Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CS 1.6 - Pamięć nie może być "read"??

R4f4ł 25 Maj 2009 09:45 10675 7
  • #1 25 Maj 2009 09:45
    R4f4ł
    Poziom 9  

Mam problem z odpaleniem CS 1.6 (oczywiście mam oryginalnego). Miałem format systemu z powodu trojana, zainstalowałem sobie wszystkie potrzebne programy i wkońcy przyszedł czas na zainstalowanie Steama. Zainstalowałem go i zabrałem się za ściąganie CS 1.6 poprzez Steama. Po ściągnięciu odpalam a tu wyskakuje okienko z taką treścią:

Counter-Strike: hl.exe - Błąd aplikacji

Instrukcja spod "0x5f1baed8" odwołuje się do pamięci pod adresem "0x00000564". Pamięć nie może być "read".

Kliknij przycisk OK, aby przerwać działanie aplikacji

Nie wiedziałem o co chodzi więc odinstalowałem CS i sciągnąłem go jeszcze raz ale problem nie zniknął, użyłem defragmentatora w Steamie ale nic nie pomogło. Dodam że na tym sprzęcie co mam, przed formatem wszystko ładnie mi chodziło (wszystkie sterowniki mam oczywiście najnowsze).
    Bardzo proszę o pomoc :(

(Nie wiedziałem na jakim subforum ten problem ulokować więc zamieściłem go tutaj, jeżeli jednak popełniłem błąd to proszę o przeniesienie)

1 7
  • Pomocny post
    #2 25 Maj 2009 09:56
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

R4f4ł napisał:
    . Dodam że na tym sprzęcie co mam, przed formatem wszystko ładnie mi chodziło (wszystkie sterowniki mam oczywiście najnowsze).

Jaki sprzęt ?
    Dokładną specyfikację przedstaw.
    Jaki masz system zainstalowany ?
    Czy pamięci w BIOS ustawione prawidłowo ?
    Czy komputer nie jest podkręcany ?

Sprawdź kości pamięci programem Memtest .
    Sprawdź czy nie ma spuchniętych lub wylanych kondensatorów na płycie gł .

Pamiętaj że najnowsze sterowniki , nie zawsze są najlepsze - zwłaszcza dla starszych komputerów .

0
  • Pomocny post
    #3 25 Maj 2009 10:20
    pikut
    Poziom 13  

R4f4ł napisał:
    wszystkie sterowniki mam oczywiście najnowsze).

No i tu bym szukal na pocztek zrodla klopotow, skoro na calej reszcie sprzetu i softwaru wczesniej dzialalo. Zakladam ze windows tez jest ten sam.
    Powroc do starszych wersji sterownikow. Najlepiej do tych co miales.
    Sprawdz czy nie masz starszych wersji Direct X i Service Pack, NET Framework.
    Sprawdz czy ktorys z programow ci nie bruzdzi nieprawidlowa instalacja lub dzialaniem

Komunikat kojarzy mi sie z tym ze cos, jakis program zabiera pamiec

to na poczatek...

pozdr.

0
  • #4 25 Maj 2009 10:22
    R4f4ł
    Poziom 9  

Cytat:
    Jaki sprzęt ?
    Dokładną specyfikację przedstaw.

Pentium 4 2.81Ghz, 2x512Mb ramu (DDR2), Radeon 9600 Pro

Cytat:
    Jaki masz system zainstalowany ?

WinXP Home Edition SP3

Cytat:
    Czy pamięci w BIOS ustawione prawidłowo ?

Chyba tak, nic nie przestawiałem w biosie

Cytat:
    Czy komputer nie jest podkręcany ?

Nie

Cytat:
    Sprawdź kości pamięci programem Memtest .

Skąd mogę ściągnąć? (program freeware?)

Cytat:
    Sprawdź czy nie ma spuchniętych lub wylanych kondensatorów na płycie gł .

Nie ma

Cytat:
    Pamiętaj że najnowsze sterowniki , nie zawsze są najlepsze - zwłaszcza dla starszych komputerów .

Tzn. mam ściągnąć starsze sterowniki?? Bo na nie których forach jak czytałem ludzie mieli podobne problemy (tylko inne wartości w oknie mieli) i pare razy odpisano żeby ściągnęli starsze sterowniki do karty graficznej.

I jeszcze znalazłem coś takiego na stronie Steama, ale nie jestem tak dobry z angielskiego żeby to wszystko odszyfrować :/
    Link

0
  • Pomocny post
    #5 25 Maj 2009 10:31
    pikut
    Poziom 13  

Cytat:

I jeszcze znalazłem coś takiego na stronie Steama, ale nie jestem tak dobry z angielskiego żeby to wszystko odszyfrować :/
    Link

na stronce generalnie sugeruja to co ja , sprawdz dzialajace w tle programy, zaktutalizuj lub zdezaktualizuj sterowniki i aktualizacje

0
  • #6 25 Maj 2009 16:47
    R4f4ł
    Poziom 9  

A wiecie może skąd mogę ściągnąć starsze sterowniki do karty graficznej? Bo na stronie producenta są tylko te co teraz mam.

0
  • #8 26 Maj 2009 16:36
    R4f4ł
    Poziom 9  

Dobra, wielkie dzięki wam obu ^^, instalacja starszych sterowników do karty graficznej pomogła. Temat zamykam.

0