Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aux zamiast Kasety VW GOLF IV Blaupunkt Beta

25 Maj 2009 15:18 14982 9
  • Poziom 9  
    Witam

Mam mały problem mianowicie, chce przerobić radio tak aby leciala muzyka nie z kasety a z kabla podlaczonego pod mp3 ipoda czy telefon, mniejsza o to.
    Problem moj jest taki, ze nie wiem zbytnio jak "oszukac" radio.
    Zwyczajnie radio nie dostaje sygnalu o kasecie w srodku.
    Aux zamiast Kasety VW GOLF IV Blaupunkt Beta
    Ponizej niebieskiej taśmy jest wejscie od urzadzenia kasetowego.
    Schematy radia są tutaj na forum, ale zbytnio nic mi nie mowia.
    Pomozcie :)

Obrazki dodajemy w ten sposób: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1241901.html Zmieniłem. [TW]
  • Poziom 12  
    A nie lepiej kupić zwyczajnie "kasete na sznurku"?? Groszowe sprawy a nie trzeba kombinować.

Na forum nie dołączamy linków do aukcji internetowych. Wystarczy opis a autor sam sobie znajdzie co chce. [TW]
  • Poziom 9  
    Problem w tym, ze mialem to, ale ten caly mechanizm kasetowy mi sie rozsypal i teraz zwyczajnie chce kabel wpiac;/
  • Poziom 32  
    Obejrzyj ten mechanizm i zobacz powinien mieć włącznik informujący że kaseta jest w środku. Zobacz które kable zwierał i będziesz musiał je sam załączać lub dać automatyczny przełącznik.
  • Poziom 9  
    Witam

Pare dni juz probowałem to wszystko podlaczyć, ale coś nie mogę.
    Czy ktoś na podstawie schematu mógłby pomoc?
    Bylbym bardzooo wdzieczny.

Pozdrawiam
  • Poziom 37  
    Schemat tu niewiele pomoże. W odbiorniku są zestyki rozwierające sygnał z tunera po włożeniu kasety do kieszeni. Trzeba ten fragment toru odnaleźć i oszukać przy pomocy zewnętrznych przełączników. Nieeleganckie rozwiązanie. Proponuję wymontować część magnetofonową, a dalej postępować metodą prób i błędów. Mnie też chodziło coś takiego po głowie, ale odpuściłem i tylko wyrzuciłem uszkodzony mechanizm magnetofonu.
  • Poziom 30  
    Ta Beta jest inteligentna i nie uda ci się zrobić tego jedną zworką.

Najpierw dobrze przyjrzyj się jakie włączniki są w mechanizmie kasetowym i jak wygląda ich cyklogram pracy.
  • Poziom 1  
    najłatwiej kupić transmiter fm
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich!!!

Mam radio concert plus w A4 i chciałbym podłączyć mp3 zamiast kasety.
    Mogę to zrobic na kablach idących od głowicy. Jak tak, to jak rozpoznac który kabel to masa, a który kanały.
    Jestem laikiem w tych sprawach.

Pozdrawiam