Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Keyboard Yamaha i programowanie midi

Karakan123 25 Maj 2009 18:55 3956 4
  • #1 25 Maj 2009 18:55
    Karakan123
    Poziom 11  

Witam chciałbym się dowiedzieć czy istnieje jakaś możliwość przeprogramowania instrumentu Yamaha PSR 230 i jego sterownika głównie chodzi o zmianę barw i podkładów czy takie coś jest w ogóle możliwe tak jak przy budowie własnych urządzeń czy kontrolerów midi.

0 4
  • #2 25 Maj 2009 20:53
    pacyfik1983
    Poziom 2  

Niestety ten klawisz nie daje takich możliwości. Zakres jego możliwości brzmieniowych można poszerzyć jedynie przez dołączenie odpowiedniego modułu brzmieniowego albo innego instrumentu za pośrednictwem midi.

Jeżeli chodzi o style to niestety sytuacja ma się podobnie. Nie można zmodyfikować istniejących styli, a to co można to jedynie zmiana trybu ich odtwarzania w czasie rzeczywistym. Wiem że można w tym instrumencie zamontować dodatkową kartę, ale nie jestem pewien czy może ona zawierać dodatkowy pakiet styli, czy jedynie pełni rolę rozszerzenia pamięci.

Właściwie to jest jeszcze jeden sposób, niestety troszkę prymitywny. Można posłużyć się Recorderem w trybie krokowym ale mowa tu oczywiście o przygotowaniu kompletnego podkładu pod określony utwór i w trakcie jego odtwarzania dograniu pewnych partii w czasie rzeczywistym. Zależnie od tego ile takich przygotówek pomieści pamięć klawisza tyle dodatkowych utworów można zagrać z podkładem przygotowanym specjalnie dla każdego z nich.

W załączniku podręcznik użytkownika jeśli byłby potrzebny.

0
    Załączniki:
  • #3 25 Maj 2009 22:58
    Karakan123
    Poziom 11  

Tak można kartą to się nazywa yamaha Music Cartridge tylko, że ich już nie produkują i nie ma ich już w sprzedaży i tu nasuwa mi się kolejne pytanie czy nie dało by się czegoś podobnego samemu wykonać i zaprogramować nowymi stylami w załączeniu zdjęcia tej karty jest to nie skomplikowana w budowie karta będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

0
    Załączniki:
  • #4 08 Cze 2009 00:14
    pacyfik1983
    Poziom 2  

Niestety pojęcia nie mam jaka konwencja może programowaniu takiej karty przyświecać, więc w tym temacie nie pomogę. O ile mi wiadomo to jakiś czas temu Roland wypuścił na rynek karty PCI do programowania specjalnych karty ze stylami do modeli z serii E... (E68, E38), może i Yamaha coś takiego ma, bo zaprogramowanie czegoś takiego (szczególnie metodą prób i błędów), może być problematyczne. Jeżeli posiadałbyś taką kartę to pewnie byłbyś w stanie sprawdzić jak odbywa się odczyt z takiej karty i to można wykorzystać, jeżeli nie to niestety nie mam pomysłu.

Polecam się na przyszłość :)

Pozdrawiam.

0
  • #5 05 Wrz 2012 16:43
    Karakan123
    Poziom 11  

Problem rozwiązany nie da się uzyskać zamierzonego efektu w praktyce.

0