzi mi o to czy rzeczywiście tak jest z tą cewką uderzającą o magnes? ale jeżeli rzeczywiście tak jest to czy ten zamontowany w środku wzmacniacz jest za słaby do tego głośnika? to czy można to jakoś ograniczyć albo wyeliminować?np. poprzez wymianę transformatora na np. 200VA 2x24V albo poprzez wymianę kondensatorów na pojemniejsze np. 2x10000 uf ?( nie znam się na tym za bardzo tylko z ciekawości pytam).
    -chciałbym nabyć owy subwoofer ale nie wiem jak by się zgrał z moją miniwieżą onkyo CS-525 ?
    -co sądzicie o tej miniwieży onkyo cs-525 oraz o onkyo cs-725 ? u mnie cs-525 gra w pokoju 11,5m kw. i wysokim na 2,4m i jest ok ale trochę mi brakuje basu znaczy się bas jako taki jest ale nie w całym pokoju (na środku najsłabszy). Więc myślę o tym subwooferze a ewentualnie jaki niedrogi sub polecacie do tej miniwieży? z góry dziękuję i proszę o jakieś sensowne odpowiedzi.

Dodano po 16 [minuty]:

Mam jeszcze jedno pytanie A więc: Czy miniwieża onkyo cs-525 i jakiś subwoofer np. wspomniany przeze mnie wyżej sub 9.1 classic czy może jakiś inny np. jamo sub 250 albo yamaha yst sw045 zagra lepiej niż głośniki komputerowe logitech x-540 ? chodzi mi o to jak by wypadło porównanie obu zestawów (ta miniwieża+subwoofer i logitech x-540) który zestaw by lepiej zabrzmiał jeżeli chodzi o wokale, dynamikę, bas, czy głośność?oczywiście chodzi mi tylko o muzykę.
  • Poziom 39  
    najwieksza zaleta tego suba jest cena i to ze jest to gotowiec

ten GDN wg mnie nie za bardzo nadaje sie do subwooferow i poszukalbym czegos innego

moze DIY? za ta cene zrobisz calkiem dobrego suba ;)

a moze bys sie pozbyl wiezy i kupil normalny wzmacniacz + kolumny?
    wtedy bys sie nie martwil o brak basu ;)
  • Poziom 15  
    Rozumiem - czyli myślisz że ta miniwieża jest nie za bardzo i lepiej by było ją sprzedać i dołożyć te 500zł które było przeznaczone na suba i kupić wzmacniacz+jakieś monitory? Więc co polecacie bo mi ta wieżyczka się podoba ale zaznaczam że miało by to być coś nie za dużego głównie chodzi tu o szerokość gdyż wszystko stoi na biurku. Ja myślałem na początku o jakimś teacu A-H300 lub amplitunerze AG H300 (używanym oczywiśćie) do tego np nowe lub używane np. kef iq-1 albo infinity beta 20 no ale do tego musiało by być jeszcze jakieś nie za szerokie cd a najlepiej z wejściem usb gdyż często z niego korzystam i podejrzewam że w tej kwocie czyli ok 1500-1800zł bym się nie zmieścił. Więc lepiej chyba będzie jeśli zostanę przy tej miniwieży i dokupię subwofer. Więc ponawiam pytanie co sądzicie o tym subwooferze i o onkyo cs-525?. I czy taki zestaw w muzyce byłby lepszy od głośników komputerowych logitech x-540? Z góry dziękuję za odp.
  • Poziom 39  
    nie wiem, nie znam tej wiezy ale raczej taki sprzet nie powala jakoscia

glosnikow komputerowych tutaj nie mieszaj - to zupelnie inne zabawki :lol:

jak nie chcesz sie pozbywac wiezy to ZROB sobie suba. za ta cene zrobisz cos naprawde dobrego z czego bedziesz bardziej zadowolony

napisz ile chcesz przeznaczyc na suba i jakie brzmienie preferujesz?
    metraz znamy wiec sub wiekszy niz 8" nie bedzie potrzebny
  • Poziom 15  
    Jeśli chodzi o to jak miał by grać ten subwoofer to chodzi mi o to aby bas był przede wszystkim szybki , punktowy, i rzeczywiście pojawiał się tam gdzie trzeba a nie mulił (oraz niskie zejście było by mile widziane)moją miniwieżę gdyż ona właśnie taki bas posiada.Jeżeli chodzi o "cenę" to powiedzmy 500zł plus minus 20-40zł .Dodam jeszcze że mój pokój jest dość nietypowy gdyż jest na poddaszu i dwie z 4 ścian są pochyłe pod kątem ok 40 stopni.A jeśli chodzi o muzykę to słucham tylko muzyki trance(vocal,melodic i progressiv-trance).
  • Poziom 39  
    MDS08 + panel z allegro
    jest taki chinski odpustowy za 200zl o mocy 160W
    do tego obudowa 25 litrow strojone na 38-40Hz i bedzie ciekawie ;)
  • Poziom 15  
    Ale jaki panel konkretnie? A czy taki jak jest w sub 9.1 classic za 255zł to był by dobry czy wzmacniacze na układach TDA są nie za dobre? I tak wogóle to dlaczego odradzacie mi tego sub 9.1 classic bo jeśli ze wzgl na głośnik to może zakupiłbym od nich samą obudowę i wzmacniacz a jako głośnik użył bym tego Intertechnik MDS08 ?

Dodano po 53 [sekundy]:

I jaka obudowa 25l bass-reflex czy zamknięta? a może band-pass?

Dodano po 3 [minuty]:

Bo czytam : intertechnik do spokojnieszej muzy z żywymi instrumentami nadaje się rewelacyjnie, lecz jeśli chcesz słuchać czegoś np klubowego i to głośniej to intertechnik może mieć znaczne problemy
  • Poziom 39  
    TDA nadaje sie do czegos tanszego. no i oplaca sie stosowac tylko mostek
    np do STXa GDN 22 STX mostek TDA by pasowal. do MDS08 juz nie :P

Cytat:
    Bo czytam : intertechnik do spokojnieszej muzy z żywymi instrumentami nadaje się rewelacyjnie, lecz jeśli chcesz słuchać czegoś np klubowego i to głośniej to intertechnik może mieć znaczne problemy
    kto takie bzdury pisze :?: :!:
    to jest najtanszy glosnik ktory mi podpasowal. kupilem 2 sztuki z tego wzgledu ze rewelacyjnie sie spisuje w trance, psytrance D&B itp itd :P
    nie wiem co za debil pisal ze tylko do spokojnej muzyki...

Cytat:
    I jaka obudowa 25l bass-reflex czy zamknięta? a może band-pass?
    przeciez wyraznie napisalem ze b-r 25 litrow :P
    zamknieta obudowa w domu nie zapewni ci tego czego oczekujesz a b-p podbarwia brzmienie wiec odpada

Cytat:
    I tak wogóle to dlaczego odradzacie mi tego sub 9.1 classic
    glosnik, wzmacniacz i obudowa. to jest tani sub wiec nie spodziewaj sie ze skrzynka bedzie solidnie wykonana. tak wiec rob wszystko sam :P

wpisz w allegro WZMACNIACZ DO SUBWOOFERA 160 WAT RMS OKAZJA TANIO
    sprawdzona tania konstrukcja solidnie zbudowana i dobrze brzmiaca
  • Poziom 15  
    A ile wyniosła by mnie obudowa? I czy z płyty wiórowej 18mm mógłbym ją zrobić? czy z jakiejś grubszej ? I jaką rurę bass-reflex zastosować do tego intertechnika?(średnica i długość) bo za bardzo się na tym nie znam.
  • Poziom 39  
    koszt obudowy zalezy od tego z czego ja wykonasz oraz czym ja wykonczysz
    jak wykonasz z plyty wiorowej to moze kosztowac sama skrzynka nawet 30zl
    jakbys chcial juz uzyc MDFu to cena moze skonczyc nawet do 70-100zl
    koszt wykonczenia tez jest zalezny od tego co wybierzesz. najtansza wydaje sie okleina samoprzylepna - ale to jest pomylka!
    najtaniej i najlatwiej wyjdzie fornir modyfikowany
    zobacz oferte np CDO http://cdo.net.pl/ (sprzedaja tez na allegro pod uzytkownikiem C-D-O )
    czasami zdazaja sie okazje na tani fornir naturalny ale na to trzeba polowac i trzeba miec doswiadczenie zeby laczyc kawalki

do tego litr lub troche wiecej kleju. najpopoularniejszy jest patex moment za 25zl/puszka ale z powodzeniem mozesz go zastapic butaprenem kosztujacym od 10zl/litr

na to pare warstw lakieru. najtansze to nitro kosztujace 10-15zl/litr i wysokiej klasy sub gotowy ;)

zeby kupic cos takiego w sklepie to bys musial wydac cos ok 2-3kPLN

tunel srednicy 7cm. dlugosc zalezna od pojemnosci. np dla 25 litrow bedzie to 24-26cm