Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wzmacniacz pod New Mildtony 170 ?

desert89 25 Maj 2009 19:40 3070 25
  • #1 25 Maj 2009 19:40
    desert89
    Poziom 11  

Witam.
    Zamierzam kupić wzmacniacz pod owe kolumny. Z początku myślałem, nad starym polskim wzmacniaczem coś jak WS 503. Teraz zamierzam uzbierać więcej pieniędzy i w czerwcu lub pod koniec, zamierzam kupić dosyć mocny wzmacniacz, który nie będzie wymagał żadnych napraw i posłuży jeszcze przez kilka, a najlepiej kilkanaście lat. Myślę, że 500-600zł mógłbym na to przeznaczyć.
    Jakie marki mnie interesują to Denon lub Harman Kardon(inne godne uwagi również), ale różne modele różnie brzmią a ja o nich prawie nic nie wiem.
    Teraz mam Diorę Merkury, 20Watt w czterech omah ;p Jednakże w pokoju ~22m^2 gra to dosyć głośno żeby nie powiedzieć bardzo głośno przy dynamicznej muzyce. Zapewne to zasługa New Mildtonów gdyż są efektywne.
    Chciałbym, żeby nowy wzmacniacz grał podobnie, ale z większą mocą, z większą kontrolą niskich basów. Nie wiem jak grający wzmacniacz najlepiej pasowałby to tych kolumn: grający dynamicznie, czy trochę przeciągający. Zapewne to wszystko zależy też od rodzaju muzyki. Po prostu jak muzyka jest dynamiczna to ma grać dynamicznie, a jak są to czarne nuty to ma grać niskim miekkim basem. Myślę, że kolumny sobie z nim w miarę poradzą.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

0 25
  • #2 08 Lip 2009 10:50
    BOSS123
    Poziom 15  

Pioneer A-717 Dual Mono
    # moc znamionowa 2 x 140W (8 Ohm)
    # konstrukcja Dual Mono
    # regulcja niskich i wysokich tonów
    # balans
    # Loudness
    # Direct
    # Rec Selector
    # wybór wkładki gramofonowej
    # potężny układ zasilania (bardzo duże i wydajne trafo połączone z olbrzymimi kondensatorami)
    # możliwość podpięcia korektora
    # możliwość podłączenia 2 zestawów kolumn
    # pozłacane wyjście słuchawkowe
    # waga ok 20kg
    # max pobór mocy z sieci 820W
    Wzmacniacz konkretny duży zapas mocy zaspokoi głód mocy w twoich kolumn polecam ten wzmacniacz cena to 500-700 zł spokojnie ci wystarczy.
    Pozdrawiam Marcin Daj pomógł.

Moderowany przez Pablo1964:

Żebranie o "pomógł" narusza p.16 Regulaminu Forum. Ostrzeżenie.

0
  • #3 08 Lip 2009 17:22
    Dani66
    Poziom 30  

Można podłączyć te kolumny do wielu dobrych modeli, ale mi sie podobało jak grały z Yamahą A-960 i Denonem PMA-925r.

0
  • #4 09 Lip 2009 09:03
    BOSS123
    Poziom 15  

Wzmacniacz który zaproponowałem jest porządku i zdecydowanie wystarczy pod każdym względem.

0
  • #5 09 Lip 2009 13:29
    desert89
    Poziom 11  

Jasna sprawa :) 20kg wagi i ponad 800W poboru z sieci musi mieć powera.
    Długo nikt nie odpisywał, a finanse jakimi dysponuje teraz są mniejsze..
    Można dostać coś sensownego za ok 300zł czy lepiej dołożyć ze 2 stówki i kupić te wzmaki co proponujecie?.. aha i mam nadzieje, że te wzmacniacze grają czysciutko, jasno i dynamicznie ?

0
  • #6 09 Lip 2009 13:50
    globus1987
    Poziom 29  

Polecam Yamahe a-700 lub ax-730 lub coś w tym stylu tzn mogą być również wyższe modele ja mam altony 110 w mniejszym pokoju pod yamaha a-1000 i gra swietnie ale polecam dlatego te dwa bo testowałem new mildtony 200 pod tymi wzmacniaczami i grały swietnie takze pod 170-tkami też powinno byc jak najbardziej na plus.Tak jak kolega wyżej polecam denona pma 925r lub pma 960 świetny wzmacnaicz do tych kolumn.Pod a-960 nie słyszałem także nie chcę się wypowiadać jednakże jest to świetny wzmacniacz za nie duże pieniądze.

0
  • #7 09 Lip 2009 14:27
    BOSS123
    Poziom 15  

Kolego desert89 bardziej się opłaca dołożyć poczekać niż potem żałować zakupu. Wzmacniacz Pioneer A-717 będzie dla ciebie idealnym wzmacniaczem. Waga i pobór prądu dobrze świadczy o mocy i wykonaniu sprzętu.
    Za 300 zł. wiele nie zdziałasz ale coś się znajdzie
    np.PIONEER A-303R,KENWOOD KA-4040R,TECHNICS SU-V55A
    Wzmacniacze w porządku jak na ten przedział cenowy.
    A może końcówkę mocy i Equalizer ?? Kolega przemyśli to dobrze.

0
  • #8 09 Lip 2009 15:01
    globus1987
    Poziom 29  

Kolego po pierwsze to tak miałem tego pioneera i nie jest on jakimś szczytem techniki nie powiemn jest dobry ale w tym przedziale cenowym lepiej prezentują sie np yamahy które wymieniłem wyżej.Po drugie to nie wiem skąd wysnułeś tą moc ponieważ on nie ma 2x140 więc radze dokładnie poczytać.Sam posiadam Pioneera z serii A-8xx jak i parę innych wzmacniaczy i powiem tak w tej cenie pokusił bym sie o coś lepszego. A kolego Desert w tej cenie raczej nie znajdziejsz nie z niczego co odpowiednio mocowo jak i pod względem jakościowym zasili twoje kolumny mówie o kwoce 300zł będzie to grało przyzwoicie ale sam zobaczysz będzie niedosyt więc radze chociaż z 500zł uszykować i rozważyc kupno modeli wyżej poleconych przezemnie jak i kolegę Dani 66 choć oczywiście pioneer a-717 jest również interesującym wzmacnaiczem ale zazwyczaj cenią sobię go wyżej około 600zł a nawet i więcej i nie jest wart aż tylu piniędzy.

0
  • #9 10 Lip 2009 10:53
    BOSS123
    Poziom 15  

Cudownego wzmacniacza też się nie opłaca do tych kolumn bo one nie są warte wzmacniacza za kosmiczną kasę ja bym proponował zostać w przedziale 300-600 zł max.
    Pozdrawiam Marcin.

0
  • #10 10 Lip 2009 21:26
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 11 Lip 2009 09:53
    BOSS123
    Poziom 15  

Każdy ma inny gusty i wymagania ja polecam pozostać w przedziale cenowym o którym napisałem wyżej i tego się trzymać.
    Pozdrawiam Marcin.

0
  • #12 02 Sie 2009 09:34
    desert89
    Poziom 11  

Witam.
    Dawno mnie tu nie było, no ale sami wiecie.. wakacje. Cała kasa jaką miałem poszła się je*** ale już od kilku dni pracuje i tym razem nie dam kasy nigdzie indziej jak nie na wzmacniacz.
    Dzięki Wam już wiem jakie modele mam do wyboru, z tym, że nie ma ich na allegro. Więc może zapytam o kilka :
    AKAI AM-49- 400zł
    AKAI AM-39- 350zł
    PIONEER A - 676 - 450zł
    PIONEER A- 602R - 500zł (To max kwota jaką chciałbym przeznaczyć)
    YAMAHA AX- 570 - 500zł
    KENWOOD KA-990V - 500zł
    ONKYO A-8450 - 380zł
    MARANTZ PM-52 z gwarancją - 380zł
    Cambridge Audio A5 - 400zł
    Takie mi chodzą po głowie jeszcze. Co o nich myślicie ?

0
  • #13 02 Sie 2009 22:43
    Dani66
    Poziom 30  

Cambridge Audio weź, bo to kawał dobrego sprzętu.

0
  • #14 03 Sie 2009 10:35
    BOSS123
    Poziom 15  

YAMAHA AX- 570 ładny wzmacniacz albo YAMAHA AX- 570 oba mi się podobają choć nie gustuje w sprzęcie domowym ale wzmacniacze naprawdę fajne zadowala cie na pewno.
    Pozdrawiam Marcin

0
  • #15 03 Sie 2009 22:03
    desert89
    Poziom 11  

Właśnie czytałem, że ten Cambridge Audio jest bardzo dobry, a wygląda tak niepozornie - ma już u mnie dużego plusa.. a co w wypadku gdyby sie coś nie daj Bóg spaliło ? Trudno o części/naprawę ?

A nikt nie słyszał AKAI ? - podobno gra miękko - może być, ale nie chce żeby znowu grał zbyt ciemno.

A PIONEER A - 676 ? Pobór z sieci to prawie 700W. Czy wysteruje nawet duuże kolumny ? Może od razu zapytam, jak pobór z sieci ma się do mocy wyjściowej ? Bo niektóre mogą mieć 300 i 600 poboru, a na wyjściu praktycznie to samo.

0
  • #16 03 Sie 2009 22:32
    RAFi X
    Poziom 28  

W żadnym wypadku nie kupuj A-717. Szkoda pieniędzy, a sam wzmacniacz to przerost formy nad treścią.
    A do 400 zł nie widzę lepszego wyjścia niż Kenwood KA-5040R.
    Tak duże rozrzuty w wartości poboru wynikają z różnych norm którymi kierowano się podczas pomiaru. I tak wzmacniacz co ma 2*100W 8R i pobiera 300W, tak inny wzmacniacz może mieć 2*100W 8R przy poborze 500W. I żaden z producentów nie kłamie.
    A-676 jest strasznie drogi ostatnio, to samo A-616. Wzmacniacz do takich starych Tonsilów dobry. Któryś z kolegów wspomniał o połączeniu tych Mildtonów z Denonem PMA-925, wg mnie te kolumny nie są godne tego wzmacniacza.
    Od siebie powiem byś szukał coś jak Yamaha A-700, Kenwood KA-990V, stare konstrukcje zagrają dobrze z tymi kolumnami, a i nie są szczególnie drogie. Jak trafisz na urządzenie w dobrym stanie to Ci posłuży, a i pieniądze zostaną dobrze wydane.
    Cambridge Audio A5 to miły wzmacniacz, chodź obcowałem z nim krótko, nie powiem więc nic na jego temat.

Dodano po 5 [minuty]:

Postaram się Ci pomóc i podpowiedzieć co z Twojej listy jest godne uwagi.
    AKAI AM-49- 400zł - nie znam, więc :?:
    AKAI AM-39- 350zł - nie znam, więc :?:
    PIONEER A - 676 - 450zł - wg mnie nie warto
    PIONEER A- 602R - 500zł (To max kwota jaką chciałbym przeznaczyć) - to samo co wyżej
    YAMAHA AX- 570 - 500zł - zdecydowanie za drogo
    KENWOOD KA-990V - 500zł - mógł bym się skusić
    ONKYO A-8450 - 380zł - odpada, słaby model
    MARANTZ PM-52 z gwarancją - 380zł Jaką gwarancją(okres, i co w razie gdyby się coś stało)?
    Cambridge Audio A5 - 400zł - mógł bym się skusić.

0
  • #17 05 Sie 2009 21:29
    desert89
    Poziom 11  

Wziąłem CA A5.. podobno mało używany, z pudełkiem i praktycznie nówka. Z zewnątrz 0 jakichkolwiek oznak, że był uzywany. Teraz tylko poczekać kilka dni do wypłaty i ogień.
    Dzięki wszystkim za odpowiedzi ! Napiszę jak sie wzmak sprawuje i czy gra jak chciałem :)

0
  • #18 05 Sie 2009 21:32
    BOSS123
    Poziom 15  

Czekamy na odpowiedz.
    Pozdrawiam Marcin

0
  • #19 13 Sie 2009 22:14
    desert89
    Poziom 11  

Wzmacniacz gra świetnie. Jak na mieszkanie w bloku moc mnie zadowala, choć nie wydaje mi się że Tonsile pokazują pod nim wszystko :) Ogólnie mogę tylko powiedzieć, że brzmienie ma dobre bo nie długo go używam.
    Do całkowitego szczęścia brakuje mi tylko korektora, ale nie widziałem nic z CA na allegro.

0
  • #20 13 Sie 2009 23:06
    zukzukzuk
    Poziom 20  

desert89 napisał:
    Wzmacniacz gra świetnie. Jak na mieszkanie w bloku moc mnie zadowala, choć nie wydaje mi się że Tonsile pokazują pod nim wszystko :) Ogólnie mogę tylko powiedzieć, że brzmienie ma dobre bo nie długo go używam.
    Do całkowitego szczęścia brakuje mi tylko korektora, ale nie widziałem nic z CA na allegro.

Jeśli już na początku Ci się "wydaje" to znaczy, że wzmacnaicz niedługo będzie do wymiany:(

"Do całkowitego szczęścia brakuje mi tylko korektora, ale nie widziałem nic z CA na allegro."
    Nie szukaj. CA nie robi żadnych korektorów!
    To zdanie oznacza również, że wzmacniacz brzmi średnio, oczywiście wg Twego gustu...

Czy nie wystarcza Ci bas lub treble +-6???

Bym zapomniał. Wzmacniacz najlepiej powinien grać po włączeniu funkcji "direct".

Zdaje sie, że bardziej niż jakości, potrzebujesz "kopa".

Pozdr.

0
  • #21 14 Sie 2009 20:20
    desert89
    Poziom 11  

Przecież pisałem, że nie miałem okazji dobrze się z nim zapoznać. Dzisiaj na spokojnie sobie go posłuchałem, na różnych kawałkach i różnych opcjach ustawienia dźwięku. Nie wiem czy z opcją Direct powinien grać najlepiej, w instrukcji napisane jest(co z resztą można usłyszeć), że po jej aktywowaniu nie możemy ingerować w ustawienia bass i treble. Dźwięk ma dzięki temu grać tak jak go nagrano (nie wiem jak to inaczej nazwać :P)

Pisząc o korektorze miałem na myśli to, że ogólna regulacja basu i treblesów jest niedokładna. Może to przyzwyczajenie ze starego ampka, którym był merkury, grał on znacznie ostrzej. Tutaj przy daniu na maxa treblesów i mocno voluma, praktycznie nic się nie dzieje. Nie mówie, że to źle, wszystko jest widocznie kontrolowane.. jak pisałem - przyzwyczajenie.

Teraz mogę powiedzieć, że jestem z niego zadowolony. Dobrze kontroluje gdny, ba ! bardzo dobrze - nie mogę ich zbytnio "rozbujać" :P Średnie tony czyste i dokładne, cykacze w miarę - jak pisałem jestem przyzwyczajony do osrości diory.
    Byłbym totalnie w niebo wzięty gdyby miał tak ze 20-30 watów więcej, ale raczej w tej cenie to nie możliwe :)

0
  • #22 15 Sie 2009 12:19
    zukzukzuk
    Poziom 20  

desert89 napisał:
    Przecież pisałem, że nie miałem okazji dobrze się z nim zapoznać. Dzisiaj na spokojnie sobie go posłuchałem, na różnych kawałkach i różnych opcjach ustawienia dźwięku. Nie wiem czy z opcją Direct powinien grać najlepiej, w instrukcji napisane jest(co z resztą można usłyszeć), że po jej aktywowaniu nie możemy ingerować w ustawienia bass i treble. Dźwięk ma dzięki temu grać tak jak go nagrano (nie wiem jak to inaczej nazwać :P)

Pisząc o korektorze miałem na myśli to, że ogólna regulacja basu i treblesów jest niedokładna. Może to przyzwyczajenie ze starego ampka, którym był merkury, grał on znacznie ostrzej. Tutaj przy daniu na maxa treblesów i mocno voluma, praktycznie nic się nie dzieje. Nie mówie, że to źle, wszystko jest widocznie kontrolowane.. jak pisałem - przyzwyczajenie.

Teraz mogę powiedzieć, że jestem z niego zadowolony. Dobrze kontroluje gdny, ba ! bardzo dobrze - nie mogę ich zbytnio "rozbujać" :P Średnie tony czyste i dokładne, cykacze w miarę - jak pisałem jestem przyzwyczajony do osrości diory.
    Byłbym totalnie w niebo wzięty gdyby miał tak ze 20-30 watów więcej, ale raczej w tej cenie to nie możliwe :)

Możliwe, możliwe...

Zebyś tylko nie przyzwyczaił się do "niesyczenia". Będzie problem.
    U kolegów nie będzie Ci się podobać, a im u Ciebie. Zostaniesz nieomal audiofilem! I na słuchu zaoszczędzisz! Hehe...

Nie mogę sobie wyobrazić, że po maksymalnym podbiciu wysokich, masz ciągle za mało "syczenia"? Czyżby te kolumny miały tak cofnięte wysokie? Czy to, jednak efekt przyzwyczajenia? Basy też podbijasz na maxa? Co robi za źródło?

Pozdr.

0
  • #23 15 Sie 2009 16:22
    globus1987
    Poziom 29  

Nic dziwnego po tej diorze która nawet na głośnikach kopółkowych syczała jak na tubowych to cambridge audio będzie miał niedosyt ale to tylko kwestia przyzwyczajenia. Zresztą zobaczysz z czasem się przyzwyczaisz, a czy nie odczułeś znacznej poprawy jakości przy zmianie wzmacniacza?. Czy wysokie tony nie są delikatniejsze, subtelniejsze a bas mniej dudniący nie tak konturowy?. Czy brzmienie nie jest dużo przyjemniejsze nie słucha ci się tak lepiej, czy dłuższe słuchanie już tak nie męczy ucha zbyt wyostrzonymi wysokimi tonami oraz dudniącym basem?. To zrozumiałe, że przy takim skoku klas przyzwyczajony do konturowego brzmienia basu, oszalało syczących wysokich tonów brakuje ci tego. Gdyż ucho się przyzwyczaja dlatego to normalne.

0
  • #24 15 Sie 2009 19:29
    desert89
    Poziom 11  

Kolumny na pewno nie mają cofniętych wysokich :P Nie jest mało syczenia, jest go mniej niż w przypadku Merkureog. Sprostuję może dokładniej. Przy Merkurym nawet na niewielkich głośnościach regulacja treblesów i basów znacznie zmieniała dźwięk, tutaj jest inaczej, od godziny 12 na maxa nie ma praktycznie różnicy, dopiero po podkręceniu voluma, na granicy wysterowania basy i spoprany "słuchają'' się elegancko. Dlatego myślałem o korektorze. Basów nie podbijam na maxa, tak jak i wysokich. Oba pokrętła grają na godzinie 1 2 lub 3, zależnie od utworu. Bas jest ok, po prostu za dużo oczekiwałem od tego wzmacniacza. Za źródło robią rozmaite płyty CD.

Może za jakieś kilka dni napiszę więcej, bo różnie ma się czas na słuchanie, np dzisiaj sobie nie posłuchałem :)

Moderowany przez Pablo1964:

Jeżeli Kolega chce napisać więcej, to proszę pisać po polsku bo za taki bełkot następnym razem będzie ostrzeżenie. Regulamin p.10.9, p.15. Tu nie ma przedszkolaków, którym można zaimponować znajomością jednego angielskiego słowa.

0
  • #25 17 Sie 2009 20:30
    desert89
    Poziom 11  

ŁOLA BOGA ! :P co sie porobiło..

Nie mogłem edytować posta wyżej więc napiszę, że ze wzmacniacza jestem zadowolony, dopiero teraz usłyszałem jaki sprzęt naprawdę mam :P
    Uważam go za bardzo dobry wzmacniacz ! Nie brakuje mi nawet wysokich tonów !
    Myślę, że za jakieś pół roku zaszaleję i przeznaczę ok 1500-2000 zł na nowy wzmacniacz i na pewno Was poproszę o pomoc :)

Póki co dzięki wielkie, pozdrawiam :)

0
  • #26 18 Sie 2009 14:23
    Pablo1964
    Moderator

Życzę zadowolenia z udanego zakupu. Zamykam temat.

0