Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przedwzmacniacz AVT2729 na lampach ECC81

*rogal* 25 Maj 2009 19:46 2393 3
  • #1 25 Maj 2009 19:46
    *rogal*
    Poziom 14  

Witam wszystkich serdecznie.

W ostatnim czasie zamierzam się do stu procentowej zmiany nagłośnienia w pokoju. Mam zamiar zbudować kolumny wzmacniacz a raczej końcówkę mocy i przedwzmacniacz. Projekt kolumn już dawno został stworzony tak samo jak wzmacniacza (tranzystory Hexfet klasa AB) tylko wydaje mi się że ten zestaw oprócz czystości nie będzie się wyróżniał niczym specjalnym w brzmieniu dlatego postanowiłem że zrobię do niego przedwzmacniacz, oczywiście nie było mowy o niczym innym niż o klasie A. Początkowo miały być to tranzystory ale po przeszukaniu neta znalazłem projekt AVT2729 jedyny problem w tym że posiadam wszystkie potrzebne części oprócz lamp i transformatora, za to mam lampy ECC81 i to 10 więc wolał bym je wykorzystać, a transformator się jakiś skombinuje.
    Podsumowując moje pytanie brzmi jak zaadaptować lampy ECC81 do opisanego przedwzmacniacza AVT2729 w opisie piszą że należy zmienić wartości tylko czterech rezystorów tylko na jakie wartości i jakie zastosować transformatory ?

Pozdrawiam.

0 3
  • #3 06 Cze 2009 11:15
    *rogal*
    Poziom 14  

Pierwszy link już widziałem i nie wiem w jaki sposób miał by mi pomóc a drugi nie działa.

Chodzi mi o to żeby jakiś doświadczony "lampowiec" powiedział mi jakie są różnice w aplikacji między ECC88 a ECC81.
    Dokładnie jakie napięcie żarzenia ma ECC81 i jakie ma napięcie anodowe i jaki prąd anodowy. Elementy dobiorę samodzielnie bez najmniejszego problemu.

0
  • Pomocny post
    #4 06 Cze 2009 13:32
    Futrzaczek
    Admin Grupy Retro

Ech, lenistwo...
    Drugi link działa, tylko trzeba kropkę usunąć. Tak trudno to zauważyć?
    Otwierasz to: http://www.mif.pg.gda.pl/homepages/frank/sheets/010/e/ECC81.pdf
    Masz tam charakterystyki, punkty pracy i inne. Ze strony audiotonu dowiadujesz się, po co Ci one są. Konfrontujesz jedno z drugim, malujesz schemat, publikujesz na forum i ulega on ewentualnym korektom.

PS. Link
    PS². Lampa nie ma określonego napięcia anodowego. ECC81 będzie działać zarówno przy 100V, jak i 250V na anodzie. Przy czym w obu tych wypadkach zachowywać się będzie inaczej.

0
  Szukaj w 5mln produktów