Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault 19 Czy to dobry wybór?

Dammian 09 Lis 2009 14:11 6861 40
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
  • Sklep HeluKabel
    jajacek120
    Poziom 14  
    Witam!
    1-sza r 19 1.9 D bez turbo 1989r. 480.000 tys km bez problemów bardzo udany model.Spalanie 5.o-5.5 . niestety po 20 latach blacha zaczęła się sypać.
    2-ga 19 1.8 ben. 1995r. obecnie 180.000 tys km też bez problemów Spalanie
    7.0-9.0 też bardzo udany model ale już widać że jakościowo gorsza od 1-szej.
    3-cia Megane Coupe 2.0 iDe 2002 120.000 tys km z tą są największe problemy.
    Silnik bardzo mocny spalanie 6.0-9.0.Ale komfort już mniejszy niż w poprzednich.
    Chętnie kupiłbym " "Meganke"" z takim silnikiem jak 1-sza Niestety już nie produkują.
    Ogólnie jestem BARDZO ZADOWOLONY z " "Renówek"".
  • Sklep HeluKabel
    Elono
    Poziom 9  
    Ogolnioe to siedzenia ma wmiare wygodne, ale malo miejsca za kierownica Ja mam 185cm i troche trudno wsiadac

Dodano po 2 [minuty]:

Tylko teraz wlasnie mam problem z przednimi drzwiami w mojej Reni 19. NIE CHCA SIE ZAMKNAC
    Nie wie ktos moze co moge zrobic?
    kamil907
    Poziom 28  
    Mihas66 napisał:
    Owszem francuzy nie są złe ale trafienie u nas nie bitego i nie zajeżdżonego z tego rocznika to cud... starzy mieli peugota 405 owszem autko fajne silnik bardzo wytrzymały ale jakie tam patenty były to niech ich szlag weźmie części bardzo drogie według kadeta którego miał wujek w tym czasie... Jako ciekawostkę powiem że w tym peugocie tylną oś w tamtym czasie robiły tylko dwa warsztaty w lublinie i taka regeneracja 5lat temu kosztowała ponad 2 tyś zł... Teraz mamy asterkę F części tanie jak barszcz żadnych patentowych ampuli w zawieszeniu nie ma wszystko na domiar można znaleźć na szrocie i gama silników jest olbrzymia-radze ci oglądać astrę F zamiast tej reni bo przynajmniej naprawy są tanie i każdy je ci zrobi... Zobacz jakie pateny są np w lagunie w tylnej osi a zrozumiesz co mam do francuzów starych....

Ja sie nie dziwię, że tyle kosztowała regeneracja tylnej belki bo pewnie tylne koła wyglądały tak /--\ a powinny |--|. Trzeba patrzeć na to co się kupuje. Ja mam peugeota 405 i przez trzy lata nie zostało w niego włożone dosłownie nic, jedynie zaraz po zakupie wymiana świec, pompy wtryskowej i delikatna regeneracja belki przy lewym kole. Silnik mam 1,9D i i teraz nawet w największe mrozy odpala bez najmniejszych problemów a przebiegu ma już ponad 330tys, mimo to jestem pewien jego niezawodności i bez wahania wyjeżdzam w każdą trasę.
    Moja mama jeździ od ponad roku Renault 19 i też jakoś nie narzeka. Co prawda zapłaciła za to auto więcej niż wynosi ich średnia wartość ale za to jest w bardzo przyzwoitym stanie, brak jakichkolwiek śladów rdzy i zdrowa podłoga. Silnik 1,7 + LPG. Dla mnie zawieszenie ma dużo za miękkie ale jak dla kobiety to w sam raz. Codziennie dojeżdza nim do pracy 10km w jedną stronę i jak narazie wymaga tylko wymiany fitrów od gazu i delikatnej regulacji, nic poza tym.
    Nie piszcie, że wszystkie francuskie auta mają miękkie zawieszenie bo 405 np ma idealne jak dla mnie, nie za miękkie i nie za twarde. Bardzo dobrze mi się nim jeździ po polskich drogach.
    Ogólnie prawda jest taka, że oceniacie dany model na podstawie jednego egzemplarza z którym mieliście do czynienia i który najprawdopodobniej nadawał się tylko na złom (Niektórze prawdopodobnie oceniają nawet nie mając styczności z tym autem). Jeśli kupi się auto w odpowiednio dobrym stanie i niekoniecznie za najmniejszą możliwą kwotę to później niema z nim problemów i można się cieszyć bezawaryjną jazdą. Ja już teraz wiem, że zostanę przy Peugeotach ze względu na ich bezawaryjność, jakość wykonania i komfort jazdy. Ewentualnie BMW które polubiłem odkąd ojciec kupił E34 ale to już inna sprawa.
    Grzesiek Lca
    Poziom 15  
    kamil907 napisał:

Ogólnie prawda jest taka, że oceniacie dany model na podstawie jednego egzemplarza z którym mieliście do czynienia i który najprawdopodobniej nadawał się tylko na złom (Niektórze prawdopodobnie oceniają nawet nie mając styczności z tym autem).

I tu jest cała prawda tak samo z mitami dotyczącymi LPG, większość pewnie nigdy nie miała i to co piszą słyszeli od kolegi znajomego;)
    DARIO39
    Poziom 10  
    Wtrącę i ja swoje trzy grosze do dyskusji.
    Posiadam 19 od trzech lat po za drobnymi usterkami nic się nie dzieje, jest to model 1,7kat. F3N po lifcie z roku 1992. Autko sprowadzone z Niemiec bez śladu rdzy, opinie na temat samochodów na F są krzywdzące dla posiadaczy tych aut, posiadam jeszcze drugi samochód na F jest to Ford Mondeo 2,0TDCI i powiem szczerze jeżeli nie dbacie o auto to nawet VW tak chwalony nie pojeździ.
    jajacek120
    Poziom 14  
    Elono
    Nie zamykające się drzwi:
    1. Opuszczone na zawiasach występuje powoli nie nagle.
    2. Uszkodzony zamek. Bardzo często w zamku pękają plastykowe elementy
    osłony jej kawałki blokują zatrzask. Można wyjąć szczypcami nie rozbierając
    zamka.Kiedyś niepotrzebnie rozebrałem całe drzwi.
    Pozdrawiam Jacek.
    duczekzabrze
    Poziom 15  
    ptaszek1975 napisał:
    Widzę temat trochę żałujący,19 to śmieci nie auta,ale widzę,że koledzy albo sobie posty nabijają albo takimi śmieciami jeżdżą.Dla mnie coś jak bym polecał to grupa VW potem mercedes a później opel.
    Zamknijcie temat,bo jest głupi.

głupi to moze sam jesteś.... wszędzie tylko VW i ople.... jedno gówno gorsze od drugiego
    ptasior1988
    Poziom 12  
    A ja miałem rożne auta i powiem ze r19 daje całkiem niezły komfort.Do wymiany na pierwszy ogień kiera bo jest strasznie śliska.Łożyska a nawet całe zwrotnice bębny skrzynia biegów pasuje od clio wiec z częściami nie jest źle jedyny problem to korozja.Ja nie miałem z nią problemu ale lepiej na to sie wyczulić.Co do golfa auto również fajne I dostępność części duża.
    danielpa
    Poziom 9  
    ja osobiście mam renault 19 1.4 energy ma 80 km . Autko ma aktualnie przejechane 270 tyś , wcześniej miał ją moj wujek . Jak mowie ja przez 3 lata zrobiłęm nią 90 tyś i w silniku nic wiadomo oleje , filtry . jedynie co robiłem to nadkola bo 93 r i amortyzatory . Naprawdę polecam spalanie średnie to około 6,3 litra do 100km/h . Maksymalne jakie miałęm to 9,4 litra ale non stop po mieście i 1,2,3 bieg do odciecia . Szukaj zadbanego 1.4 energy bo ma lepsze odejście niż ten 1.7 73 km
    ptaszek1975
    Poziom 30  
    duczekzabrze napisał:
    ptaszek1975 napisał:
    Widzę temat trochę żałujący,19 to śmieci nie auta,ale widzę,że koledzy albo sobie posty nabijają albo takimi śmieciami jeżdżą.Dla mnie coś jak bym polecał to grupa VW potem mercedes a później opel.
    Zamknijcie temat,bo jest głupi.

głupi to moze sam jesteś.... wszędzie tylko VW i ople.... jedno gówno gorsze od drugiego

A może troszkę kultury.