Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLP-500 - zacina kartkę przy wyjściu z pieca

25 Maj 2009 18:01 1880 6
  • Poziom 26  
    Cześć
    od jakiegoś czasu pojawiał się problem z powyższą drukarką samsunga, problemem jest kartki które co raz częściej zacinają się przy wyjściu z pieca,
    kartka zacina się tak jak by nie mogla trafić w szczelinę w pokrywie drukarki. Sprawdziłem i przeczyściłem foto po prawej stronie pieca (zaznaczone na foto), lecz nie wiele to pomogło, wyczyszczone rolki na przykrywie prowadzące kartkę, lecz kartki dalej się blokują, przejdzie bez problemów 1 na 20.
    pytanie czy foto opisane powyżej ma na celu identyfikowanie wyjścia kartki z pieca?, czy zacięcie kartki?.

Samsung CLP-500 - zacina kartkę przy wyjściu z pieca

pozdrawiam
    walczący z CLP-500 :)
  • Poziom 11  
    To mi wygląda na problem w piecu, może już guma na rolkach sparciała? Rozbierałeś piec? Ile drukarka ma na liczniku?
  • Poziom 26  
    Ta drukarka ma nie całe 30k kopii, piec jest wyciągnięty z takiej samej która przerobiła około 15k kartek i to głównie w dupleksie.

Co dziwne na poprzednim piecu pomagało podniesienie przodu drukarki (strony z tonerami) lekko do góry (stała na ołówkach) i do czasu sklejenia pieca folia do atramentówki), po tym fakcie wymieniłem piec na ten który jest obecnie, działał prawidłowo przez około 500 kopii, potem miał tendencje do obwijania kartek na bębnie. lecz robił to w miarę rzadko dało się wytrzymać. teraz zacina kartkę.
    piec nie rozkręcałem. wałki wyglądają na dobry stan nie zniszczone.
  • Poziom 11  
    To może przy zamianie pieca coś skręciłeś w odwrotnej kolejności, sprawdź w serwisówce. Jak nie ma na elektrodzie daj znać to umieszczę.
  • Poziom 26  
    Przy wymianie pieca, odkręciłem 4 śruby mocujące po rogach, 5 śruba trzyma osłonę, wtyczki kabla od termopary.
    Nie wiem co mogłem zrobić w nieodpowiedniej kolejności.
    Nie mam serwisówki na elce też nie widzę więc jak możesz udostępnij.
  • Poziom 13  
    hej, mam doklandie ten sam problem, prawie ta sama drukarka - CLP-300:/ Wymontowalem "piec", wyczyscilem walek z zacietego papieru ( rozebralem go na czesci) poskladalem, i drukarka pokazuje czerwona diode po wlaczeniu, a na komputerze pokazuje komunikat o zacietym papierze :/ Bardzo prosze o serwisowke albo jakies rady ! Bede wdzieczny, Pozdrawiam !
  • Poziom 26  
    W dziale baza instrukcji dodałem Service manual'a do samsunga CLP-500(N)
    Link