Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komplikacje podczas instalacji MS Office 2007

25 Maj 2009 17:42 9305 20
  • Poziom 10  
    Witam mam taki problem instalowałem na laptopie system poprzez innego laptopa bo mam uszkodzony CD metodą cmd i386 Wpinałem dysk pod usb w innym laptopie (metoda kopiowania plików). I teraz nie mogę zainstalować worda na tym laptopie bo wyskakuje komunikat " Język stosowany w tym pakiecie instalacyjnym nie jest obsługiwany przez system. Co zrobić żeby dało się to zainstalować.
  • Poziom 43  
    Użyć języka obsługiwanego (cokolwiek to może znaczyć w kontekście informacji, których nie podałeś).
  • Poziom 10  
    Pierdoła z Gądek napisał:
    Użyć języka obsługiwanego (cokolwiek to może znaczyć w kontekście informacji, których nie podałeś).

Jakich informacji wkładam płytę i zaczyna sięinstalacja i wyskakuje ten komunikat jak wyżej.
    Jeśli chodzi o sprzęt to mam Pentium IV 2.4 Ghz win XP service pack3
    Grafika Giforce IV Go 64MB.

Dodam że word 2003 zainstalował się bez problemu. System instalowałem poprzez USB na innym laptopie

tak jak tu wypowiedź pupsi http://peb.pl/windows/272990-instalacja-windows-xp-bez-cd-romu.html
  • Poziom 10  
    jankolo napisał:
    Gutek2184:
    1. Dlaczego utajniłeś wersję systemu operacyjnego?
    2. Dlaczego nie podałeś tego komunikatu Google'owi?
    http://www.google.pl/search?hl=pl&q=J%C4%99zy...st+obs%C5%82ugiwany+przez+system&lr=&aq=f&oq=

Nic nie ukrywałem klucz mam oryginalny do windowsa na laptopie ale system tak musiałem zainstalować bo nie mam cd i powiedzcie mi gdzie znaleść w systemie wybór języka?

Dodano po 21 [minuty]:

gutek2184 napisał:
    jankolo napisał:
    Gutek2184:
    1. Dlaczego utajniłeś wersję systemu operacyjnego?
    2. Dlaczego nie podałeś tego komunikatu Google'owi?
    http://www.google.pl/search?hl=pl&q=J%C4%99zy...st+obs%C5%82ugiwany+przez+system&lr=&aq=f&oq=

Nic nie ukrywałem klucz mam oryginalny do windowsa na laptopie ale system tak musiałem zainstalować bo nie mam cd i powiedzcie mi gdzie znaleść w systemie wybór języka?

Wpisywałem w google i tak naprawdę w niczym mi to nie pomogło windowsa mam niby po polsku ale nawet nie wiem jak sprawdzić język

Dodano po 3 [minuty]:

Panowie znalazłem wszedłem w języki w windowsie i nie ma żadnego do wyboru jak mam zainstalować ten język żeby był polski ? W pliku C:Windows w folderze MUI nie ma żadnego folderu z językami do wyboru co mam zrobić żeby był?
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Jaką masz wersję Windows?
  • Poziom 10  
    jankolo napisał:
    Jaką masz wersję Windows?

POLSKĄ WERSJĘ SPRAWDZANĄ już wiele razy problem może leży w tym ze instalowałem system na innym laptopie poprzez komendy uruchom cmd i386 bo w laptopie czytnik padł i instalowałem na zasadzie kopiowania plików po skopiowaniu plików wyjąłem dysk z kieszeni usb włożyłem go do laptopa i zainstalowałem system może nie wpełni się zainstalował a może tan klucz co mam jest do wersji angielskiej czy to jest możliwe że instalując polskiego windowsa użyje klucza prawdopodobnie z angielskiego to nie będę miał języka polskiego chodź wszystko w nim jest po polsku w wyborze języków programów nie ma języka polskiego jak to zrobić żeby był ? ściągnąłem windows MUI pl i nie dało się zainstalować.
  • Moderator Samochody
    Korzystając z TEGO poradnika przygotuj sobie bootowalny pendrive z obrazem oryginalnej płyty instalacyjnej Windows XP i w ten sposób zainstaluj system. Następnie skopiuj na pendrive zawartość oryginalnej płyty instalacyjnej Office 2007 (w tej samej wersji językowej co system) i zainstaluj Office'a z tego pendrive'a.
  • Poziom 10  
    tzok napisał:
    Korzystając z TEGO poradnika przygotuj sobie bootowalny pendrive z obrazem oryginalnej płyty instalacyjnej Windows XP i w ten sposób zainstaluj system. Następnie skopiuj na pendrive zawartość oryginalnej płyty instalacyjnej Office 2007 (w tej samej wersji językowej co system) i zainstaluj Office'a z tego pendrive'a.

No to tak robiłem mam co prawda kopię windowsa ale klucz oryginalny ta kopia normalnie działa na każdym kompie jeśli zainstalujesz ją jak bóg przykazał czyli wkładając w nośnik. Dokładna wersja to xp corporation edition. Taka wersja od razu z sp3.
  • Poziom 32  
    CZy to znaczy że instalujesz to w firmie. Wersje corporation nie są dostepne dla zwykłych użytkowników.
  • Moderator Samochody
    Nie masz czasem zainstalowanego Office 2003? Poza tym 100% pewności nie mam, ale Office Home&Student nie zainstaluje się na Windowsie z kluczem VLK (Corporate) i jest to celowe zabezpieczenie. Klienci korporacyjni mają również korporacyjną wersję Office. Licencja VLK nie jest przeznaczona dla użytkowników indywidualnych, a "wyciekłe" klucze są systematycznie banowane.
  • Poziom 10  
    tzok napisał:
    Nie masz czasem zainstalowanego Office 2003? Poza tym 100% pewności nie mam, ale Office Home&Student nie zainstaluje się na Windowsie z kluczem VLK (Corporate) i jest to celowe zabezpieczenie. Klienci korporacyjni mają również korporacyjną wersję Office. Licencja VLK nie jest przeznaczona dla użytkowników indywidualnych, a "wyciekłe" klucze są systematycznie banowane.

Teraz mam bo zainstalowałem sobie wersję 2003 bo nie mogłem 2007 powiem tak jak bierzesz panel sterowania i wybierasz opcje regionalne tam przy wyborze języka nie ma do wyboru polskiego jak to zrobić żeby był. ? Próbowałem wgrywać spolszczenie nakładka językowa PL dla windows XP (MUI) ale to nic nie dało sam w sobie windows jest po polsku tylko opcje regionalne nie mają polskiego do wyboru.

Dodano po 3 [minuty]:

slvestr napisał:
    CZy to znaczy że instalujesz to w firmie. Wersje corporation nie są dostepne dla zwykłych użytkowników.

Nie instalowałem to w domu pożyczyłem płytkę od kolegi z windowsem xp corporation to jakaś wersja bez zbędnych śmieci ale użyłem swojego klucza do instalacji. Nie rozwlekał bym tematu tylko bym zainstalował inny system ale nie mam czytnika mam uszkodzony chyba port ide i żeby zainstalować system trzeba się o kombinować.
    Komplikacje podczas instalacji MS Office 2007
  • Moderator Samochody
    ...nie da się użyć klucza OEM/retail do płyty instalacyjnej VLK, a jako osoba prywatna nie masz szans mieć legalnie klucza VLK, więc powątpiewam w legalność "twojego" klucza.

Zainstaluj normalnego Windowsa XP bez żadnych przeróbek i kombinacji, a będzie działać.
    Jako użytkownik indywidualny możesz mieć Windows XP Retail (tzw. BOX) lub OEM (System Builder). W/w wersje instalacyjne nie różnią się pod względem instalowanych składników ale każda przyjmuje inne klucze.

MUI da się zainstalować tylko na wersji angielskiej i tylko dla posiadaczy licencji korporacyjnych (VLK).

Dałem Ci link do opisu jak umieścić obraz płytki na pendrive i z niego zainstalować system (niestety obraz jest wczytywany do RAMu, więc musi być co najmniej tyle pamięci RAM ile zajmuje obraz płyty + 64MB do pracy instalatora), można to zrobić prościej - na pendrive zainstalować FreeDOSa i skopiować na niego katalog i386 z płyty instalacyjnej.
    gutek2184, strasznie mącisz z posiadaną wersją Windows:
    gutek2184 napisał:
    klucz mam oryginalny do windowsa na laptopie

gutek2184 napisał:
    W pliku C:Windows w folderze MUI

gutek2184 napisał:
    POLSKĄ WERSJĘ SPRAWDZANĄ już wiele razy

gutek2184 napisał:
    może tan klucz co mam jest do wersji angielskiej

gutek2184 napisał:
    wszystko w nim jest po polsku w wyborze języków programów nie ma języka polskiego

gutek2184 napisał:
    ściągnąłem windows MUI pl i nie dało się zainstalować.

gutek2184 napisał:
    mam co prawda kopię windowsa ale klucz oryginalny

gutek2184 napisał:
    Dokładna wersja to xp corporation edition. Taka wersja od razu z sp3.

gutek2184 napisał:
    Nie instalowałem to w domu pożyczyłem płytkę od kolegi z windowsem xp corporation to jakaś wersja bez zbędnych śmieci ale użyłem swojego klucza do instalacji.

Proszę JEDNOZNACZNIE odpowiedzieć na pytania:
    1. Do jakiej wersji systemu i do jakiej wersji językowej kolega posiada klucz licencyjny na laptopie?
    2. Jaką wersję systemu i w jakiej mutacji/przeróbce kolega próbuje zainstalować?
  • Poziom 10  
    tzok napisał:
    ...nie da się użyć klucza OEM/retail do płyty instalacyjnej VLK, a jako osoba prywatna nie masz szans mieć legalnie klucza VLK, więc powątpiewam w legalność "twojego" klucza.

Zainstaluj normalnego Windowsa XP bez żadnych przeróbek i kombinacji, a będzie działać.
    Jako użytkownik indywidualny możesz mieć Windows XP Retail (tzw. BOX) lub OEM (System Builder). W/w wersje instalacyjne nie różnią się pod względem instalowanych składników ale każda przyjmuje inne klucze.

MUI da się zainstalować tylko na wersji angielskiej i tylko dla posiadaczy licencji korporacyjnych (VLK).

Dałem Ci link do opisu jak umieścić obraz płytki na pendrive i z niego zainstalować system (niestety obraz jest wczytywany do RAMu, więc musi być co najmniej tyle pamięci RAM ile zajmuje obraz płyty + 64MB do pracy instalatora), można to zrobić prościej - na pendrive zainstalować FreeDOSa i skopiować na niego katalog i386 z płyty instalacyjnej.

Pamiętam tą instalacje co mi podałeś ale w tym biosie nie ma botowania z USB. Ja system zainstalowałem porzez : Start :Uruchom :cmd potem w czarnuym okienku wpisałem lokalizację gdzie ma być skopiowany system i komędę coś tam i386 zrobiłem to na drugim lapku. do niego podłączyłem dysk z tego laptopa co nie ma cd bo mam obudowę ata i tam zaczęło się kopiowanie z płyty windowsa i po skopiowaniu odłączasz dysk wpinasz go do laptopa uruchamiasz i zaczyna się proces instalacji ale chyba przez tą metodę nie skopiowały się wszystkie pliki instalacyjne nie wiem nie działa mi czytnik po podpięciu chodź jest sprawny system go nie widzi i d... wkładałem kilka i nic nie daje. Dlatego mam takie kombinacje.
  • Moderator Samochody
    W BIOS-Setupie mojego laptopa też nie ma opcji dot. bootowania z USB, a jednak bootuje... sprawdzałeś?
    gutek2184, zadałem Ci dwa pytania. Oczekuję odpowiedzi.
  • Poziom 10  
    jankolo napisał:
    gutek2184, zadałem Ci dwa pytania. Oczekuję odpowiedzi.

Nie posiadam oryginalnej płyty instalacyjnej windowsa tylko klucz który jest z tyłu na laptopie więc żeby coś zainstalować pożyczyłem od kolegi płytkę z systemem którego sam on używa i wszystko jest po polsku. A w moim przypadku po zgraniu go brak mi języka polskiego czy to tak trudno załapać.
    2. W tym laptopie mam uszkodzone dvd albo port ide bo mi w ogóle żadnego DVD nie widzi. Na szczęście posiadam jeszcze jednego laptopa poprzez którego kopiowałem system na dysk z tego uszkodzonego który wsadziłem w obudowę ATA 2,5" następnie podłączyłem pod usb i jw. skopiowałem jak w opisie. Następnie odpiąłem dysk z obudowy ATA 2,5" wsadziłem do laptopa z uszkodzonym DVD i zacząłem proces instalacji po uprzednim wprowadzeniu klucza z tylnej obudowy uszkodzonego laptopa nie używałem innego bo klucz mam oryginalny to poco mam używać tego klucza co kolega mi podał. I po zakończeniu instalacji chciałem wgrać worda 2007 bo posiadam wersję domową na 3 kompy i NIE MOGĘ bo język jest nie obsługiwany a na innym laptopie bez problemu zainstslowałem. Więc czy mogę jakoś dodać ten język żeby było ok. Bez kolejnej instalacji. Dodam że wszystko w tym windowsie jest po polsku ale brak w wyboże jak wyżej pokazałem Polskiego. Wszędzie w innych opcjach jest dostępny jak np język polski programisty to jest PL. a tam co na screenie nie ma jak zrobić że by był?.

A co do pytania o USB tak sprawdzałem na początku nie botuje z usb miałem zainstalowany system na dysku i podłączałem prze usb i nic się nie działo.
  • Moderator Samochody
    Numer na naklejce to numer OEM i takiej płyty należy użyć do instalacji. Instalacja VLK jest dość specyficzna i bywają z nią problemy. Sam sposób instalacji systemu też zbyt poprany nie był.
    O ile pamiętam jest na forum opis instalacji Windowsa XP na "beznapędowcu".

Może Cię zainteresować też ten wątek (ostatni post):
    http://www.frazpc.pl/b/224751

Spróbuj zmienić wartość klucza
    Code:
    HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\International\Locale
    na "00000415" (zapewne masz teraz "00000409").
    gutek2184, pytania postawiłem dość jasne i takich też odpowiedzi oczekuję. Uczestników dyskusji proszę o nie wypowiadanie się w temacie dopóki autor nie przedstawi zadawalających odpowiedzi.
  • Poziom 10  
    jankolo napisał:
    gutek2184, pytania postawiłem dość jasne i takich też odpowiedzi oczekuję. Uczestników dyskusji proszę o nie wypowiadanie się w temacie dopóki autor nie przedstawi zadawalających odpowiedzi.

Trudno kolego jak masz ograniczenia umysłowe i nie rozumiesz co piszę to się poddaję. I dosyć mam pisania tego samego w kółko jak nie chce ci się odnaleść potrzebnych informacji z tekstu to nie komentuj. Liczysz na łatwiznę że wypunktuję ci wszystko bo ty tak chcesz hahahhah. Jeśli powątpiewasz to twoja sprawa mi to wisi.

Moderowany przez Gusioo:

Kolega powściągnie swoje zapędy w stawianiu diagnoz. Był Kolega proszony o odpowiedź na pytania, które Kolega zignorował. Nagradzam Kolegę ostrzeżeniem. Regulamin, punkt: 6 i 10.8