Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Felicia 1,9D,poszukuję schematu i informacji.

25 Maj 2009 10:43 4968 5
  • Poziom 10  
    Witam Szanownych Forumowiczów.
    Czy ktoś z Was dysponuje schematem instalacji elektrycznej silnika a szczególnie schematem okablowania pompy wtryskowej w 1.9D.
    Chodzi mi także o to,jakie elementy sterowane elektrycznie posiada pompa wtryskowa w Felicii(oczywiście oprucz elektrozaworu odcinającego paliwo).W wiązce idącej do pompy mam odcięty bialo-czerwony przewód,optycznie na pompie nie widać jakichś braków w podłączeniach,nie wiem,czy ktoś go odciął przypadkowo,czy fabrycznie jest w wiązce do czegoś czego moja pompa nie posiada.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 30  
    Może być to immobilizer .
  • Poziom 10  
    Na pompie są trzy elementy sterowane elektrycznie,jeden,niedostępny z zewnątrz to zawór odcinający,dwa pozostałe są na wierzchu pompy.Chodzi mi właśnie o nie.Podejrzewam,że jeden to impulsomierz do obrotomierza.Silnik czasami dostaje dziwnych obrotów,objawy to jakby przestawiał się kąt wtrysku,stąd moje pytanie,czy na pompie Lucasa jest jakis elektrozawór,który zmienia parametry wtrysku.
  • Poziom 10  
    Wielkie dzięki,tej informacji szukałem.Podejrzewam,że uszkodzony jest sterownik pompy,znienacka uruchamia podzas jazdy przestawiacz wtrysku,silnik traci moc dzwoni.Teraz spróbuję go odciąć,pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Mam jeszcze jedno pytanie.
    Jak działa i wktórym momencie uruchamia się wspomniany przestawiacz wtrysku.
    Pozdrawiam.