Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Tektronix
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskanie wczesniejszej wersji pliku tekstowego

25 Maj 2009 11:21 31740 15
  • Poziom 23  
    Mam zapisany na pulpicie plik tekstowy. Otworzylem go i zaczalem edytowac. Pozmienialem kilka wierszy i usunalem pare zdan.

Przy probie zamkniecia pliku wyswietlilo sie zapytanie czy chce zapsiac zmiany Wcisnalem TAK.

Czy jest jakas mozliwosc aby odzyskac wczesneijsza wersje pliku. Mialem tam kilka waznych rzeczy i przez pomylke skasowalem.
  • Tektronix
  • Poziom 43  
    Jeśli pamiętasz co tam było to owszem, jest do odtworzenia ale jeśli nie było nawet kopii to już koniec możliwości. Mailem też nie przesyłałeś tego nigdzie albo poprzez GG :?:
  • Poziom 10  
    fuutro mylisz się. Istnieje możliwość odtworzenia takiego pliku tekstowego nawet wtedy, gdy został nadpisany innymi danymi ale takimi tematami zajmują się profesjonalne firmy specjalizujące się w odzyskiwaniu danych. Pod znakiem zapytania stoi opłacalność tego typu działań, nie mniej jednak możliwość jest.
    Moderowany przez gsm_virus:

Chociaż jesteś młody stażem na tym forum, to za tą wierutną bzdurę, z którą trzeba walczyć zostajesz ukarany ostrzeżeniem.
    Proszę nie wypowiadać się w tematach, o których "nie masz zielonego pojęcia".

• Spec od komputerów
    :arrow: jurbarkas
    Bzdury, nadpisanych danych nie da sie odzyskac.
  • Tektronix
  • Poziom 31  
    jurbarkas napisał:
    fuutro mylisz się. Istnieje możliwość odtworzenia takiego pliku tekstowego nawet wtedy, gdy został nadpisany innymi danymi ale takimi tematami zajmują się profesjonalne firmy specjalizujące się w odzyskiwaniu danych. Pod znakiem zapytania stoi opłacalność tego typu działań, nie mniej jednak możliwość jest.

Siła reklamy.
    Nie odzyskasz tego.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    W "Komputer Świecie" pisali, że jest to możliwe. Czyżby w takiej gazecie wypisywali bzdury ? Jak ktoś chce to podam numer gazety i stronę z informacją o tym.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Jutro poszukam tego artykułu i pokaże Wam. Trochę to potrwa bo mam do przejrzenia kilka(set) numerów ale znajdę.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Czekamy z niecierpliwością, bo sam jestem ciekaw jakaż to firma była sponsorem owego artykułu. I w dodatku twierdzą że możliwe jest odzyskanie pliku tekstowego z przed jego edycji.
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie,

Karamba,

jest możliwość odzyskania tych danych pod kilkoma warunkami.
    1. Po zapisaniu tego nowego pliku, nie powinny na dysku być wykonywane już żadne operacje. Każda nowa próba zapisu zmniejsza szanse na odzyskanie tych danych.
    2. Musisz pamiętać mniej więcej jakie wyrazy/zdania zawierał ten plik przed 'nadpisaniem'.

Wyjaśnienie:
    System zapis otwartego pliku trakuje tak samo jakby to był nowy plik i może go zapisać w dowolne miejsce. Jest nawet mało prawdopodobne, że trafi na sektory, w których był poprzedni plik.
    Potrzebujesz dobrego programu do edycji zawartości dysku.
    Musisz przeskanować dysk w poszukiwaniu ciągu znaków, które były w poprzedniej wersji pliku, a nie ma ich w nowej.
    Po znalezieniu takich fragmentów pozostaje obudować taki plik pozostałymi danymi (w otoczeniu).

Powodzenia!
  • Poziom 10  
    "Jak odzyskiwane są dane w laboratorium

Gdy dane są nadpisane na nośniku magnetycznym, jakim jest dysk twardy komputera, głowica dysku sprawia, że namagnesowana staje się większość, ale niestety nie całość obszaru dysk (polaryzacji nie ulegają wszystkie domeny magnetyczne). Za pomocą specjalistycznego sprzętu (oscyloskop cyfrowy) można często odczytać, co zawierały poprzednie warsty danych. Jedynka nadpisana przez jedynkę daje odczyt który można porównać do liczby 1.05, a zero nadpisane przez jedynkę to dla oscyloskopu 0.95.

1+1=1,05
    0+1=0.95
    1+0=0,05
    0+0=0"

Źródło: Komputer Świat 18/2005(180)
    Moderowany przez gsm_virus:

Powyższy tekst proszę traktować jako konfabulację ze strony K.Ś. - wówczas jak i na dzień dzisiejszy nie istnieje taka możliwość odzysku danych z dysku twardego, a nawet jak ktoś wspomina że posiada taką możliwość, to dlaczego nie spróbował odzyskać tego => http://16systems.com/zero.php

• Moderator Samochody
    Bzdura i tyle, tak to sobie możesz odzyskać dane z dyskietki, albo z jakiegoś przedpotopowego dysku MFM.

Czytaj dalej KŚ i KŚE to daleko zajdziesz ;)
  • Poziom 10  
    Zrobię skany dla niedowiarków ale pózniej, bo na razie mam problem z aparatem. Nie wincie mnie za to, że czytam gazety i dzielę się tymi wiadomościami.
  • Moderator Samochody
    Nie winimy Cię za to, że czytasz gazety, co najwyżej za to jakie czytasz gazety :twisted:
    Poziom artykułów w KŚ i KŚE jest powiedziałbym... niski, by nie rzecz, że sporo artykułów jest nic niewartym stekiem bzdur.
    Parę razy miałem w rękach KŚ i zawsze czymś "ciekawym" mnie "zaskoczył" :evil: