Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS - zalana klawiatura a utrata gwarancji

25 Maj 2009 13:00 6472 4
  • Poziom 2  
    Witam.

Oddalem laptopa Asus do naprawy (pęknięta obudowa), jednak serwis Asusa powiadomił mnie o zalaniu klawiatury (nie zalałem jej nigdy - z załączonych zdjęć wnioskuje ze te cieki nastąpiły w skutek przecierania klawiszy).

Serwis oczywiście napisał ze skoro zalałem komputer, to tracę całą gwarancje, i dalsza naprawa tylko na koszt własny. (na wstępie spytałem się ile by to kosztowało - 300 obudowa na pewno, a jak korozja dalej postąpiła [potrzebna płatna ekspertyza 120zl] to dochodzą dalsze koszty min 800 płyta główna)

Załączam zdjęcia i proszę o szybki odzew co robić.
    ASUS - zalana klawiatura a utrata gwarancji
    Moderowany przez gsm_virus:

Zdjęcia zamieszczamy za pomocą opcji "Dodaj obrazek" a nie umieszcza się go w załączniku. Dbaj o ortografię - tym razem błędy poprawiłem.

• Moderator Samochody
    Jeśli laptop jest sprawny i ma tylko pękniętą obudowę to mają ją wymienić na gwarancji, bo niech spróbują udowodnić, że obudowa pękła z powodu zalania klawiatury... no chyba, że pękła przy zawiasach, a te też były zalane i skorodowane.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Utraciłem prawo gwarancji. Dopiero je odzyskam gdy naprawie na swój koszt skutki zalania (jakie zalania ?! - laptop użytkowany ponad 1,5 roku i zwykłe przecieranie klawiszy to spowodowało) czyli trochę tego by było bo zapewne na płycie głównej i innych podzespołach też by były minimalne ślady owego zalania.

I dopiero wtedy ASUS naprawił by w ramach gwarancji pękniętą obudowę.

Dla mnie to mija się z celem bo koszt naprawy prawie przewyższył by wartość laptopa.

Boli mnie tylko to, że nijak ma się sprawa z mokrymi klawiszami a pękniętą obudową z miejscu fabrycznej wady (wada w każdym modelu - obok klawiszy) - na przyszłość lepiej dobrze oczyścić swój komputer przed wysyłką.

Gwarancja na jakikolwiek sprzęt elektroniczny w takim wypadku traci dla mnie jakikolwiek sens...
    ASUS mnie poinformował, że jego laptopy muszą być użytkowane w oddali od wody, pyłów i brudu - w warunkach sterylnych domyślam się, a nie w normalnych warunkach domowych.

dziękuje ASUS
  • Użytkownik usunął konto