Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SATEL ca-10, kompakt-5 i satel re-4k Jak podłączyć

lukisios 25 Maj 2009 13:23 7715 13
  • #1 25 Maj 2009 13:23
    lukisios
    Poziom 10  

Witam
    Mam problem. Montuje sam w swojej firmie alarm (bo taniej) i mam problem. Zamówiłem powiadomienie GSM KOMPAKT-5 i radiolinie 4 kanałową.

Teraz mam problem.
    Jak podłączyć ten moduł GSM do centrali aby wszystko działało.

OUTy powinienem tak zaprogramować jak niżej (rozpiska wg radiolinia)
    OUT1 – alarm na czas (+12 V w czasie aktywności wyjścia);
    OUT2 – alarm do skasowania (+12 V w czasie aktywności wyjścia);
    OUT3 – wyjście zasilające (+12 V);
    OUT4 - pusty
    OUT5 – wskaźnik czuwania (wyjście typu OC – programować +12 V w czasie aktywności)
    OUT6 – alarm do skasowania (wyjście typu OC – programować +12 V w czasie aktywności)

Dzięki za pomoc.

EDIT: Ewentualnie dam przekaźnik, jeżeli nie ma innej opcji.

0 13
  • #2 25 Maj 2009 22:13
    pkhenr
    Poziom 32  

gościu ale napisz co ma robić radiolinia i o czym powiadamiać Gsm..?????????

0
  • #3 26 Maj 2009 10:33
    lukisios
    Poziom 10  

W całym domu będą 3 strefy:
    1 parter
    2 piętro
    3 garaż

Radiolinia ma uzbrajać/rozbrajać tylko 3 strefę

Natomiast GSM ma powiadamiać o Alarmie. (braku zasilania, zasięgu,słaby akumulator - opcje dostępne bezpośrednio z modułu GSM)

0
  • #4 26 Maj 2009 21:58
    Stan-Mar
    Poziom 25  

A czemu upierasz się na CA-10. Czy nie lepiej zastanowić się na VERSĄ, która ma o wiele więcej możliwości, a wychodzi cenowo podobnie jak CA-10?

0
  • #5 27 Maj 2009 15:03
    fred4u
    Poziom 22  

Stan-Mar napisał:
    A czemu upierasz się na CA-10. Czy nie lepiej zastanowić się na VERSĄ, która ma o wiele więcej możliwości, a wychodzi cenowo podobnie jak CA-10?

Dokładnie tak!
    Mimo że VERSA ma "tylko" dwie strefy, konfigurujesz PARTER i PIĘTRO jako jedną strefę z różnymi czuwaniami (masz do dyspozycji PEŁNE, DZIENNE i NOCNE) - w ten sposób dużo wygodniej będzie Ci obsługiwać system. CA-10 to mocno "niedzisiejsza" centralka z wieloma osobliwościami.

Pozdr.,
    Michał

0
  • #6 27 Maj 2009 21:19
    tomhub
    Poziom 19  

Na wyjście OUT 4 daj tak jak na OUT1 .Daj tam przekaźniczek.Z chwilą alarmu przekaźnik zadziała i poda Ci stan na KOMPAKT(zadeklaruj tam NC lub NO w zależności od podłączenia styków w przekażniku) i wtedy będzie Ci Kompakt wysyłał smsa.

0
  • #7 27 Maj 2009 23:04
    pkhenr
    Poziom 32  

ca 10 jest ok możesz 4-tą strefę zadeklarować jako wwzystko ,ja tam bardzo lubie 10 ,na taki obiekt jest bardzo dobra

0
  • #8 29 Maj 2009 18:15
    lukisios
    Poziom 10  

Ca-10 już była wcześniej kupiona. Co do Kompakta to już zrobione. W chwili pojawienia się alarmu centrala podaję 12V na sygnalizator/ Kompakt ma 2 złącza analogowe mogące monitorować stan zasilania. Ustawiłem tak, że w chwili pojawienia się prądu większego jak 10V Kompakt wysyła wiadomość.
    Dzięki serdeczne za pomoc z powiadomieniem.

Co do podłączenia to nie wiem tylko jak to z radiolinią jest.
    Chciałbym zrobić to tak aby garaż można było rozbrajać/uzbrajać z pilota. W garaży będą 2 kontaktrony (drzwi garażowe) i jeden PIR.

0
  • #10 29 Maj 2009 19:32
    lukisios
    Poziom 10  

W instrukcji opisane jest podłączenie do centrali ca6
    Przeczytałem na forum, że złącze CTL zmieniam jak napisałeś na Zn (ustawione jako załączającą/wyłączającą). tylko te złącze przydzielam na strefę C? No i jeszcze pytanie to w sumie podpinam 2 kontaktrony i 1 czujkę. Czujniki wpinam do centrali i programuje na strefę C?
    Przekaźnik liczmy 1 ustawiam na bistabilny? (zmiana stanu na przeciwny)

OUTy w centrali ustawiam wg instrukcji w radiolinii.

Pierwszy raz podpinam radiolinie, także z góry przepraszam za większą ilość pytań.

0
  • #11 29 Maj 2009 19:58
    sharp
    VIP Zasłużony dla elektroda

Radiolinia do Zn (traktuj ją jak czujkę), przypisz ją do strefy "garaż", kontaktrony i PIR-a przypisz także do tej strefy; jeśli przekaźnik ustawiasz na bistabilny tryb działania, to opcję jego wejścia w centrali ustaw na "przycisk".
    OUT-y to już w zależności od wymagań/założeń. Większość tego kłębowiska kabli w instrukcji radiolinii jest zbędna (no chyba, że chcesz mieć potwierdzanie załączenia/wyłączenia czuwania w sygnalizatorze)

Zresztą spójrz do wyszukiwarki - nieraz było to już opisywane

0
  • #12 31 Maj 2009 21:36
    micholec
    Poziom 11  

Może nie koniecznie na temat ...

... czytając takie posty zawsze się zastanawiam skąd to parcie na SATELa i jeszcze na CA-10.

Ale, ale kolego po co Ci tyle stref i skomplikowana ich obsługa (funkcja goto lub dedykowane hasła).
    Ponieważ to jest dom to w domyśle mam uzbrajanie na noc (stąd strefy parter i piętro).
    A może skorzystać z funkcji wejść - BLOKOWANIE PRZY BRAKU WYŚCIA.
    Jak uzbrajasz i zostajesz w chacie to nie naruszasz linii wejścia/wyjścia - tu kłania się nielubiany kontaktron w drzwiach - i system automatycznie pomija Ci linie "wewnętrzne".
    No i a'propos pilota - trzeba przekaźnik radiolinii podłączyć lub typ wejścia NC/NO ustawić tak, aby przy załączeniu napięcia do radiolinii wejście było w stanie "uzbrajam". Bo np w przypadku braku napięcia i rozładowaniu akumulatora - po powrocie U będziesz miał strefę rozbrojoną.
    POZDRAV

0
  • #13 31 Maj 2009 23:19
    tomhub
    Poziom 19  

micholec napisał:
    Może nie koniecznie na temat ...

...
    No i a'propos pilota - trzeba przekaźnik radiolinii podłączyć lub typ wejścia NC/NO ustawić tak, aby przy załączeniu napięcia do radiolinii wejście było w stanie "uzbrajam". Bo np w przypadku braku napięcia i rozładowaniu akumulatora - po powrocie U będziesz miał strefę rozbrojoną.
    POZDRAV

Parcie jest bo centralka jest dobra,a z tym przekaźnikiem i brakiem napiecia nie koniecznie masz rację.ale co Ci będe nawijał jak Ty nie lubisz ca 10.Z tymi liniami blokowanymi przy braku wyjścia i bez stref tez bym polemizował.

0
  • #14 17 Cze 2009 19:24
    rafalnwl
    Poziom 10  

Panowie co do pilota w ca10: ustawić działanie przekaźnika radiolki na monostabilny (zwiera lub rozwiera do masy na określony czas) a w opcji wejścia (zał/wył) włączyć prioryty

0
  Szukaj w 5mln produktów